Zpátky do školy - Úvod do vývoje aplikací (2014) (epizoda)

Já si tedy myslím, že mohl být tento díl mnohem vtipnější, ale v jeho prospěch pracovala ta okolnost, že se můj názor shodoval s jeho vyzněním. Jen je škoda, že si z podobných záležitostí neodnesou nic podstatného ti diváci, kterých se vyobrazený problém týká. Oni totiž fungují trochu jinak. Jsou jako varovný systém z drátů a plechovek, který spustí kravál, kdykoli někdo nebo něco zakopne o drát. Jenže právě tito lidé si na dráty zapomněli navěšet ty plechovky, takže končíme zase u známé poučky: Blbého nakopni. / Poučení: Obsaženo v textu.

Zpátky do školy - Otroctví a sexuální život betasamců (2014) (epizoda)

V tomto případě už jsem nenašel důvod pro udělení vyššího hodnocení, protože jsem se u sedmé epizody nijak zvlášť nebavil. Pravda, měla své světlé momenty, ale po většinu času jsem měl neodbytný pocit, že se mě tvůrci snaží poučovat o těch pravých životních hodnotách (ze svého úhlu pohledu), přičemž pozapomněli na vytváření humoru, a vrátili tak ději standard čtvrté sezóny. / Poučení: Za všech okolností se snaž ovládat, abys nevypěnil.

Zpátky do školy - Analýza vytváření sítí (2014) (epizoda)

Tento díl už nedosáhl dokonalosti tří předchozích a při jeho hodnocení jsem váhal mezi třemi a čtyřmi pěticípými. Nakonec jsem šesté epizodě přiklepl čtyři kousky, protože mě velice velmi bavil Anniin boj s větrnými mlýny i její přechod na temnou stranu síly. Nerad to přiznávám, ale pobavil mě i Čeng jako krotitel medvědů. / Poučení: Nenech se semlít systémem. 4*-

Zpátky do školy - Jak přežít lávu (2014) (epizoda)

Tento díl jsem si užil, protože jsem měl velmi rád paintballové epizody a ta pátá byla vlastně jejich variací. Začínám mít neodbytný dojem, že se tvůrcům obzvláště daří díly, v nichž se loučí jedinci z okruhu hlavních postav, ale nejsem si jistý, jestli by si takhle velmi rychle nevyčerpali fondy. Dobrá, zábavná epizoda; ani se mi nechce věřit, že v páté sezóně došlo k takovému zlepšení. / Poučení: Boji na život a na smrt se vyhni, nebo buď nemilosrdný.

Zpátky do školy - Skupinová polygrafie (2014) (epizoda)

Nechápu. Je to mnou, nebo tvůrci v páté sezóně skutečně pochopili, že nejsilnější stránkou každého sitcomu musí být humor? Ať už za tím stojí cokoliv, faktem je, že jsem si čtvrtou epizodu opravdu užil a skvěle jsem se u ní bavil. Tvůrci dokázali definitivně vyřešit odchod Chevyho Chase ze seriálu a udělali to takovým způsobem, že z toho musely Piercovy páry radostně kondenzovat. / Poučení: Pokud bych dostal darem mražené sperma, stal by se z něj putovní dárek.

Zpátky do školy - Základy mezihýžďové numismatiky (2014) (epizoda)

Tvůrci odhalili mou slabinu. Tyto krimi díly mě fakt baví a Alison Brie v nich exceluje, což je o to lepší. Třetí epizoda se tak u mě dostala ještě na plný počet pěticípých, protože jsem se výborně bavil, mohl jsem se naplno zasmát a ani na chvíli jsem se nenudil. Troy mě jako oběť zločinu naprosto rozsekal a můžu přiznat, že jsem po té počáteční hrůze tak zábavný díl vůbec nečekal. / Poučení: Když budou zakázány drobné, výdělky porostou.

Zpátky do školy - Úvod do učitelství (2014) (epizoda)

Po otřesném prvním dílu byla pro mě druhá epizoda páté sezóny opravdu příjemným překvapením. Vůbec bych nečekal, že bych se díky tomuto seriálu ještě mohl dozvědět něco nového, ale stalo se. Dnes jsem zjistil, že je Nicolas Cage naprosto nečitelnou osobností a že k vězeňské vzpouře může dojít i na vysoké škole. Taky jsem zjistil, že když člověk nerozumí Excelu, bude jíst jen masové koule. / Poučení: Když tě začne práce bavit, ocitáš se na šikmé ploše. 3*+

Zpátky do školy - Restart (2014) (epizoda) odpad!

Jak popsat, co jsem to právě viděl? Úvodní epizoda páté sezóny byla na jednu stranu k uzoufání nudná a nevtipná a na stranu druhou výrazně nablblá. Na tuto záležitost se mi fakt nedobře dívalo, protože v ní tvůrci přišli s příběhem tak přitaženým za vlasy, že už absurdnější být ani nemohl. I když... Tento tvůrčí kolektiv by mi ještě mohl rozšířit obzory a já se toho silně obávám. / Poučení: Nový rozjezd něčeho, co už v podstatě skončilo, je vždycky komplikovaný.

Advokát - Série 1 (2022) (série)

Už jsem to naznačoval v komentářích/recenzích k jednotlivým epizodám, ale musím to zopakovat. Vůbec jsem nevěřil tomu, že u Netflixu zvládnou zpracovat seriál na motivy knih Michaela Connellyho takovým způsobem, abych mohl být spokojeným divákem. A stalo se. No, možné je asi všechno; někdy prý prší i žáby nebo ryby. Tvůrci u mě uspěli tím, že se více či méně (ale stále) drželi knižní předlohy a nepřeháněli to s politickou korektností. Jak už jsem se mnohokrát zmínil, mám rád ženy a herecké obsazení obou bývalých manželek mě potěšilo. No, vadil mi jen detektiv Raymond Griggs, protože jsem se těšil na personální propojení se seriálem Bosch (seriál) (2014), ale chápu, že Maddie už by byla vedle své sestřenice příliš vyspělá. Stejně je to jen taková nepatrná drobnost, protože jinak mě první sezóna po všech stránkách bavila a těším se na pokračování. / Poučení: Drž se svých zásad.

Advokát - Rozsudek ráže 9 (2022) (epizoda)

Ale ono jo! Mozkový trust Netflixu se i přes mou skepsi udržel až do konce na uzdě a já tak mohu konstatovat, že jsem byl i se závěrečnou epizodou první sezóny spokojen. Děj plynul i tentokrát ve slušném tempu, události měly i přes rozdíly proti předloze hlavu i patu a řekl bych, že se tvůrci opravdu snažili. Dokonce mi dokázali vysvětlit, proč musel mít Mickey Haller nehodu při surfování, vtipnou záměnou pořadí případů. Tím zároveň naznačili, o čem bude druhá sezóna, jen mám neodbytný pocit, že ta už bude mít proti knižní verzi podstatně jiný průběh. / Poučení: Člověk si nemůže být nikdy ničím jistý.