Temný případ - Vidění (2014) (epizoda)

Minulá epizoda byl skvělej, sice pomalej, ale bylo tam představení postav, seznámení s vraždou apod. V tomhle díle bych očekávala trochu větší rozjezd, rodinný problémy apod. už mi začínaly připadat docela zdlouhavý, tak aspoň doufám, že to bude nějak důležitý pro příběh. Jinak samozřejmě všechno skvělý, hlavní postavy jsou úžasně napsaný a zajímavý, příběh taky zajímavej, jenom by se mohl trochu rozjed teda. Hodnocení: 7,5/10

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Lidi co píšou, že je to málo akční a nemá to grády asi zapomněli, že je to podle skutečnejch událostí - to jsem musela zmínit, protože mě docela překvapujou nějaký očekávání zdejších diváků. Čekáte, že najednou přiletí mimozemšťani nebo jak? Každopádně tohle byla zase úžasná epizoda s úžasnou atmosférou jako vždy. To zaměření na detaily je prostě geniální - v minulým díle nahý horníci, tady olověná ochrana na pytlíka a ty hajzly.. :D Skvěle zobrazená je i propaganda a věčný utajovaní informací. Jediný, co bych možná zkrátila jsou ty scény kde střílí psi, na můj vkus trochu moc dlouhý a scény se až moc snaží hrát na city. Ale to je jenom taková drobnost. Hodnocení: 2000/10

Hannibal - Secondo (2015) (epizoda)

Tak asi po stoletý pauze jsem se vrhla zase na Hannibala. Těžko říct jestli je to tím, že jsem se na seriál dlouho nedívala, ale tahle epizoda se dle mýho názoru dost povedla. Hannibal mi fakt chyběl. Ta atmosféra, ty vizuály, Hannibalovo vaření, ten specifickej soundtrack. Krom toho Hannibalova část příběhu byla naprosto skvělá - zabití chlapa šroubovákem, rozhovory s psycholožkou, lidi pochutnávající si na jeho jídle a ten konec.. Oproti tomu Willův příběh tady trochu zaostává - ty scény z lesa mi přišli takový strašně divný (a to i na Hannibala), asiatka, u který ani pořádně nevím jakej má vztah s Hannibalem, prostě se najednou objevila bez žádnýho backstory nic, což doufám že se ještě dozvím. Ale ta poslední Willova scéna byla vynikající jak Hannibalovy pokrmy, no lahůdka, že by se z Willa začal stávat Hannibal? :) (Musím taky říct, že je možný, že pár věcí už bylo v seriálu řečeno, ale jak jsem říkala neviděla jsem ho 100 let, takže si to pravděpodobně napamatuju.) Hodnocení: 8/10

Temný případ - Dlouhá jasná tma (2014) (epizoda)

Jelikož už dlouho slýchám o tomhle seriálu samou chválu, řekla jsem si, že mi 20 rozkoukanejch seriálů nestačí, a přidám tam další. Ovšem vůbec toho nelituju. Hned první díl totální mrda, v dobrým slova smyslu, samozřejmě. Skvělá atmosféra, postavy Cohla a Harta jsou skvěle napsaný a ještě líp zahraný plus ty kontrasty mezi nima jsou výborný. Protože jsem fanda obscénních výjevů, zvrhlejch vražd a satanistickejch rituálů, musím říct, že i když jsem filmů a seriálů s podobným tématem viděla už nějaký ty desítky, pořád mě to fascinuje a jsem ráda, že se to vyskytuje i v tomhle seriálu. Mám z toho trochu Hannibal feel, hlavně ty rohy. :D Co víc k tomu říct? Skvělej díl na rozjezd plus skvělý vyprávění, nic víc myslím netřeba říkat. Hodnocení: 9/10

John Wick (2014)

Klasickej akčňák - když nad ním nepřemejšlíte patří mezi nejlepší, ovšem když zapnete šedý buňky mozkový, vidíte, že tak půlka filmu je jen na efekt, ale ve skutečnosti nedává moc smysl. Abych to vzala nějak systematicky, vrhnu se nejdřív na nějaký ty klady. Film má skvělou hudbu, která se hodí k akčním scénám, a to hlavně ve scéně z klubu. Vizuály jsou taky skvělý, musím říct, že světla a vůbec ty záběry jsou na dobrej orgáč. I tady musím vyzdvihnout tu scénu z klubu, u který by si ne jeden člověk vyhonil. Samozřejmě má film po většinu času souboje a přestřelky skvěle zvládnutý, na druhou stranu musím říct, že to se tak nějak od akčňáku s Keanu Reevesem očekává. Opět se musím zmínit o scéně z klubu, protože lepší přestřelku jsem snad ještě neviděla (tady je ovšem vysoká pravděpodobnost, že si ji jenom nepamatuju). No to by bylo pro klady asi tak všechno. Wick je schopnej vyzabíjet polovinu města kvůli káře a psovi, chápu umřela mu manželka a je nasranej, ale pořád je to jenom auto a pes. Samozřejmě se taky musím zmínit, že mafiáni jsou rusové, jak jinak že, a Wick je nezranitelnej. Párkrát ho sice trefí, ale vždycky to zázrakem přežije a ještě u toho zabije 10 lidí. Mafiáni maj mušku asi jako Stormtroopeři a i přesto, že mohli Wicka zabít nejmín 12x, nene on přece musí přežít až do konce. A když už ho konečně vrchní mafouš zajme vybavuje se tam s ním 3 hodiny o úplnejch pičovinách a nakonec ho chce zabít igeliťákem. IGELIŤÁKEM. Wick to samozřejmě přežije a mafiána zabije. Konec filmu. Ale počkat, ještě jsem se zapomnněla zmínit o nejvíc nelogický scéně. Mafián si to totiž s Wickem chce rozdat jeden na jednoho a Wick to přijme a odhodí zbraň. Jasný je to na efekt a všechno, ale do prdele nedává to vůbec smysl, však ho mohl v pohodičce odprásknout pistolí sakra. Hodnocení: 6/10

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Pořád se nestačím divit, jak někdo, kdo má na listě víceméně špatný filmy, může udělat takovej masterpiece. Atmosféra seriálu je nepřekonatelná, jsem u něj posraná víc než u všech horrorů dohromady, takže myslím, že nic víc netřeba říkat. Prostě tomuhle kousku nemám co vytknout, doufám jenom, že získá pořádnou řadu cen a zaslouženou pozornost. Celou sérii jsem viděla už 5x, takže myslim, že to mluví samo za sebe. Hodnocení: 10000/10

Kancl - Basketbal (2005) (epizoda)

Další skvělá epizoda, co víc k tomu říct. Tenhle seriál dokáže prostě zvednout náladu. :)

Kancl - Aliance (2005) (epizoda)

Tahle epizoda nemá chybu. Vztah Jima s Dwightem je prostě skvělej. Scéna s Dwightem v krabici nemá chybu. Navíc blonďatej Dwight? Co byste ještě chtěli sakra?! :D A Michaelovy špatný vtipy nikdy nezklamou, stejně jako jeho slavný překvapení pro zaměstnance.

Kancl - Zdravotní péče (2005) (epizoda)

Sice se tahle epizoda nerovnala dokonalosti minulýho dílu, stejně se jedná o skvělej díl zaměřenej hlavně na Dwighta, kterej je mimochodem úžasně napsanej, ten jeho charakter je snad nejoriginálnější, kterej jsem měla možnost celkově ve filmech a seriálech vidět. Bez tohohle týpka by The Office nebylo The Office, stejně tak jako bez Michaela, kterej svým narcismem nikdy nezklame. Hodnocení: 7,8/10

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

To byla zase sračka! Stejně tak, jako do předchozích dílů, jsem i do pětky vložila nějaký ty naděje na zlepšení osmý série, ale ono je to, dámy a pánové, čím dál horší. Jediný plus tohohle dílu je vizuál a herecký schopnosti Leny Headey. Tak snad abych to vzala pěkně popořadě. Varys plánuje zradu a Tyrion ho práskne. Což by se ještě dalo pochopit, i přesto jaký to byli kámoši, ovšem následující scéna, kdy před tím než Dany Varyse upálí, mu Tyrion řekne, jak se mu omlouvá, považuju za největší sračku. Jestli ho má tak rád, tak proč ho sakra prásknul? Dany se vzápětí rozhodne, že se zbytkem vojska napadne Královo přístaviště.. počkat řekla jsem se zbytkem vojska? Totiž ono spíš vypadá jako kdyby Dany měla milion vojáků a v minulý bitvě proti mrtvejm neumřel vůbec nikdo. Čímž se taky dostávám k absolutní neschopnosti vojáků Cersei a Eurona. Ve chvíli, kdy na Euronovu flotilu letí Dany na drakovi, jeden by čekal, že těch asi 500 balist rozestavěnejch na Králově přístavišti začnou všechny pálit na draka, ale to ne, místo toho na něj pálí tak 3 balisty a ostatní asi byli tak u vytržení z draka, že zapomněli střílet (a to ani nemluvím o tom, jak se Dany umí krásně vyhejbat letícím střelám). Dany tedy zničí Euronovu flotilu, což Euron samozřejmě přežije, "jak" ptáte se? Totiž Euron se ještě musí utkat v souboji s Jaimem a až potom umřít. Což mě přívádí k myšlecne, že jsem zapomněla na Jaimeho, kterýho někdy na začátku epizody pustil Tyrion z uvěznění, a ten se rozhodl, že se dostane do Králova přístaviště a pokusí se zastavit Cersei a její neschopný vojáky, který když vidí, že Neposkvrněný prolomili bránu, se radši vzdaj i přesto, že jich je tak 3x tolik. No tady se už dostávám k dalšímu bodu - Dany zešílí a vypálí Královo přístaviště (což by se mi samo o sobě líbilo, ale Dany k tomu neměla absolutně žádnou motivaci a neříkejte mi "umřelo jí spoustu lidí", protože to se v Game of Thrones kurva stalo úplně všem). Cersei zjistí, že je v píči a prchá se svým zombie kámošem a mistrem se jménem na Q. Zastaví je Ohař, zombík zjistí, že nemusí nikoho poslouchat, takže zabije mistra, Cersei zjistí, že je ještě víc v piči, nandá si neviditelnej plášť a zdrhne. Cleganovic bratři se v následným souboji zabijou pádem do ohně (velmi originální DD). Cersei se potká s Jaimem, kdy je následně zabijou cihly. Arya se rozhodne zachránit matku s dcerou, "proč" ptáte se? Protože v osmý sérii se přece postavy chovaj absolutně nelogicky. Ve scénách s Aryou nám taky DD nezapomněli ukázat, jak tlustej má plot armor, když asi 3x přežije nepřežitelný, následně v pohodičce nastoupí na bílýho koně (kterej se vzal totálně odnikud) a ujíždí pryč. Tuhle "recenzi" bych mohla prodloužit ještě tak 3x, protože těch sraček tady bylo fakt jako sraček, ale radši to řeknu ve zkratce - Ukončete už někdo tuhle sračku, já už fakt nechci trpět dál. Díky. Hodnocení: 3/10