Rozlučka se svobodou (2013)

Typ filmu, který máte puštěný u nějakých domácích prací, ale tak nějak je vám i jedno, jakže to vůbec dopadne...

Trapped (1982)

Že bych byla z filmu úplně nadšená, to nejsem. Za mě takový průměr. Film obsahuje všechny atributy buranského hororu, i když v tomto případě spíš thrilleru. Za klady považuji reálně ztvárněnou osadu v odlehlé krajině a věrohodného záporáka. Nahánění studentů v lese je vděčným tématem, které se hned tak neomrzí, ale už jsem viděla i lepší kousky.

Bytost (1982)

Z pohledu dneška sice již trošku omšelé, ale stále na slušné úrovni. Nechtěla bych být v kůži hlavní hrdinky, kterou neustále napadá duch či démon a ona je pak nucena pracně vysvětlovat týmu psychiatrů, že si modřiny a pohmožděniny nezpůsobila sama... nedůvěra okolí musela být pro ni dosti bezútěšná. Film by určitě neměli minout příznivci duchařin.

Rumah Dara (2009)

To se vám takhle jednou zželí stopařky v dešti, vezmete ji domů a než se nadějete, stanete se nechtěnou a nedílnou součástí domácí zabíjačky, a to i spolu se svými kamarády... Brutální asijská záležitost, maličko oděná do hávu mysteriózna, je určena pro diváky, kteří se vyžívají jak v kalužích krve, tak v množství různých nechutností. Není vhodné pro běžného diváka hororů (pro tyto diváky bude vhodnější film Klíč). Z této bilance vyplývá, že se mi filmy, v nichž jsou postupně eliminováni účastníci děje, stály neomrzely a film tedy hodnotím jako nadprůměrný.

Prostě spolu (2007)

Film divákům nesentimentálním způsobem vypráví osudy několika různorodých lidí, kteří se shodou okolností sejdou na jednom místě. Řeší se zde vztahy, které vypadají jednoznačně a pak nejednoznačně... a nakonec vše dopadne víceméně tak, jak si divákova romantická duše přála. Film je typicky francouzský - a snad právě díky tomu i přes své banální zápletky je takovým tím milým oddychovým filmem, který snad nikoho nemůže urazit.

Nepřítel v mém domě (2016) (TV film)

Vcelku odhadnutelný průběh filmu z něj činí víceméně jen oddechovku na nedělní odpoledne. Pár zajímavých okamžiků se tam najde, ale na nějaký průlom v TV tvorbě film aspirovat nebude.

Lovci hlav (2011)

Zpočátku se mi film zdál nudný a užvaněný, za což se nyní samozřejmě upřímně kaju. Když se však děj začal rozvíjet v inteligentní (multižánrový?) snímek, bez dechu jsem jen čekala, co bude dál a jak se vše bude vyvíjet... Jakožto poměrně nedovtípivý divák jsem pak zcela žasla nad koncem a hodnotím nadprůměrně, protože film si to zcela jistě zaslouží.

Let Her Out (2016)

Od filmu jsem čekala trochu víc, než pouhých několik koukatelných hororových scén. Chvílemi jsem se trochu i nudila a čekala jsem, zda se to trochu zlepší. Pošilhávala jsem přitom po katalogu Bonprix, který se v té chvíli jevil jako vysoce atraktivní záležitost. Konec filmu byl sice slušný, ale celkově se mi snímek jeví jako průměrný a ničím nevyčuhující z žánru body-horor.

13: hra smrti (2006)

Kolikrát jsme již podobné téma ve filmech viděli: hrdina v tíživé životní a ekonomické situaci dostává prostřednictvím neznámého dobrodince nabídku, které se nedá odolat... Má za úkol dle instrukcí plnit zpočátku jednoduché a nevinné "úlohy", jejichž obtížnost se s postupujícím časem stupňuje a míra jejich nevinnosti jich dávno vzala zasvé. Hrdina však nemůže přestat, dokud nedokončí "hru". Ano, viděli jsme toto již mockrát v různých filmech. Tento film je však původem z Asie, a to znamená, že stupeň nechutnosti a brutality zaručeně přesáhne hranice, které jsou akceptovatelné pro běžného diváka. Kdo však podobné snímky vyhledává, směle do toho, film se vám určitě bude zamlouvat... až do úplného konce.

Pasažéři (2016)

Vizuálně líbivé sci-fi, které jako by se skládalo ze tří různých částí: úvodní robinsonáda, která nám posléze sklouzne do romantična, abychom se nakonec dočkali akčního konce s bojem o přežití pasažérů celé kosmické lodi. K dokonalosti filmu notný kus chybí, ale slušný průměr to určitě je.