Vesničko má středisková (1985)

Dodnes nechápu jak v pětaosmdesátem, kdy byla Sametovka ještě v nedohlednu a svět se pořád řídil na ose Kreml-Bílý dům, vzalo pár týpků z Akademie na vědomí film, kterej se odehrává v prostředí reálného socialismu a je prošpikovanej tak specifickýma charakterama (pan Pávek, Doktor Kalina, Jaromír, předseda JZD). S odstupem tolika let se dá říct, že to nebylo vůbec blbé rozhodnutí.

Sherlock Holmes (2009)

Ty brďo, ten scénář je strašnej zmetek a Guy se nechal od studia povodit na vařený nudli. Sterilní a překombinovaná PG-13, která měla úspěch jenom proto, aby v následujícm díle konenčně vysvětlili, proč tam pořád otravuje postava Rachel McAdams a proč to tak jiskří mezi Holmesem a Watsonem ("o tom, si myslete co chcete"). A ač se mi postava Tonyho Starka líbila, tady mě Holmes občas lezl krkem.

Zrození šampióna (2009)

No tak to je úlet. Sandra za to vzala během jednoho roku pěkně zvostra, aby mi zmizla ze seznamu s Mariah Carey, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Jennifer Lopez, Madonna (asi víte proč?!). S pomocí blond přelivu, který jí konečně po pár letech vzhledově přiblížil k věku biologickému, což jen dokreslovalo precizně ztvárněnou postavu v příběhu, kterýmu se snad ani nedá věřit. I když vím, že ve filmu nějaká ta kudrlinka je, tak před skutečnou Leigh Anne Tuohy smekám. Z tohotu důvodu dávám * navíc.

Návrh (2009)

Na to, že mi Sandřin výkon v posledních cca deseti letech způsoboval mírný dávící efekt, jsem teď uplně šokovanej. Já nevím, jestli jí její psychoanalitik konečně přesvědčil, že je na čase přejít k rolím středního věku nebo ji to napadlo samotnou, ale udělala dobře. Ryan byl sázka na jistotu, a tak když se scénář (premisa fajn, konec kostrbatej) taky povedl, nevidím žádnej důvod proč bych se měl upejpat v hodnocení.

Napříč vesmírem (2007)

Podle mého hodnocení, lze na první pohled poznat, na kterou stranu barikády jsem se přidal, a to i přesto jak dlouho jsem odolával a Across the Universe mě v době premiéry vůbec nelákalo. Poté mě nějakým zázrakem minuly předsudky zde hlášených kategorii Drama / Romantický / Muzikál / Dobrodružný...a vyplul přede mnou hyperkombinovanej přiběh poskládanejch z textů Beatles. Některé motivy mohly být vynechány (i když nepřebývaj), camea (J.C., B.V. a S. H.) mi přijdou až moc artový, ale když si k tomu připočtu, že mě osobně se ty coververze líbily, herci pěvecky i herecky na jedničku a doopravdy skvělý titulky (=> přebásněný texty) sumasumárum jsem na pěti.......Na druhou stranu si dokážu představit, proč to lidí hodnotěj na 3 a miň *. Výsledný poměr muzikál vs. romantyčka je totiž tři ku pěti...... Na muzikál moc přeslazený a přemotivovaný, na romantyčku moc duchaplný a přezpívaný.

Horská hlídka (2004)

S postupujícím časem, úměrně roste počet hvězd. Asi po půlhodině jsem přemýšlel, proč je Horská hlídka vůbec v červených číslech. Půlhodiny před koncem jsem si byl jistej, že pod 4* nepůjdu. Závěrečné titulky rozhodli o všem. Teď už jen můžu litovat, že jsem ji před 3 rokama minul při Festivalu asijského filmu.

Mary a Max (2009)

Podobnej pocit jsem měl naposledy po Persepolis. Kdy jsem se taky nemoh rozhodnout, jestli ten film je smutnej nebo neskutečně veselej...Ony ty animovaný dospělácký filmy tou svou formou dostavaj strasně mnohoznačný vyznění. Si nedokažu představit, že by Mary a Max v hrané formě, i těžce přestylizovaný, měli takovej dopad.

Miss Březen (2009) odpad!

Co maj furt Amíci s těma fekáliema, to je fakt hnus + nejotravnější (nejhorší) wingman jakýho jsem kdy v americký romantický komedii viděl. Děs a běs.

Andělé a démoni (2009)

Díky Démone, že jsi mi vyspoiloval konec. Takhle jsem alespoň nemusel fárat, jestli to bylo lepší než průměr. Spíš míň, než víc.

Invictus: Neporažený (2009)

I ty Clinte, ty mi dáváš. Za jeden rok mě takhle dvakrát potočit. Napřed jsem musel skousnout témeř tuctový a tolik (pro mě nepochopitelně) vychvalovaný Gran Torino (ad můj koment), a pak mi ti samý lidí plivou tady na Morgana. Né že by byl Neporažený nejlepší film všech dob, ale aby zůstal Nepochopený mě docela zaráží. Druhá polovina, i přes dobře nasnímaný ragby, jen prostě nestačí na tu první, kde si to Nelson Mandela (eee...pardón Morgan Freeman) ukradl celý pro sebe. Lidi, tak ještě jednou, jak můžete být tak patetický u smyšlenýho příběhu, když Vás pak true story tak zprudí. Unbelievable. Už chápu ragby trochu víc, a proto se můžu nechat prostě jen válcovat charakterem Nelsona Mandely. Ok, je to film, může to být přikrášlený, ale i tak...