Panna nebo orel (2010)

Od romantické komedie očekávám Obrovskou lásku ústředního dua a tady se mi dostalo jen velmi zajímavých a zábavných vedlejších postav (rodiče a učitelský sbor) a nadprůměrné hlavní hrdinky. Naneštestí pro mě se scénaristi tak ukrutně zaobírali porovnáváním s námětem Šarlatového písmena, že tak nějak nedošlo na Něho a tím pádem se dějový oblouk scvrknul pouze na menší zhoupnutí. Buď ten film měl mít 2 hodiny, a to by ho tady jistí uživatelé rozcupovali, anebo měli z námětu udělat sitcom. Po trailerech sakra zklamání.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Můj první filmový Potter, u kterého jsem byl poskvrněn knižní předlohou, a zpětně můžu říct, že jsem zato rád. Protože tady se díky roztržení nemuselo moc škrtat a dá se říct, že je to nejvěrnější adaptace. Chápu nečtenáře a jejich antipatie, na druhou stranu první polovina knižky je mnohem roztaženější a taky s mnohem tísnivější atmosférou. Velice reálně si dokážu představit, že bych strávil 5 hodin v kině v celku u obou dvou dílů. Co se týče řemeslné práce, nemůžu vytknout ani Ň.

Tropická bouře (2008)

Dal bych princeznu a půl království, abych mohl zhlédnout celého držitele tolik žádané ceny plačící opice pro vítěze filmového festivalu v Pekingu Satanova pěšinka.

Auta (2006)

Pro mě určitě nejmarkantnější srážka Disneyho oblíbené dětské naivity, namaskované na poučnosti děje, s Pixarovskou vypiplaností detailů, parodií, popkultůrních odkazů, techniky animace a tady i luxusní ukázky režisérské zručnosti. Takhle nasnímané záběry by si přál každý fanoušek motosportu ze svých obíbených závodů. V neposlední řadě je třeba pochválit dabing.

Chladný jako led (1991)

Dám průměr, protože před lety na střední to byla modla a každej roh byl šikmej a naproti měl Šugršek, ale buďme lidi, protože jinak je to film nevalné kvality s jedním ukradeným songem.

Sociální síť (2010)

Musím to vidět ještě jednou, protože když si to tady pročítám tak zjišťuju, že mi toho strašně moc uteklo. To pak určitě přejdu na 5 hvězd. PS: Přešel jsem.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Sto čtrnáct minut trvající reklama na Starobahno, Tetku drogérii a Mazdu aneb jak Dušan Klein a Ladislav Pecháček zneužili sebou vytvořenou značku, aby měli na placení složenek. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak moc to mohli zprznit. Scénář, který nenasytně a bezdůvodné naroubovává skoro všechny postavy s předešlé trilogie a režie, která tak zhovnabičvsky podává product placement. A proto říkám, zbytečný film.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Podle mého vkusu se to naprosto lehce přehouplo přes 3* a mírně i přes 4*. Krapet se mi nezdájí PR prohlášení kultovní film této generace, protože půlka zážitku je směřováno spíš na diváky pamatujcí ještě reálný socialismus, přesněji první porevoluční PC hry s tak charakteristickou grafikou a ozvučením PC speakeru . Druhá půlka hlavně na independent pop kultůru (s vlajkovou lodí indie rocku), která u nás není až tak zakořeněná. Věc druhá neskutečný drive Edgara Wrighta při zobrazení čehokoli, od vtipu, přes lásku až po akci a v neposlední řadě při castingu. Culkin, Evans, Schwartzman, Routh rules. PS: Člověk musí být tak trochu magor, aby se mu tak moc líbilo a já chci ten soundtrack.

Ratatouille (2007)

Pro mě nejlepší, jinak i nejakčnější, technicky druhý nejpřelomovější (hned po Monstrech) Pixarovka. Nebál bych se říct, že jim dokonce podařil čvrtý rozměr (chuťový věm). A ta scéna, kdy Anton Ego ochutná Ratatouille...

Obvyklí podezřelí (1995)

Jednoho krásného dne by mi někdo mohl vysvětlit, proč jsem tak divnej, protože tady žádnou genialitu nevidím. U mě to bylo už od začátku 50 na 50 pro toho, kdo je Kaiser Soze. Zápletka okolo toho taky nuda. So what?