Kristy (2014)

Hra kočky s myší, tentokrát zasazená do prostředí areálu univerzity, kde zůstala jen jedna studentka a pracovník bezpečnostní agentury - všichni ostatní totiž odjeli na oslavu dne díkůvzdání. "Myš" má oproti "kočkám" k dispozici svou výbornou znalost prostředí a nejenže zbytečně nepanikaří, ba naopak je schopná pohotově vymyslet, jak útočníky zneškodnit. Vcelku příjemné filmové překvapení.

Rolling Stones: Havana Moon (2016) (koncert)

Skutečně netuším, na jaké palivo tihle hoši fungují, ale jedno je jisté: v jejich letech bych chtěla mít alespoň zlomek toho elánu a vitality, který předvedli na koncertu v Havaně 25. března 2016. Mick Jagger skákal a běhal po jevišti jako gumový pavouk a ostatní členové skupiny s ním tvořili naprosto sehraný tým. Za těch více než 50 let, co jsou spolu, to prostě funguje dokonale...

Alenka v zemi za zrcadlem (1998) (TV film)

Zrovna tohle zpracování dnes již klasického tématu mě příliš neoslovilo... docela jsem se i nudila a film mě nějak nedovedl upoutat.

Nádherné bytosti (2013)

Škoda, že se film oproti knižní předloze tak docela nepovedl... Tetralogie, z níž byla zfilmována první kniha, je totiž psaná docela čtivě a i když už věkově nepasuji do cílové skupiny young adult, přišlo mi to dobré a těšila jsem se tedy i na film. Tvůrci filmu zřejmě (?) předpokládali, že další díly zfilmované už nebudou a konec filmu si tedy pořádně upravili. Plusem tak podle mě zůstává výrazný a přesvědčivý, ostatně tak jako vždy, Jeremy Irons. Temná atmosféra knižní předlohy se však kamsi vytratila...

Zmizelá (2014)

V tomto případě jsem dříve četla knižní předlohu, než jsem viděla film. To bývá povětšinou ošemetná věc, jelikož divák má nějaké své představy o tom či onom a film mu je často pořádně "překope". V tomto případě se však filmová adaptace podařila, vše je přesvědčivé a divák může sám postupně a po kouscích odkrývat všechna (i nepěkná) tajemství manželského páru Amy a Nicka. Kniha má samozřejmě větší možnosti, jak nahlédnout do psychiky hrdinů, avšak film za ní nijak nezaostává - pouze tak činí vizuálním způsobem. Dle mého názoru se film povedl.

Okno do dvora (1954)

Film jsem měla možnost vidět v kině v rámci Projektu 100. Jelikož se film odehrává prakticky v jednom domovním bloku a pouze v průběhu několika dnů, divák by se mohl obávat toho, zda budou téměř dvě hodiny jeho stopáže vůbec snesitelné - leč opak je pravdou, film je napínavý po celou dobu a mistr Hitchcock v něm opět dokázal, že umí. Výtečně zvolení herci povyšují snímek na skutečně propracovaný thriller, který dokáže zaujmout i v hektickém 21. století, kdy snad i filmy "spěchají".

Sunset Boulevard (1950)

Film natočený již v roce 1960 musel v době svého vzniku dát Hollywoodu pěknou facku, když nemilosrdně strhl jeho pozlátko a odhalil jeho pravou tvář, postavenou na pomíjející slávě a časově omezené popularitě. Pokud se soustředíme na vyprávěný příběh, ten je zcela nadčasový a uvěřitelný i v 21. století. Vřele doporučuji shlédnout.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Film obsahuje spoustu scén, na které se těším vždy znovu a nenechám si je ujít. Za všechny snad jen tuto: Kirk před přistáním na planetu Zemi v 80. letech 20. století jen tak mimochodem prohodí, že v té době se ještě lidé se zástupci mimozemských civilizací nesetkali. Dívá se přitom na Spocka, který bez jediného mrknutí oka a jediného slova utrhne cár rukávu ze svého oblečení a udělá si z něho čelenku, aby zakryl své uši. Rovněž Čechovovo hlasité shánění nukleárních zbraní v centru města stojí za to. Pan Scotty a doktor McCoy rovněž září ve svých úlohách a film se tak stává velepříjemným osvěžením ve startrekovském světě.

Svatební fotograf (2009)

Vše vypadalo zpočátku zajímavě: ospalé švédské městečko se skomírající továrnou na výrobu sýrů, hrdina žijící ve svých 30 letech u rodičů, nekonformní punkové příbuzenstvo. V okamžiku, kdy se Robin dostává do Stockholmu a je donucen z důvodu svého nového zaměstnání shodit své vlasy a navléci oblek, tak se film stává předvídatelnou "limonádou". Celkově však není špatný, má své dobré momenty.

Odebrat z přátel (2014)

Skupina mládeže řeší jednou večer online všemožné stupidity - zdá se, že je to jejich obvyklá večerní činnost. Při tom jejich nekončícím hysterčení, lhaní, předstírání a povrchnosti jsem si fakt přála, aby už k NĚČEMU došlo. Bohužel však trvalo ještě dosti dlouho, než jsem se dočkala, a proto byl pro mě film v kině téměř nekonečný.