Tanec s vlky (1990)

Tří hodinová sonda do útrob amerického národa, názorně vykreslující, že rasová snášenlivost a xenofobie mají v jejich historii dlouhou a dobře zakořeněnou tradici. Aneb jak dostal facku názor všech těch páprdů rozdodujících o filmovém průmyslu jejichž hlavním mottem (kromě absence kurev a krve) je, že film nemůže mít víc jak 120 mnut, protože by byl dlouhý a nudný. Kev i John Barry (autor hudby) odvedli znaměnitou práci, ale to tady víme všichni, že?

Taxikář (1976)

Budu si pamatovat extremně vulgárního Scorseseho, Keitela s dlouhýma vlasama (weird Mr. Wolf), líbeznou Cybillu a víc než solidně hrajícího De Nira, ale to je tak všechno, protože jsem se několikrát stratil v jeho motivech a hereckých kreacích. Nebyl jsem si jist, jestli toho magora hraje nebo jím je, popřípadě by mi mohlo celou jeho postavu osvětlit, kdyby mi řekl, proč má problémy se spaním. Prostě mi jeho chovaní k mladičké Fosterové neštymovalo s chovaním k Shepherdové. Snad jsem to někde neminul. Víc než 3 ale ode mě Taxikář nedostane.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

I když já preferuji Odpolední Televizní noviny, také známé jako Černá kronika, kde se každy den dozvím o aktuálních úmrtích, vraždách, krádežích a podvodech. Škoda, že není čas na zvířátka.

Temný rytíř (2008)

Tak už s chladnou hlavou, potom políčku z Oskarů, bych tady taky rád přispěl svou troškou do mlýna. Je k nevíře, jak krátká je paměť filmového fanouška (kritika, člena akademie), že si nemůže porovnat své zážitky filmů ze srpna 2008 s filmem z února 2009!! Nebo snad nechápe ten majstrštyk.....veletoč Heatha jak z dětského maškarního. V prvním záběru je za obyčejnýho zloděje, pak si nakráčí za pomatenýho kouzelníka, toho proloží masovým vrahem, aby to všechno završil manipulativním psychopatem v tom roztomilém oblečku zdravotní sestřičky ( => zato všechno obrovský dík scénaristům). A to všechno čas od času doplní slušňák Badman, naivka Harvey a létající kamión..........Jak pak sakra může být lepší film, kterej Vám v prvním záběru ukáže kompletní pointu, což pak sice asi na 15 minut následuje slušná "forma", která ale rychle omrzí a co potom?? TOTO je nejlepší film Oskarové sezóny 2009 !!! I¨m really serious, son.

Temný rytíř povstal (2012)

Nemám v sobě ani špetku zklamání a není to tím, že bych nic neočekával (ba naopak), jen jsem dostal to co minule a s tím jsem byl velmi spokojen. Bane je výborná postava a je i dobře zahraná, jenže záchvat geniality přichází jednou za čas, a proto srovnávat ho s Jokerem je holý nesmysl. Nadto je třeba říct, že TDKR je i přes svou délku dvě a tři čtvrtě hodiny jízda od začátku až dokonce, kde divák nestíhá ani jíst svůj popcorn. A nakonec je mi i líto, že Nolan a Bale nechtějí udělat další díl.

Ten kluk (2007)

V průměru snad jednou za pětiletku je mi velmi rázně připomenuto, že britský kinematografický průmysl není jen o Pinewood studios , Bondech popřípadě Harry Potterech, ale že přes nástrahy české distribuce a tlačenky francouzské, německé, španělské a třebas i skandinávské produkce, lze prorazit do světa i s menšíma nezavislýma kouskama. A tak po zážitcích např. s Billym, Létem anebo Ovládáním se mi ruky dostal Boy A, kterej mě v první polovině tak nakopl (scénář a režie), že mi finální katarze úplně zastínila ty zádrhely, které jsou tady kritizovány. PS: Budu Vás bedlivě sledovat pane Garfielde.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tak se nám v posledmí době roztrhl pytel s tvorbou, která Geeky staví do přední linie a nezobrazuje je jen jako asociální maniaky trpící různorodými úchylkami v pozadí všech těch "Barbín" a "Šampónů". A světe div se, ono je to až nechutně vtipný. A když k tomu připočtu tu sexy sousedku......co víc si přát. PS: Bohužel musím přivrdit. Je to jedna z nejlepších věcí jakou jsem kdy viděl, masakr.

Terapie láskou (2012)

Ve své podstatě, mě celý ten humbuk okolo toho tančení strašně s*al a všechno ostatní, co to tančení obklopovalo mě tak vyznělo do ztracena. Herecky to bylo fajn, ale když se většina svárů točila kolem toho, jestli Brad chce tančit nebo ne, tak to bylo na facepalm.

Terminator Salvation (2009)

Tak a mám to za sebou a zdaleka nejsem tak pesimistický jako okolní uživatelé. Na druhou stranu téměř nejsem zasažen "mytologii" předchozích dílů a taky z obav před nenaplněným očekáváním, jsem si nečetl žádné recenze ani komentáře. Díky tomuto jsem si užil akční film pod heslem "Determinuj nebo budeš determinován", kde záporák je sakra nezničitelnej. Další věc je, že si ale nedokážu představit, že toto byl pouze první díl trilogie. Snad jedině že by se příští scénarista smiloval nad suitou vyznavačů T-800 a minimálně polovinu příštího dílu by byla "obyčejná konverzačka", kde by John a spol. do puntíku vysvětlili "vo co jim jako sakra jde" (ve druhé půlce by samozřejmě zneškodnili nějakýho robůtka, ať jsou spokojeni všichni) a tím by si připravili půdu na dechberoucí závěrečný díl. Ortel: Já jsem si to užil, 4 * oprávněně. PS: Člověk to má blbé, když si okolí zvykne na jeho vysoký standart, a pak se nad tím ani nepozastavuje. A tak my všichni bereme herectví Christiana Balea. Holt pech, že ho nikdo nepochválí. Na podruhé zážitek z filmu o něco horší a z Christiana Bale lepší.