• Rodinný

Supersestry! (2020)

Supersestry mali obrovský potenciál, ktorý zostal takmer úplne nevyužitý. Stala sa z toho "lesná konverzačka" s ujetými vedľajšími postavami. Škandinávci vyklidili pole a už pár rokov nemajú najlepšie rodinné filmy v Európe.

To ta monarchia (2020)

Pol roka som, celý nedočkavý, chcel tento dokument vidieť s tým, že bude skvelý, lebo bude originálny. Žiaľ, je to dlhé promo pána starostu, ktorý ak práve nie je v obraze, tak o ňom ostatní aspoň hovoria, aký skvelý človek to je. Som rád, že som To tu monarchiu nestihol vidieť v kine, lebo by som odišiel. TTM je ešte nudnejšia než Felvidék a to pritom Plančíkovej Hlinka, otec národa? bol super. Neviem, prečo režisérka dokáže výborné témy spracovávať tak hrozne sucho. Je to asi najnudnejší SK dokument za posledných 5 rokov, čo som videl. Dúfam, že pri ďalšom projekte sa režisérke bude dariť viac a držím jej palce.

Jurášek (1956)

Tati, proč já nemůžu být partyzán?

Karel (2020)

Som nadšený, že som tento krásny film vďaka ČT mohol vidieť. Oceňujem zásadný vplyv pani Ivany Gottovej na obsah dokumentu. Vďaka nej to totiž nie je len ďalšia óda na Karla, ale veľmi osobný, rodinný portrét. Skvelý mix archívnych materiálov a výborný strih, silné emócie, len by som to o takých 20 minút skrátil.

Přítelkyně pana ministra (1940)

V rokoch 1937 - 44, v ťažkých podmienkach, vyrábali Češi tie najlepšie romantické komédie. Všetka česť. Nevadí, že pri nich striedali asi 5 - úžasných - protagonistov a v každom filme šlo v podstate o omyl, či zámenu identít. Aj po 80 rokoch majú divákovi čo ponúknuť, a tak sa rád povznesiem nad drobné nedostatky. Žiaľ, je skoro isté, že ku dnešným CZ hraným filmom, sa diváci o 80 rokov vracať nebudú. Ale niektoré dnešné dokumenty, by v tom čase zaujímavé predsa len mohli byť.

Cesta domů (2021)

Kedysi sa Vorlov rukopis dal spoznať podľa prvých záberov filmov (práca s rybím okom) a ujetého scenára. To je už minulosť. Zostala len príchuť drámy namiesto komédie.

Vlčí pouto (2021)

Ďalší film o priateľstve dieťaťa, ktoré má nejaký problém a zvieraťa. S podobnými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Mystere je celkom v pohode, ale v rámci subžánru ma napadá zopár emotívnejších alebo exotickejších kúskov: Mia a biely lev, Leto s líškou alebo Víchor. Ale je pravda, že tieto filmy vám musia sadnúť do nálady, inak ich neoceníte. To sa stalo mne.

Zaklínač (2019) (seriál)

Len za 1. sériu.

Koňok-Gorbunok (2021)

Keď je niečo blbosť a verejne sa to k tomu celý čas hlási, zaslúži si to 5 hviezd. Zvlášť, ak si priznáme, že Rusi aj z komédie urobia drámu. Tu sa to nestalo a je to komédia až do konca. Paranoidný, priblblý cár, ktorý sa nechá titulovať Cézar a Tutanchamón, je super postavička.