Babylon A.D. (2008)

Docela by mě zajímalo, co tím chtěl autor říci. Jestli je pravda, že to studio Kassovitzovi přestříhalo, tak potěš protěž, protože z toho udělali nesourodej paskvil, bez sebemenší myšlenky. 1 * jen za ostravské lokace.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Zajímavý fiktivní náhled do zákulisí Hollywoodu, kde je vaše kariéra očividně jak na horské dráze. To co povyšuje seriál do nadprůměru jsou minimálně Jeremy Piven (aka Ari Gold) a Kevin Dillon (aka Johny Drama)... A...čas do času nějaké to cameo slavné osobnosti (která se většinou tváří neskutečně důležitě). Jedno z nejlepších je rozhodně Val Kilmer (S01E05).

Sunshine (2007)

Pro mě jeden z nejsilnějších kino zážitků, co jsem kdy zažil. Když si ještě těď vzpomenu na nástup přismahlýho Marka Stronga, tak vyhlašuju hnědej poplach.

Old Boy (2003)

MASAKRÁLNÍ ZÁLEŽITOST.

Constantine (2005)

Všelijáký děj táhne skvělá atmosféra až na Úplný konec, kde to Peter Stormare veme do "svých" rukou...PS: Na další shlednutí ten všelijakej děj tak nějak dostává kontury, Keanu je ještě famoznější, a tak jsem docela sklamanej, jak negativní jsou tady komentáře. Nejspíš přišel Constantine moc brzy, protože v dnešní době jsou "temný" filmy docela v módě. Přidal jsem jednu hvězdu navíc.

Vyfič! (2009)

Oukej, oukej, oukej.....tak snad si jednou do roka můžu dovolit čistě subjektivní hodnocení, ne? Ale já mám pro ni takovou slabost , že sama o osobě dává Vyfič! minimálně 2 *. Když k tomu připočtu skvěle napsanou a ještě lépe zahranou matku, míru patosu a klasického klišé udržené na stravitelné míře (v americkým filmu se tomu přece nevyhnu), otce Dlouhoprsťáka, Skautky rollerky (výjma Drew...není cool, ač se o to snaží shora-zdola), tak se lehce dopočítám pěti hvězd. Havg.

Na dno vášně (1997)

S Almodóvarem to máte jako s tím pořekadlem...jako od maminky.... Taky víte co vás čeká, taky víte že vás nemůže překvapit a přesto všechno je to vždycky ojedinělé a výborné. Kde sakra Pedro chodí na ty scénaře?!

Bolt - pes pro každý případ (2008)

V mých očích naprosto obyčejný Disneyvský příběh, okořeněn jen počítačovým "lookem" s řadou až otravných vedlejších postav. Nad propastí zapomenutelnosti drží Bolta pouze nástup (a výstupy, myšleno každej záběr) Bivoje a jeho kuličky, je to prostě božan. viz.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Docela mi vadí šovinistický názor mých kamarádů, že GG jsou stupidní seriál pro holky. Ale mě prostě ta dialogová kulometná palba hlavních hrdinek bavila (viz. zajímavosti). Vedlejší postavy to všechno pěkně doplňovaly, výjma té pizdy báby, a tak se stalo, že to Gilmórky dotáhly až do mé seriálové topky. Jediný s čím si nejsem jistej, která z těch dvou je větší kost.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

V rámci žánru dokonalost po všech stránkách. V rámci zbytku nejužší špička. Šest dílů předtím dovolilo Lucasovi postavit si téměř nekonečné hranice vyprávění a příběhů, vývoj technologie mu to pak dokázal zobrazit. Přesto všechno byl však ten Závěr předem jasně daný. John Williams se stal skladatelskou legendou dávno před Pomstou, ale až toto se stalo jeho masterpiecem. pro mě osobně nejlepší díl celé hexalogie.