• Pohádka

Kalendárium (1993) (pořad)

Saskio Saskio, za to že vypadáš už sto let (co se tento pořad vysílá )stále stejně sis vysloužila jednu hvězdičku.

Teorie tygra (2016)

Byla jsem trošku nesvá po shlédnutí filmu, ba jsem se i červenala když se na mě má drahá polovička podívala s úžasem v očích jak ten film byl výstižný.. celý ten souboj ,,ženské manipulace, chlapské důstojnosti´´ jsme se výborně bavili a do dnes doma používáme trefné hlášky ve svízelných ,s filmem podobných situací :-)

Private Practice (2007) (seriál)

Jsem zarputilý fanda Grey´s Anatomy, takže když jsem zjistila ,že je další seriál od Shondy R. byla jsem nadšená.. ale vážně se mi nelíbí , že to není 100% propojené s Grey´s Anatomy .Tím myslím ,že když se v první epizodě objevila postava z GA maminka dr. Hunta jako jiný člověk ,řekla jsem si budíž, malá role.. ale ve druhé sérii se 2x objevila z GA dr. Kepnerová, jako studentka práv ,která dává dítě k adopci... Nicméně, není to nic kvůli čemu bych tento seriál nedokoukala.. Je to klasická oddechovka, u čeho se dá dobře vypnout :-)

Tým na hraně (2010) (TV film)

Pro fanoušky českého hokeje, naprosto srdeční záležitost ! Dokument vystihující ty nejlepší a nejnapínavější chvíle ,které se vrazili pod kůži každého fanouška. HOŠI DĚKUJEM

Hvězdy nám nepřály (2014)

Obrovské BOOM ve společnosti. Film ,který viděli všichni včetně slepých, knihu četli i ti ,kteří nejsou schopni přečíst jméno na zvonku... Tak i já se na tento až mystický moment připravila, otevřela sklenku vína, a pustila si díkybohu z pohodlí gauče... No a žádný velkolepý zážitek se nekonal. Jak udělat trhák ? smíchat lásku a raka... už to začíná být filmový klišé... filmové klišé co metastázuje...

Je to i můj život (2009)

,,Šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině´´ Lev Nikolajevič Tolstoj Za mě 5* ,snad můj dojem není zkreslený přes to slzavé údolí ,které mě celý film provázelo...

Mary a Max (2009)

Rozmixovaná rybička, počůraná svačina, sbírka nehtů za rok... Popadala jsem se za břicho, někdy se přitrouble usmívala , dokonce jsem měla i na krajíčku. Film co mě nenechal si ani dojít na záchod, jak jsem se urputně zírala na ty ošklivý postavičky, který jsem si během chvilky zamilovala. milovníci sarkasmu, tento film je lékem na duši.

Pelíšky (1999)

VTIPNÉ, ÚŽASNÉ, DOKONALÉ, FASCINUJÍCÍ, BAVÍCÍ, PERFEKTNÍ ...Snad jen ty maminčiny domácí knedlíčky by nemusely být na povrchu trošku mazlavé.

Inferno (2016)

Jedno velké , sto dvaadvacetiminutové zklamání. Kniha byla kouzelná, strhující , fascinující, dokonale podkreslená kniha, která mi dovolila se nad tímto problémem zamyslet, představit si ho, ztotožnit se s ním. Film mi nedal ani zbla. Koukala jsem na film s nechápajícím pohledem, jediný co mě na tom bavilo, byl velký sladký popcorn... A to jsem velký milovník všech dobrodružství R. Langdona , soundtracků H. Zimmera a přesto jsem s filmem velmi nespokojena...

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů poslední doby. První půlku jsem brečela smíchy, druhou půlku jsem trošku tápala po špetce humoru. Nicméně plný počet bodů získává za skvělý nápad , dokonalé provedení. Ale místo dětem bych ho pustila všem dospělým ( ač děti určitě nadchne roztomilost postav) Film naprosto hodící se do dnešní doby zavalené starostmi z migrace, válek, rasovým nenávistem... Proto je jen škoda překladu.. ZOOTROPOLIS není ZOOUTOPIA- utopie... což dodává hned hlubší význam filmu už jen v názvu... BÁJEČNÁ MULTIKULTURNÍ POHÁDKA