• Krátkometrážní

Helium (2013)

Řemeslně velmi pěkné, včetně těch animovaných sekvencí z Helia, ale bože, toho patosu! :-/ Ale co by člověk od filmu o umírajícím dítěti čekal, že.

Voormanův problém (2013)

Znuděnej Bůh umí bejt pěkná svině, chudáci Belgičani :-D

Než o všechno přijdeme (2013)

Do jisté míry tomu chybí jakýkoli moment překvapení (prvních pár minut si sice docela úspěšně hraje na mysteriózno, divák ale začne tušit velmi brzo, o co pravděpodobně půjde), ale čemu to vadí, když je to napínavé skoro jako Greengrassovky.

That Wasn't Me (2012)

Tohle by naprosto akutně potřebovalo celovečerní stopáž, protože na takhle krátkém prostoru to skoro vůbec nefunguje. Moc málo času!

Do I Have to Take Care of Everything? (2012)

Humorné to je velmi, ale oscarové nominaci se tedy divím. Že ji získá takovýhle nenáročný ... skeč, to bych si tedy býval nepomyslel. Congratulations.

Monstrum Hwayi (2013)

Pro mě přesně na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Technicky velmi dobré, akce slušná, ale scenáristicky se mi to zdálo jako značně vychtěná konstrukce, která s divákem občas komunikuje dosti zmatečně. A všechny ty rádoby psychologické "Abychom porazili monstra, musíme se monstry stát, bla, bla, bla, kecy, kecy, kecy" mě ke konci dosti vytáčely. 7/10

Symfonie strachu (2013)

Příjemné, zábavné stylistické cvičení s nepříliš uspokojivým závěrem. Hrc prc a je konec. Mezi těmi poměrně početnými komorními thrillery spíš jen průměrný kousek.

Knights of Badassdom (2013)

Má to pár sympatických sekvencí/nápadů, ale celek je příliš zabit tím, že většina humorů je opakovaně stavěna zásadně na idee "LARP je trochu trapná, ale současně docela roztomilá zábava". Což časem začne nudit. Bitka s gumovým paňácou v závěru je navíc naneštěstí pouze trapná. Roztomilá ani omylem.

Holy Ghost People (2013)

Nojo, se sektama si neradno zahrávat ... Ti West to letos se svým The Sacrament doufám nakopne trochu víc, Holy Ghost People jsou příliš nevýrazní. Jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven. Nic vyloženě špatně, nic vyloženě výborně. Vlastně jo, ten hlavní sektář byl pěkně slizkej, jaksepatří. 6/10

Buck Wild (2013)

Sám se tomu divím, ale u téhle buran/zombie téměř-parodie jsem se poměrně slušně pobavil. Nenáročná jednohubka, která (většinou sympaticky) cituje co může, má fajn kameru a i celkem zábavné (nečti "symaptické") charaktery. Za mě OK.