Na druhý pohled (2014) (TV film)

Slabší 4*. Na českou TV produkci docela dobré. Téma je fajn a herecky ok, překvapil Dastík, který přechod z divadla do filmu zvládnul dobře. Jen tak dál, taková TV produkce je ok, snad se to někdy přenese do filmu.

Stoker (2013)

Dosti divný film. Mysteriozni teda nevim proč by měl být. Takový temější triler o jedné hodně vyšinuté rodince.Herecky to bylo dobré, až na Kidman, která to s těma plastikama už přehnala a ztratila mimiku. Téma je docela ok, ale nevím no. Je to celé trochu divné. 70%

Baaria (2009)

Je to takový film o historii Italského sicilského maloměsta. Sledujeme vývoj postavy od dítěte po dospělost. Kamera a reálie super, ale chybí tomu děj. V podstatě se nic zajímavého neděje, prostě obyčejný život italského komunisty, který se nedostal do parlamentu. Škoda mohlo to mít na víc.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Tak tento film jsem zhlédnul v den umrtí Věry Chytilové, R.I.P.. Vemi slušný film o jednom stárnoucím sukničkáři a jeho strastech a radostech.

9. rota (2005)

Vcelku slušný válečný film z Afghanistánu. Mám s tím, ale pár problémů: první polovina je moc dlouhá a ve výsledku ani moc nenastiňuje charaktery postav, postavy splývají, krom pár vyjímek. Po slabším rozjezdu ovšem přichází brutální vyvrcholení se závěrečnou bitvou. Tato bitva sice není natočena tak bombasticky jako v Hollywoodu, ale o to je více realističtější a mrazí z toho pekla. 70%

JCVD (2008)

Jako všichni tři ušli jak Jean tak i Claude i Van Damme :). Pěkný sebereflexivní film o jedné vyhaslé akční hvězdě, která hraje sebe samu. Jednalo se prevděpodobně o nějaký Van Dammuv detox. Jeho tvorbu vůbec nemusím, ale toto je z jiného ranku a hned je to o poznání lepší.

Post Tenebras Lux (2012)

Kamera a reálie super. Dětští herci výborní. Ovšem jinak je to dosti divný film, který nenechá diváka vydechnout. Nevím úplně mi to nesedlo, nevím asi jsem čekal trochu něco jiného, popisek k filmu je úplně mimo mísu. Nechám si to projít hlavou než si ji utrhnu. 50%

Hlídač č. 47 (2008)

Na český film dosti obstojné, kamera i reálie se mi líbily. Herecky tomu nemám moc co vytknout. Jen je to prostě hodně návodné stejně jako drtivá většina českých filmů, ale za to možná trochu může i předloha. Nicméně tento meziválečný milostný příběh nebo milostného trojúhelníku určitě stojí za kouknutí. Není to příliš tradiční romance. 68%

Muž v ohni (2004)

Slušný americký triler. Sice mustr je víceméně klasický. Ožrala ovšem v minulosti mašina na zabíjení je najmut na hlídání děcka v Mexiku. Pak se něco semele a následně děj se vůle boží. Za né příliš americký konec jednoznačně palec nahoru. Denzel i Dakota to zvládají s přehledem. 78%

Báječná léta pod psa (1997)

Jo tak toto se dalo. Prostě typický český hořkoftipný komediální film. Velchy jede, vynikající herec. Samozřejmě se opět točí o okupaci a komančech. My vlastně nic lepšího nesvedem. Každopádně závěr je velmi pravdivý, dvině prostě převlékly kabát a vládnou dál .... do teď.