Útěk (2009)

70%. Ten film je na drogovou tématiku příliš měkký, melancholický a korektní. Pokud budeme brát, že film je o mateřství, pak drogová tématika v pozadí je úplně zbytečná, neb nemá žádný vliv na jednání hlavní postavy. Když od toho všeho odhlédnu, jedná se o film se zajímavou genderovou tématikou a problematikou nechtěného početí. Nevím jak to napsat, ten film je takový ................ vyklidněný.

Vlk z Wall Street (2013)

Film nepřesně kopírující realitu, i když hlásá podle skutečné události. Film oslavující nějakého zkurveného zmrda, lháře a podvodníka, zbabělce šukajícího 11 sekund. Dějově je to plytké stejně jako hlavní hrdina. Film těžící pouze z jakéhosi wow efektu pro pubescenty mokře toužící po hromadě peněz a krasnych děfkách. Plus je herecky nadprůměrný DiCaprio (v některých scénách přímo výborný) a nádherná Margot Robbie. Film má i dosti hluchých míst a stopáž je tak trochu přepísknutá. Za co má tento film tolik nominací, tomu nerozumím (DiCaprio asi nominován oprávněně), přece ten stařík u režije za zasluhy už Oscara dostal za stejně špatný film. 60%

Neznámý (2011)

Slabé 3*. Někdo se snažil udělat něco co neumí, hlavně teda scénárista. Chtěl z toho udělat inteligentní akční triler a musel si pomoct tolika berličkama až to hezké není. Akční scény víceméně trapné. Herecky průměr. Scénář hrůza. 50% více tomu nejde dát. Hra na ztrátu paměti a vsugerování si jiné existence je možná fajn, ale zde to vůbec nefunguje.

Na sever (2009)

Krátký film o jednom putvání. Nazval bych to eskymáckou roadmovie. Sice je to v Norsku, ale nevadí. V této hnusné zimě nezimě jsem potěšem záběry zasněžené krajiny. Jedná se příběh putování na sever Norska, kdy týpek potkává po cestě hodně zvláštní lidi a nejednou se dobře zasmějete. A zasmát se smrti je prostě typický severský černý humor. Přesto je tento film hlavně komorní. 75%

Zločin z lásky (2010)

70%. Slušné, ale docela předvídatelné. Je fakt, ze ten závěr už nikdo nečeká. Herecky je to celkem slušné, až na pár okamžiků (záchvat Isabely). Prostě film o jedné téměř dokonalé vraždě, šikaně, teroru, ponížení a pracvních vztazích. Mě to bavilo.

Láska v hrobě (2012)

Dokument hodně podobný Katce od Třeštíkové. Ovšem nyní v hlavní roli alkohol a né drogy. Dokument o lidské spodině, která není schopná řešit jakýkoli problém jinak než se ožrat. Svou situaci zaštiťují tím, že o sobě hovoří jako o naprosto svobodných lidech. Bohužel to tak není. V počátku vcelku idilické soužití v hrobce střídá kruté "vystřízlivění".

Modigliani (2004)

Životopisný film o malíři a já mám rád životopisy a hlavně o malířích. Zajímyvý byl vztah s Piccasem a obcně Modiglianuv život, který jak už to bývá neměl s tradičním pojetím života moc společného. Zahráno dobře, doporučuju, pokud Vás zajímají životopisy nebo umění.

Vždycky jsem chtěl být gangster (2007)

Velmi slušná netradiční komedie. Humor je trochu suchý až s podivem na francouzký film. 4 příběhy které se motají kolem jednoho zapadlého motorestu u nějaké dálnice. Myslím, že zde byla velká inspirace Jasmuschem, i když ten humor nebyl příliš z jeho ranku. Spíše to vyznění trochu směřovalo k Kafe a cigára. Bylo to příjemné sledovat gangsterké patlaly.

Kuky se vrací (2010)

Vcelku kreativně dobře pojatý film. Trochu problém je, že film není ani pro děti ani pro dospělé. Tato rozpolcenost film sráží.Nepříjemný bylo i namluvení figurky Zdeňkem Svěrákem. Na český film to celkem šlo, hlavně ta kreativita a vytvarno zde boduje. 65%

Zvuk hluku (2010)

Super nápad. Opravdu vychytané. Hraní na pacienta nemá chybu, je to předčasný vrchol celého filmu. Naopak poslední hudební číslo, tzv. vrchol filmu, mi přišel nejslabší. Nicméně je to fakt vychytaná záležitost a naprosto netradiční skloubení filmu a hudby.