Veselé Velikonoce (1984)

Ja jsem se teda dobře pobavil. Belmodo je držka a Marceau je kočka jak blázen. Lehká komedie u které se dosti zasmějete. Takových už se moc netočí. Některé hlášky jsou luxusní.

Kapitál (2012)

74%. Film o tom, jak peníze člověka ničí a zničí. Příběh člověka, který pro své uznání, peníze, postavení zatratí i svou rodinu. Zadupe svou poslední morálku i etiku pro mrzký peníz, leč tolik peněz nepotřebuje. Bohužel takových sviní je po světě mnoho a ve vedení bank nejvíce. Vcelku dobře to popisuje charakterové vlastnosti takových lidí. Je mi z toho smutno.

Na chvíli svobodní (2008)

Jako silné téma, ale nějak to prosfištělo kolem mě. Film o iránských uprchlících, kteří se zaseknou v Ankaře v Turecku. Sledujeme příběhy několika rodin a několika lidí, kteří se octli na stejné lodi. Čekajíc na to zda dostanou papíry někam do Evropy. Každý tento čas tráví jinak, jinak snáší tlak, stres a zoufalství. Bohužel mi to přišlo nedobře natočené, příliš roztříštěné. Nešlo to do hloubky. Emoce to ve mě nevyvolalo. Škoda, neb každá postava prožívala zajímavý příběh, leč režisér nám chtěl předložit vše, místo toho dostáváme něco příliš rozbředlého.

Spi, děťátko, spi (2009)

Rozhodně to není špatné táma, útěk 4 feťaček z odvykačky. Začíná to velmi slibně, nicméně pak se to na chvíli zadrhne a moc to nešlape, tempo pomalu opadá. Celý film je hodně rozkolísaný, jakoby některým tématům je dán větší prostor než by měl nebo naopak. Nicméně závěr je velmi silný. Herecky je to průměr, kdy půlka týmu je ok druhá už je slabší. 68%

Američan (2010)

Tak trochu film o ničem. Nemá to mnoho děje. Co se děje na pozadí není ani naznačeno, takže vyústění filmu je takové nijaké. Role samotného Clooneyho je divná. Nevím co je vůbec zač, jestli se živil sestavováním zbraní nebo to byl nájemný zabiják atd. Během filmu se toho mnoho neděje, v podstatě jen na začátku a na konci, zbytek je vata, částečně i romantická.

Přežijí jen milenci (2013)

MINIKINO Kavárna, Ostrava, 30.3.2014: Vizuálně a hercky je to paráda. Upíří podtext je v podstatě jen jakási vata nebo řekněme spíš podklad pro toto dílo, které by docela slušně mohlo fungovat i bez toho. Nicméně tento "noční film" díky tomu nakonec vyznívá trošku noire. Zvolení reálií Detroidu a Alžíru je velmi dobrým počinem a dává to tomu neotřelou atmosféru. Přesto se jedná o jeden z nejnormálnějších Jarmuschových filmů, který sice má pár odkazů a poznámek ke světovému dění a historii stejně jako Hranice Ovládání, nicméně je velice dobře čitelný. Pomalé tempo přetrvává a s podivem je třeba říct, že se asi jedná o jeho nejhumornější dílo. 85%

Gravitace (2013)

Hodně dobrý film, kde hrají tak jeden a půl herce + pár mrtvol a ty jen několik sekund. Vyždímalo se z toho maximum. Sanda hrála parádně, natočeno až neuvěřitelně vizuálně realisticky (aspoň podle mého laického mínění). Nicméně i tak tam bylo na mě příliš náhod až nesmyslů, které zahrály pro Sandru. Nicméně to vidím na velmi dobrý snímek z prostředí vesmíru, kde není ani prd po sci-fi....naštěstí.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Hnusny nadčasový snímek, který vypovídá hodně o lecčems, nejen o naší historii, ale i o manipulaci, chtíči, srbactví, podrazáctví a lži. Film o tom jak satan soudí a vraždí nevinné lidi ve jménu boha. Tak nějak jsem doufal, že inkvizitor zemřel brskou a hnusnou smrtí, ale co mě nejvíc nasralo, že umřel bohatý a v pozdním věku. A že prý boží mlýny melou, zdá se, že jak komu. Výborně natočeno a zahráno.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Asi nejvyšší úroveň pořadu tohohle typu u nás. Solidní hosté, profesionální Šíp. Oproti Krausovi velká paráda.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Už hodně dlouho je to silná trpárna. Kraus začíná být krutě nevtipný, nepohotový. Výběr hostů je hodně špatný. Oproti Všechnopárty, která si drží svůj vysoký standard, je to velká bída.