A-Team: Poslední mise (2010)

Čistokrevná pánská čtyřhvězdičková podivaná, chybící k dokonalosti pouze lepší antré (buď je úplně blbé nebo odkazuje na něco, co jsem nepochopil ač jsem mírný znalec původního seriálu) a více odvahy Joea Carnahana v akčních scénách, kde stříhal tak zběsile, až jsou některý scény nepřehledný. Jinak nosník celýho filmu v podobě hlášek je bombastickej. Vyzdvihl bych trio Wilson-Jackson-Copley, jehož Murdock mě několikrát posadil na prdel. Já chci víc. Soudě dle ohlasů a návševnosti za oceánem jsem zřejmě vymírající druh filmového diváka. It's gonna kill me, fool. Na podruhé, když už má člověk čas si všímat detailů, jddou skoro všechny výtky stranou. Ja chci nášup.

Na tuhle nemám (2010)

Dám za 4, ale je to o prsa vietnamský sprinterky (otřepaná fráze), a to především za úvodní 3/4, protože ten konec šel do kopru. Baruchel je mudl jak vyšitej, Alice Eve ozařuje každý záběr, a tak je to zkrátka zábava, která v rámci žánru lehce přesahuje průměr. Jak říkám, kdyby líp vyřešili finále, o 4* by nebylo pochyb. PS: Byl jsem krapet překvapen, že ačkoliv je Jay Kanaďan, hokejku drží v ruce jako prase kost.

Útěk do divočiny (2007)

Co se týče filmařského hlediska, nemůžu proti Útěku říct ani fň, teda především myslím kameru, která v rámci filmového zpracování měla neskutečnou důležitost a klidně mohla skončit v sestavě kýčovitých záběrů aka běh Forresta Gumpa. To co mě po celý film rušilo byl samotný příběh, protože jsem znal konec předem z vyprávění a ani samotný film mě nepřesvědčil, že motivace Chrise (Alexe) není totálně over-the-top normálnímu lidskému rozumu ohledně útěku do Divočiny. V mých očích je tolik možností útěku ze společnosti, establishmentu, pravidel, kterými by si bezprostředně neohrožoval vlastní život. Asi nejsem dost tramp.

Monstrum (2008)

Ty, jako, málem jsem ten film po pěti minutách vypnul, protože než To přišlo, byla to setsakramentská nuda, ale pak.....jízda jak na tobogáně. V kině to musel být nářez. Osobně si nejsem jistej, jestli diváky bude zajímat stejnej koncept, jen z jiného pohledu v možném sequelu. PS: Nato, že v celém filmu se objeví jediná hudba a to v závěrečných titulcích, je tak řízná, že ji nemůžu vyhnat z hlavy.

Alenka v říši divů (2010)

Hmm, obrazově je to moc pěkný, herecky zahraný na úrovni, ale já vlastně vůbec nevím o čem to mělo být. Už na začátku mě minula motivace Alenky lízt k té propadené noře, a pak už na to nabaloval jeden wtf. motiv za druhým. Nejspíš to bude tím, že jsem jako malé dítě na té knížce nevyrostl. PS: Jak se to dostalo na 6. místo v historických tržbách (momentálně přes 900 mil. $) mi hlava nebere.

Iron Man 2 (2010)

Byl jsem velice nemile překvapen, když se tady před 14 dny začaly objevovat první komentáře a mnou nejvíce očekávaný film letošního roku posílaly do vod modrého hodnocení. Poté jsem si musel vytrpět čekání na verzi v originálním znění a zjistit, že jsem asi viděl úplně jiný film (anebo je ten dabing tak strašnej, že kazí film minimálně o 30%). Pro mě čistá guilty pleasure. Downey posílá charakterově Starka ještě o kus dál, kdy já jsem naprosto přesně vědel co, jak a proč (ad kritika dějového oblouku), Rockwell aka Justin Hammer si našel pozici jak by měla vypadat pozice protivník-zbrojař a další figury maj taky svoje místečko ve skládačce (je nesmysl tvrdit, že jsou málo využité, ten film nemůže mít 4 hodiny, pokud chcete víc, těšte se na jejich spin-offy). Nadávaní na přílišnou ukecanost na úkor akce, je stejný jako kritika TF 2 za opačný problém (moc výbuchu, málo keců). Tato forma sequelu je ta lepší varianta. A tak závěrečná scéna na střeše mé hodnocení přehoupla ze čtyř na pět alias převážila pro mě snad jedinou kritiku, a tou je bojovka v Monaku přitažená za vlasy a velice zvláštní použití laseru (musím na to jít ještě jednou, jestli jsem to správně pochopil). So I wanna more AvenGers. PS: Na podruhé jsem si to užil ještě víc, výtky šli už mimo. Hodnocení po pod 4*, u uživatelů kterým se jednička líbila, upřímně nechápu.

Jak vycvičit draka (2010)

A já říkám proč ne!. Už od začatků má Jak vycvičit draka skvělej drive, a to jsem to zatím viděl jen 2D. Škyťák je řízek k pohledaní a s Bezzubkou si sedli do oka od prvního společnýho záběru (díky rejžové, díky scénaristi). Bavilo mě to tak, že bych si byl schopnej představit sedět v tom kině mnohem déle. Na druhou stranu, jak ten film skončil, nemám potuchy jak navázat druhým dílem.

Přemluv bábu (2010)

Myšlenka moc pěkná, forma tragická, čímž se jim ti, proti kterým brojí, můžou leda tak vysmát. Všichni co za tím stojí čelí hrozbě velkého JP.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Sympatické fantasy a i ten Lerman byl v pohodě, a tak jediný fakt, přes který jsem se nemohl dostat je, že je každým coulem vidět cílové publikum. A to bohužel převyšuju o víc než 10 let. Podobný problém jsem měl naposledy u Zlatého kompasu, kde mě navíc iritovala hlavní hrdinka. Takže čístý 3 hvězdy.

Spartakus (2010) (seriál)

Spartacus opět jednou ukázal, že televizní trh v dnešní době nemá hranic, a to pak není problém na zeleném pozadí vyklíčovat hybrit Total Recall s Emmanuellou. Přirovnání je to možná přitažený za vlasy, ale jak jinak popsat situace, kdy se tvůrci vyžívaj v explicitních úkázkách soubojů na smrt a následných oslavách za účasti alkoholu a lehkých slečen. Andy Whitfield aka Spartacus si v ničem nezadá s charismatem generála Maxima Decima Merida, Lucy Lawless zas jednou dokáže, že zrazená ženská je horší než souboj v Aréně a John Hannah, že politické ambice nemaj mezí. A pro všechny estéty mužského pohlaví slibuju velice (opakuji velice) zajímavou podívanou. PS: Doufám, že se Andy brzy uzdraví a natočí se další série.