Bezva ženská na krku (2016)

Kéž by alespoň takhle vypadala většina průměrných českých romantických komedií..

Armáda mrtvých (2021)

Hmm tak trošku jiné než jsem čekal od Snydera - vizuál je sice pořád pěkný a nosný prvek tohoto filmu, ale s porovnáním s jeho ostatními díly se řadí po této stránce spíš k průměru. Zato je zde skvělá dávka sarkasmus a sebeparodie, což bych u tohoto režiséra nečekal a za co velké plus. Bohužel to zde celé shazuje příběh, nad kterým se chce hodně zapřít a moc nad ním nepřemýšlet.

Gorily v mlze (1988)

Jeden z těch na první pohled perfektních snímků, který je ale založený pouze a jedině na emočně silném příběhu, co má hlavně za cíl dojmout diváka. Bohužel tento typ filmů není nic pro mě a spíše mám vždy tendenci se po nějakém čase,  když objevím tento přímočarý záměr režiséra, začít nudit. Třetí hvězdu dávám hlavně za herecký výkon Signourey Weaver a za mé oblíbené gorily, který jsou zde dokonce více fotogenické než slavní Méďové Václava Chaloupky (Brum brum brum, o čem se zdá medvědům?“ ).

Halston (2021) (seriál)

Brilantní Ewan McGregor a dobové kostýmy jsou asi hlavním tahákem této minisérie. Jinak samotný příbeh je řidký, lehce předvídatelný a děj je odvyprávěn celkem nudným způsobem podobně jako milion ostatních podobných snímků, které se snaží zalíbit co nejširšímu publiku a bojí se jít víc do hloubky či vložit do díla něco originálního (nejen dobou a dějem mi to připomnělo Bohemian Rhapsody, který je natočen naprosto identicky - klasickým a mainstreamovým schématem). Asi i díky tomu, jsem měl až schizofrenní pocit, že pět dílů je krátká stopáž, ale zároveň se mi to zdálo strašně zdlouhavý. Takto Halston bohužel zapadá do průměru podobných, na první pohled líbivých se, snímků, kterých je natočeno už nespočet...

Dlouhá cesta na Jih (2007) (seriál)

Bohužel o poznání horší než Long Way Round a to hlavně díky první polovině, kde je vidět špatné naplánování s malou časovou dotací na první úsek cesty a z toho plynoucí horší nálada týmu a nezáživné záběry hlavně ze silnice. Prvních pět dílů tak mohlo být dáno ca do 3 dílů, jediné co to zachraňuje, jsou Ewanovi a Charleyho hlášky. Ale druhá polovina už stojí opět za to a i když cesty jsou o poznání příjemnější a méně dobrodružnější než v Z Asii a na Sibiři, tak už to je opět hlavně o poznávání okolí, lidí a jejich způsobů života. Zážitek se umocňuje hlavně za časů korony, kdy jsme rádi i za Long Way Round Barák.

Wonder Woman 1984 (2020)

Ok, možná to je někdy trošku dumb podívaná, co kvalitou občas připomíná rodinné filmy z 90.let. Ale rozhodně to není taková hrůza a za mě osobně to ani není nejhorší filmové zpracování komiksu ze současné vlny komiksovek (určitě existují horší jak DCovky, tak i marvelovky). Gal Gadot jako WW opět skvělá, námět a záporák taky a i když to má doopravdy pomalej rozjezd a 'pravá komiksová jízda' to je asi tak poslední půl hodinu, tak je tady celou dobu vizuálně na co se koukat a co si užívat a to ještě v doprovodu skvělé hudby od Zimmera, který takhle ve formě nebyl hodně dlouho. Bohužel to ale doopravdy nesehá ani po kotníky nastavené kvalitě a tempu prvního dílu a skoro v každém aspektu by se zde dalo něco přidat nebo ubrat. Musí se to brát jako rodinná oddychovka, která je zaměřena na mladší publikum (podobně jako původní komiksy) a pak si to člověk dokáže bez problému užít.

Bohemian Rhapsody (2018)

Tady podle mě vysoké hodnocení bohužel nemá co dělat s kvalitou filmu jako takového. I já jsem chvilkama uvažoval alespoň o 4 hvězdách, ale už během filmu jsem si uvědomil, že to je kvůli efektu legendární hudby a kvůli určité nostalgii, co ve mně vyvolala (za mlada se u nás doma o víkendech jejich CD točila skoro nonstop). Ale jinak film jako takový se mi zdál dějově nekonzistentní, emoční scény až moc přehrané takovým tím cliché Hollywood způsobem a celkově na celém snímku bylo vidět, jak se jen a pouze vermomocí snaží zaútočit na divákovi city. Vlastně ve stylu vyprávění nebo v jiném aspektu dílo nebylo vůbec originální a bylo natočeno jen jako jeden z dalších mnoha průměrných velkofilmů, které sází na značku či název. Moje další výtka je ke scénáři - příběh Queens (nebo zde spíš příběh Mercuryho) do podrobna neznám, ale určitě bych neřekl, že vše bylo tak jednoznačné a jednoduché, jak se film snaží ukazovat a kdy kupodivu velkým mezníkům dává málo prostoru a bez nějaké debaty je rozstřelí a jede dál, jak kdyby se nechumelilo. Tohle celé pojetí naprosto ubírá od nějaké větší dramatičnosti. A navíc je to asi až moc o Freddiem, kdy ostatní členové jsou tu jen spíš jako takové křoví. Poslední větší zklamání byl jinak všude vychvalovaný Rami Malek. On by roli zahrál dobře, ale musel by hrát někoho jiného, já v něm Mercuryho neviděl (umělý předkus, přesné kopie kostýmů a pár jeho známých pohybů prostě nestačí). Za plusy beru dobové kostýmy a celkovou dobovou atmosféra a již zmíněnou hudbu, kterou je film doopravdy skvěle prokládán. Takže overall zklamání a pro mě to je spíše až podprůměrný snímek, který na mě celkovým dojmem vyznívá jako taková líbivá rychlokvaška, co má za cíl pouze co nejbezpečněji zacílit na co největší počet diváků (což se asi evidentně i povedlo).. Queens by si zasloužili určitě lepší počin.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

O kapku lepší než první díl, děj tu má větší spád a prostě kouzelnickému světu více sedí starý kontinent než USA (byť v průmyslové době). Tomuhle lepšímu dojmu také přispělo, že film nebyl jen o plejádě 'roztomilých' kouzelnických tvorů, které mi v prvním díle spíše připomínali digimony nebo pokemony. Takže až tady jsem zachytil trošku z atmosféry původního HP. Ale pořád mi to přijde jako obrovská a nastavovaná ždímačka úspěchu HP, kdy se příběh zbytečně natahuje a nuceně se komplikuje např. různými příbuzenskými vztahy atd. atd. Tak snad pokračování (a snad zároveň i poslední díl - se slavným soubojem, který ostatně známe z HP) nabere jiný směr a nakonec neporuší nic z knižní série, což je po tomto díle víc než pravděpodobné (nechci spoilerovat).. Když ne, tak tato série nikdy nezapadne do příběhu a do světa HP (podobně jako divadelní hra The Curse Child, kterému Rowlingová údajně taky psala scénář..).

Velký hack (2019)

Zde musím souhlasit s ostatními uživateli, že je dokument zaměřen spíše na diváka, který je touto tématikou nepolíben. Pro ostatní to jinak bude vše důvěrně známé a bez nějakých nových myšlenek či věcí k zamyšlení. Ale jako úvod o tom, co by si každý na internetu měl automaticky a sám uvědomovat (např. to že mu volby výběru nejsou předkládány náhodně a je zde tedy v takové své názorové bublině aj.) skvělé .

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Seriál ve stylu známého seriálu Útěku z vězení. A bohužel jsou zde podobnosti ve všem - jak v tom pozitivním, tak i v tom negativním. Slibná první série rozehrává atmosférický (i když už zde předvídatelný) příběh, jak přepadení tak i jednotlivých postav. Ale už zde si člověk řiká, hlavně aby ze zbytku seriálu a z dalších sérií nevznikla jen nastavovaná kaše, která se snaží za každou cenu příběh rozvíjet co nejdéle. A to se bohužel stalo, seriál se zákonitě zamotá, začne se zde odehrávat snad každá myslitelná situace a časem přestane děj dávat smysl a občas dokonce popírá sám sebe. Chování a činy některých postav se stanou nelogické a naprosto neuvěřitelné. Prostě jeden z mnoha seriálů, který se snaží vypadat inteligentně a vychytrale, ale opak je pravdou. Jediné plusy které po první sérii zůstanou je hudba, která dodává seriálu určitou osudovost a pak charaktery jednotlivých postav, kteří jako vyděděnci společnosti fungují lépe než Suicide Squat. Bella Ciao!