Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Atmosféra tohohle seriálu se nedá popsat slovy, to prostě musíte zažít. A posledních pár minut dílu? Pěkně jsem si kákla do gatí. Navíc výjimečně mi nevadí, že mluví rusové anglicky, prostě se to v tý genialitě ztratí. :) Hodnocení: 1000²/10

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

No sakra, hádám že tohle bude jeden z nejlepších seriálů roku 2019, nebo spíš jeden z nejlepších seriálů vůbec. Doufala jsem, že si tímhle seriálem zlepším náladu po strašný osmý sérii Game of Thrones, a to se kurva podařilo! Ještě víc než jsem doufala, týhle epizodě totiž nemůžu vůbec nic vytknout. Tomuhle říkám pořádnej horror, u tohohle jsem byla totiž na pokraji posrání víc, než u všech horrorů dohromady. Perfektně vystižená atmosféra, která je hustší než 14ti denní zácpa, čemuž napomáhá i to, že je to podle skutečnejch událostí, stejně tak jako absence hudby, která by tam byla snad i zbytečně. Sakra seru na to, už to tady nebudu dál rozepisovat a jdu se kouknout na další díl. Hodnocení: 1000/10

Kancl - Kancl (2005) (epizoda)

To jsem se takhle jednou rozhodla, že se jednou kouknu na nějakej ten americkej sitcom. Za oběť jsem si vybrala The Office. Neměla jsem žádný velký očekávání, přece jenom sitcomy zrovna nejsou můj šálek kávy, ale hned první epizoda mi zlepšila náladu, hlavně po novým díle Game of Thrones, takže myslím, že tohle bude asi jedinej sitcom, ze kterýho uvidím víc než pár dílů (možná).

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Upřímně jsem od týhle epizody zase tolik nečekala, doufala jsem jenom v epizodu lepší než tu minulou, ale co si budem povídat, stálo to opět za hovno. V týhle epizodě se krom konce prakticky nic nestane, všechno je monotónní výplň z dialogama, který bych i já napsala líp, chlastání a slavení. Na začátku se Dany rozhodne jmenovat Gendryho na lorda (už si nepamatuju čeho přesně, možná Bouřnýho konce?), což mi přišlo jako totální pičovina, vzhledem k tomu, že se o tom s nikým neporadila, Gendryho prakticky nezná, navíc Gendry s tím nemá totálně žádný zkušenosti apod. Gendry po jednom šuku následně požádá Aryu o ruku a vyzná jí lásku (jak v nějaký romantický komedii), což Arya odmítne (ani se jí nedivim). Celkově vztah Aryii a Gendryho je jedna z věcí, co mě sere nejvíc. Jejich romanťárně aboslutně nerozumím, stejně jako jejich motivacím apod., proto se radši přesunu k dalšímu bodu - párování snad všeho. Jako by nestačila Arya s Gendrym, Jon a Daenerys ještě nám DD přidali Jamieho s Brien, co to kurva. Jasně, že Brien vždycky Jamieho milovala, ale Jamie k Brien necejtil ani hovno, přesto ho však po tom, co zjistí, že je panna, chytne záhadný příliv nadrženosti a rozhodne se ošukat nepoužitý maso (už jsem říkala, jak moc divný to bylo?). Jona s Daenerys a jejich románek snad ani víc rozebírat nemusím, stejně tak jako Jonovu debilitu, když se rozhodne svoje tajemství říct Sanse. (Úspěšně se začínám dostávat do zhruba půlky epizody.) Alee kdopak se nám to tu objevil z ničeho nic a odnikud? Bronn! Ano přesně tak, Bronn se nějak záhádně dostal k Tyrionovi s Jamiem a... nezabije je, v klidu si pokecaj a Bronn zase odejde. Jamie a Tyrion ho nechali odejít jako by nic, co do píči? A teď přichází úžasná akční scéna (kéž by) - Dany si letí v pohodě po obloze, když tu najednou.. šípy sestřelí jejího druhýho draka. Sakra pořiďte tý holce brejle, vždyť ani chudák neviděla tu obří skupinu lodí na širým moři. Co jí ale musím nechat - sama šípům uhýbá jako kdyby měla plot armor, hmm, čím to asi bude. Díky bohu už se dostávám ke konci, kterej to všechno aspoň trochu vytáhl, počkat vlastně ne. Dany jde vyjednávat ze Cersei (samozřejmě se tam dostane za pár hodin, stejně jako Euron, ale co si budem povídat, v Game of Thrones maj přece všichni rakety v prdeli), která zajmula Missandei, jak nám samozřejmě neukázali (stejně jako jak se to dozvěděla Dany), protože to očividně ani tvůrci neví. A Cersei jí nezabije.. má před sebou doslova 5 hlavních důležitejch postav a ona je NEZABIJE. A neříkejte mi sračky typu "při vyjednávaní se nazabíjí", je to Cersei, tý je to sakra u prdele. Místo toho zabije Missandei, Dany se nasere a konec epizody. Ano jsem velmi nasraná a mohla bych to tu rozebírat ještě víc do hloubky, ale na to seru, už tak je to dlouhý jako ranní sraní. Hodnocení: 3/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tahle epizoda naplnila moje nejhorší obavy a pohřbila všechny moje naděje. Opravdu jsem doufala, že touhle epizodou se zlepší celá osmá série, že se konečně dočkám nějaký akce místo toho neustálýho tlachání v předejšlejch dílech a slibovaná epická největší bitva v historii bude opravdu epická. Akce jsem se sice dočkala, ovšem stála za úplný hovno. Radši bych se dívala zbytek série ne kecy než tohle. Celý to bylo ve tmě, takže jsem neviděla ani píču a než jsem stačila rozeznat, kdo je zrovna v záběru už se přesunul někam jinam, čímž se dostávám k dalšímu bodu a to sice, že jindy skvělá kamera působila jak z béčkovky (krom záběrů z vejšek apod. ale to je spíš vizuál, která je jedna z těch maximálně dvou věcí, který v tomhle díle za něco stojí). Postavy se chovaj nelogicky už od sedmý série, takže to snad ani nemusím víc rozebírat. Taky by mě docela zajímalo, kdy tu bitvu sakra plánovali. V předešlejch sezonách, když se plánovala bitva bylo vidět naplánovaní pozic, diskuze kde budou určitý jednotky lepší apod. Tady? Nic takovýho, jestli bitvu někdo plánoval tipla bych Mormontovou. Poslat Dothraky na sebevražednej výpad? Skvělej nápad! Náhodně bezcílně poletovat s draky? Ještě lepší! Taky bych ráda zmínila náhodný teleportování postav do děje, kdy na začátku přijde úplně odnikud Rudá kněžka, následně se odnikud zjeví Jorah, aby zachránil Daenerys apod. Což ani nemluvím o neustálým zachraňování a nesmyslným přežívání hlavních postav, z kterejch mimochodem NIKDO neumře. Jestli si tvůrci myslí, že mě uspokojí smrt pár vedlejších postav, který si ani nepamatuju, tak to ani náhodou. Co jsem ještě zapomněla zmínit? No jistě smrt Mormontový, což je jedno velký WHAT THE FUCK (převážně její superhrdinský zabítí obra), stejně jako smrt Night Kinga a celkově Arya v tomhle díle, plus chování Ohaře (proč se tak stará o Aryu?). Snad nemusím říkat, jak moc mě tahle epizoda nasrala. Měla jsem hromadu otázek ohledně Night Kinga, odpovědi však zdá se že nedostanu, protože umřel během 2 sekund! Hodnocení: 3/10 Edit: Musím se opravit. Plánování bitvy v předešlým díle tu bylo, úplně mi to vypadlo z hlavy, každopádně to ale nic nemění na tom, že tahle epizoda stála za hovno.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

To jsem si takhle ze začátku říkala, že to vypadá slibně, dialogy konečně nebyly tak strašný a zdlouhavý a začaly dávat smysl, příběh se konečně trochu rozjel a rivalita Daenerys se Sansou mě začala docela bavit, ovšem pak přišla druhá půlka.. Co si budem povídat druhá půlka stála úplně za hovno. Dialogy ve druhý půlce byly napsaný jako pro béčkovej film. Posezení u krbu, kde se nakonec sešly skoro všechny důležitý vedlejší postavy nějakou záhadnou náhodou (a to myslím doslova, protože každejch asi 30 sekund přišla další postava a takhle to pokračovalo dokud jich nebylo asi 8, což mi přišlo jako totální sračka, protože kolik lidí by asi tak před bitvou napadlo jít k tomuhle konkrétnímu krbu?), patřilo právě k výše zmíněným dialogům z béčkovýho filmu. Tvůrci zřejmě potřebovali slibovanou největší bitvu v dějinách oddálit co nejvíc, tak tam nasrali tenhle skvost. A to jsem ještě ani nezmínila pasování Brien na rytíře, což byl snad nejvíc trapnej okamžik v tomhle díle. Co musím ještě zmínit je taky šukačka Aryii a Gendryho - celý GoT doufám, že k tomu nedojde a hádejte co.. k tomu se ještě přidá to Aryii otřesný nucený hraní (nutno podotknout, že její hraní je strašný jenom v osmý sérii, dřív mi přišlo, že je to docela solidní herečka). Poslední věc - feminismus v osmý sérii nezávratně stoupá (musím říkat víc?). Hodnocení: 5,5/10

Skleněný pokoj (2019)

Co na tenhle film vlastně říct.. Klasickej českej průměrnej film (jako většina dnešních českejch filmů), kterej není ani špatnej ani dobrej, prostě takovej střed, na kterej se dá dívat, ale po druhý už si ho určitě nepustíte. Ve filmu se podstatnou část v podstatě nic neděje a většinu filmu zabírá jednoduchá a nudná zápletka z každýho druhýho rádoby napínavýho dramatu typu "manžel mě podvádí", co se snaží zapůsobit na city, ale moc se mu to nedaří. Po celou dobu k tomu slyšíte českej dabing a vidíte český herecký výkony (no co si budem povídat, ty stojí docela za hovno). Krom toho konec je snad nejmíň uspokojivá věc na světě. Nevím jestli má režisér nějakou úchylku na 70ti letý lesby, ale díky ne, když budu chtít koukat na péčko se starejma seschlejma ženskejma pustim si Pornhub. Krom toho musím ale uznat, že kamera a celkově vizuál se povedl a film byl místy zajímavej. Hodnocení: 5,5/10

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

A je to tu, jeden z mejch nejoblíbenějších seriálů (ano i přesto, že posledních pár sérií nedosahovalo takový kvalitky) se blíží k velkolepýmu završení (teda doufám, protože mám celkem nahnáno v trenclích ze sladkýho konce typu Daenerys s Jonem na trůně). I když nepatřím mezi ultra fandy GoTka, který vstávali ve 4 ráno, aby viděli nejnovější počin, co nejdřív (spánek souboj s GoTkem jednoznačně vyhrál) hned při první příležitosti jsem na něj vlítla a zkoukla na první zátah. Tak a teď se konečně dostávám k hodnocení dílu. Musím říct, že mě první díl ze začátku moc nenadchnul a už jsem si říkala, jestli koukám na správnej seroš. První polovina se většinou skládala totiž z nezáživnejch keců a sladkejch momentů Daenerys a Jona. Naštěstí ve druhý polovině už se to trochu rozjelo a konec byl skvělý završení (řekla bych, že konec - hlavně setkání Jamieho s Branem byla nejlepší scéna, která zvedla moje hodnocení o hvězdu výš). Ocenila bych ještě kdyby objasnili, jak se povedlo Theonovi zachránit jeho sestru (takhle lehký to snad bejt nemohlo ne?) a jaktože nikomu z přihlížejících letu Jona na drakovi nedošlo, že je Targaryen, když jenom Targaryeni měli schopnost lítat na dracích. V tomhle díle mi docela chybělo i nějaký to pořádný drama (hlavně ta první polovina) a nějaký ty emoce (u znovusetkání Starků - hlavně u Aryi a Jona to spíš vypadalo jako kdyby se neviděli pár hodin než přes nějakejch 5 let). Musím ale vyzdvihnout úžasný záběry na krajinu apod. třeba u scén s draky, který působí úchvatně. Každopádně jsem zvědavá, jak se to vyvine dál a budu dál doufat v hořkej konec. :)

WikiLeaks (2013)

Hmm vypadá to, že jsem jedna z mála komu se tenhle film líbil a tím myslím jako kurva hodně líbil. Nevím jestli je to Benedictem nebo tématem, každopádně mě tenhle film hodně zaujal a to i přesto, že jsem tak půlce věcí co tam řekli nerozuměla. Taky si nejsem zrovna jistá do jaký míry je příběh založenej na pravdě, každopádně je podanej úžasně a to mi nějakým způsobem v tomhle případě výjimečně stačilo.

Živí mrtví - Odměna (2019) (epizoda)

Problém TWD číslo jedna natahování epizod, stále přetrvává. Nemáme čím vycpat epizodu aby jich bylo 16? Dejte tam backstory ke Kingdom se skvělým příběhem Hon na žárovku do domácího kina a je to. A takhle nějak se stalo, že epizoda která měla velkej potenciál spadla do sraček a příběh se prakticky vůbec neposunul. Henry je pořád stejnej naivní kokot (hádám že by taky potřeboval pět a dvacet, aby se mu rozsvítilo v kebuli), kterej se vydává na sebevražednou výpravu za úplně neznámou holkou (doufám, že jste si nemysleli, že mi záleží na nějaký holce z divočiny) a ještě se do ní zamiluje. Tara naštěstí v tomhle díle moc nebyla a Daryl je zase hodnej týpek. Krom toho všeho se naši milí hrdinové rozhodnou zachránit úplně cizí dítě (proč panebože?). Snad jedinej člověk, co to zachraňuje je Alfa, která je zase jinej druh psychopata než třeba Negan, takže není ohraná a dokáže zabavit.