2:37 (2006)

No nevím, vcelku slušný styl natočení s výpověďmi hlavních představitelů, kdy ani jeden nebyl normální. Už to film hodně sráží dolů. Působí to hodně vykonstruovaně. Na začátku vidíme (nebo vlastně nevidíme), že někdo na škole umřel. Pak se časem vrátíme zpět na začátek dne. Sledujeme skupinu víceméně ujetých a perverzních týnejdžrů. Od počátku víme pohlaví mrtvého, ale nevíme kdo to byl. Takže po celou dobu filmu máme asi 3 adepty na sebevraždu. Nakonec to je úplně jinak a podle mně to úplně zabili naprostou banalitou. Film má i několik hluchých míst, které film brzdí. Další věc je, že něteří zůčastnění se i přes svou úchylku chovají až moc nelogicky.

Dodatek (2002)

Zvláštní drama o rozpolcenosti osoby. O vlivu rozpolcenosti na okolí, své nejbližší. O víře. Paradoxně méně věřící zde vycházejí prospěšněji pro lidstvo. Na Polský film možná trochu kontroverzní. Je to taková sonda do duše, která neví co chce, čí je.

Skvělý plán (2012)

70%. Velmi slušná komedie na nedělní deštivé odpoledne. Pobavíte se, i když je to samozřejmě místy přitažené za vlasy. Ale to musí být u takové ztřeštěné komedie. Zahráno slušně, lokality fajn, pobavilo dost. Za mě ok. Velmi slušná oddychovka.

Společně (2000)

50%. Docelá slabé. Né moc vtipné. Nevím jak to napsat, prostě mě to nechytlo tento soubor velmi divných lidí, kteří byli kříženci hipíků a komoušů, což už samo o sobě je blbost. Nicméně ani tyto kočkopsy nepřinesly kýženou zábavu.

Drsný holky (2006)

Další severský šikanozní film. Tentokrát mezi holkama. Herecky perfektní, emočně silné. Sice to místy hraje na náhodu, ale nevadí. Každopádně je otázkou zda v severských zemích a hlavně v Dánsku (kde jsou udajně lidi nejspokojenější) řeší spoustu těchto problémů.

Ex (2009)

Oddychovka o vztazích a ex milencíach a ex přítelích. Někdy se i zasmějete. Nic moc od toho nelze čekat, ale pokud zrovna máte chuť na něco nenáročného a zároveň né uplně blbého, tak je to ok.

eXistenZ (1999)

Téma je docela zajímavé, to že se v tm člověk ztratí a neví co je realita a co hra je ok. Ovšem těch příšerek a mutantích zvířátek tam bylo nějak moc a hlavně byly úplně k ničemu a fimu vůbec neprospěly. Škoda toho, prostě nejsem příznivec těchto maškar. Herecky to bylo vcelku zvládnuté. Mělo to i pár slušných myšlenek, které by bylo možno aplikovat na nynější dobu.

Pozice dítěte (2013)

Název filmu je naprosto trefný. Film o jednom dítěti, které zemřelo, ovšem ve filmu je pouze jako prostředek vykreslení vztahu jiné matky a její cca třicetiletého syna. Pohužel takto v uvozovkách deformovaných vztahů je více. To, že si rodiče přes své děti snaží plnit své sny je prostě špatně a málokdy to dopadne dobře.

Vyvrhel (1991)

Film o dvou naprosto rozdílných bratrech, kdy Viggo hraje skvěle lůzra, ochlastu, bitkaře. Tohle mu sedlo jak prdel na hrnec. Morse hraje pro změnu dobráka a spořádaného otce od rodiny. Prolnutí takto dvou rozdílných světů je hodně obtížné a dopadnout to může jakkoli. To co je v nás je ovšem těžko potlačitelné i při nejlepší snaze. Jsou chvíle, kdy to prostě nejde.

Život Adèle (2013)

Zajímavý film o uvědomění si vlastní sexuality v pubertě. Lásce a zradě u stejného pohlaví. O sexuální nejistotě. Obě herečky zahráli naprosto parádně a rozhodně to lehké neměly, protože erotických scén je hodně, jsou dlouhé a hodně odvážné (možná předčí i Trierovu Nymfomanku). Ovšem není to jen o sexualitě, ale i o vztazích a problémech ve vztahu, které jsou stejné jako u hetero.