Šílení kanibalové (2016)

A začalo to tak nadějně... Srdce filmových zvrhlíků se po úvodních scénách zachvěla v předtuše pokračování kanibalské hostiny a v očekávání mnoha variací násilí. Bohužel po takto slibném úvodu se před divákem odvíjí hodina půl (!) putování zmrzačené hrdinky mezi několika místy v poušti, obydlenými bizarními postavami, s nimiž navazuje různé typy sociálních vztahů. Několik snových sekvencí a pak konec který působí skoro jako setkání šťastné rodinky u táboráku. Škoda nevyužitého potenciálu, který prostředí přímo nabízelo...

Ohňostroj lásky (2014) (TV film)

Film, obsahující všechny atributy, které si lze představit pro naplnění pojmu "romantický". Bohužel jeho děj je velice předvídatelný a diváka snad nemůže nic překvapit. Happy end samozřejmě zaručen.

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Na sledování si vyhraďte víc než obvyklou hodinu a půl - film trvá tři hodiny, které však utečou jako nic. Příjemné béčko podle jedné z Mistrových knih patrně potěší nejvíce jeho fanoušky, ostatní diváci mohou film vnímat jako zdlouhavý a nepříliš akční. Za mě slušný průměr a hodně mě potěšil Rutger Hauer.

Krvavá nevěsta (2019)

Přiměřeně nápadité téma a sympatická hrdinka, které divák zcela přirozeně může fandit, dělají z filmu osvěžující zážitek léta 2019. Vše umocněno atraktivním prostředím a poněkud zvláštními tradicemi rodiny, do které se hrdinka právě přivdala. Sadistická poznámka na závěr: zákeřného fakana bych osobně promptně a s velkou chutí vhodila do skrýše v kozím chlívku.

Modelky s.r.o. (2014)

Film lze doporučit opravdovým masochistům, kteří hledají filmařské dno. Je však nutné dodat, že ačkoli i v případě takto slabého dílka se sice pohybujeme v pořádně smrdutém bahně, o úplné dno se nejedná (viděla jsem už i horší filmy).

Smuteční host (1996)

Nevýrazný hlavní hrdina, který ve svém životě dosti tápe. Zápletka se týká záměny osob - spolužáků ze školy. Komediálního mi na filmu nic moc nepřipadalo, žánrově je to dle mého názoru spíš drama.

Slunovrat (2019)

Za sebe musím konstatovat, že předešlý režisérův film Hereditary byl pro mě o chlup zajímavější a to nejspíš proto, že mě více vtáhl do děje. V porovnání se záplavou snímků, které se dostávají do kin, je však Slunovrat rozhodně netypickým zástupcem hororového žánru. Asi není třeba nějak zvlášť ventilovat, že se nejedná o film, který uchvátí každého fanouška hororu a že ne každý ho dovede patřičně ocenit. Délka filmu není na překážku, taktéž oceňuji vizuální stránku a několik neotřelých momentů. Celkově film hodnotím jako nadprůměrný. Z praktického hlediska jsem při projekci ocenila, že v kinosále bylo jen 15 diváků, nevyskytovali se mezi nimi žádní chroupači popcornu a o to více jsem si mohla film vychutnat.

Mrtví neumírají (2019)

Obávám se, že nejeden fanoušek Jima Jarmusche si pomyslí cosi o nedotaženosti filmu. Patřím k nim i já - holt tenhle filmový koláč ještě potřeboval trochu dopéct... Co se týče hereckého obsazení, to je vskutku skvostné - o to víc zamrzí, že k dokonalosti snímku toho chybí tolik a že tolik příležitostí zůstalo nevyužito. Tak snad příště.

Temné síly (2018)

Yound adult literatura a její sci-fi odnož je dnes velmi populární a setkáváme se v poslední době s mnoha adaptacemi knih tohoto žánru. Člověk je tedy už předem tak nějak na pozoru, co že to zase bude: přiznejme si, že zdaleka ne vždy se totiž jedná o podařené adaptace. V tomto případě to však žádný velký průšvih není - děj je sice předvídatelný, ale postavy vcelku sympatické a i když konec sklouzává ke klišé, na jedno zkouknutí je to celkem fajn.

Máma (2019)

Pořád jsem čekala, až se něco začne dít... a čekala... a čekala... Mezitím se na plátně odvíjely banální příhody studentů střední školy, jejich vztahy a podobně. Shrnutí: horor to není ani náhodou a ve spoustě sekvencí se člověk za herce až stydí, do čeho že se to pustili.