• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Intenzivní poctivá filmařina, která je plná energie a silných emocí, ale zároveň se nesnaží z diváka za každou cenu vyždímat pseudoslzičky. Bohemian Rhapsody na to jde oproti žánrové konkurenci trochu jinak a úctyhodným způsobem převádí velkolepou životní jízdu skutečného hudebního génia na stříbrná plátna a to v dechberoucím technickém provedení, které vás každým koncertem dostane do ještě větší euforie. Závěrečný koncert Live Aid je už úplná extáze. Tohle je prostě trefa do černého a jeden z nejlepších hudebních a životopisných snímků, které jsem viděl. Pro maximální zážitek je v tomto případě IMAX či Dolby Atmos naprostá nutnost! Další projekce jistá :-) 8/10(2.11.2018)

Nikdo na světě mě nemůže obvinit z toho, že nejsem fanoušek, protože v životě asi nebyla jiná kapela, která by mě tak strhla jako kdysi v jinošském věku Queen. Nic jiného jsem pár let neposlouchal, hltal písničky, texty, koncerty, četl biografie. Asi proto mi Bohemian Rhapsody přijde jako hodně hajdalácká rešerše z historie, kterou navíc mocně vykastrovali žijící členové kapely. Zůstal tedy jen chatrný příběh zlobivého dítěte a trojice jeho taťků, která se snaží nezvedenou ratolest chránit před zlem v podobě odporné verze Tom of Finland a jeho party teplých kámošů v kůži. Měl to být portrét hluboké samoty, je to jen povrchní a špatně motivovaná sbírka chatrně odvyprávěných historek. Celkem bych přežil, že vše temné (sexualitu, drogy) film odbývá až puritánskými náznaky, kdyby alespoň nabídl víc než sitcomové figury a hodně toporně aranžované scény (opravdu se někdo v roce 2018 spokojí s teatrálně svícenou a highlanderovským songem podbarvenou scénou z AIDS centra? zjevně jo...). Film drží nad vodou skvělý střih a také to, že má rytmus typický pro tenhle typ žánrovek. Na Live Aid je cítit, že to ještě Singera celkem bavilo. U některých scén jsem měl pocit, že režisér buď chrápe, nebo nedorazil. Paradoxem je, že právě pro všechny ty slepé skvrny vznikl dokonalý produkt. Lidem dává génia bez všeho, co na něm bylo outrageous a z Queen zachovává patetickou gloriolu stadionových bavičů. Jen ten Roger byl tak trochu zlobivý sukničkář. Ale však víte, jak to s takovými bývá...(9.11.2018)

Opravdu povedený film, který baví po celou dobu. Zde je dokonce člověku líto, že netrvá déle. Veškeré dění je rozhodně poutavé, ale velmi rychle odvyprávěné, uměl bych si představit i detailnější pohled do historie Queen, nicméně by to mohlo narušit kompaktnost a údernost tohoto díla. Film musí zaujmout nejen fanoušky této legendární skupiny. Dobré herecké výkony, známé písně, dobrý děj bez hluchých míst a téměř kompletně zrekonstruované peckózní vystoupení skupiny ve Wembley z roku 1985 - to jsou velmi silné klady tohoto filmu, který bude patřit k tomu nejlepšímu, co se hudebních, životopisných filmů týká. 90%(5.1.2019)

Mrazení jako by tam byl člověk naživo, a přitom vím, že naživo musel být ten zážitek ještě úplně někde jinde. Po dlouhé době film, co mě dostal do kina už dvakrát, ačkoli jsem o Queenech ještě minulej tejden nevěděla nic, krom toho, že mezi nima byl nějakej Mercury, kterej se proslavil tím, že byl teplej, měl knírek a aids. Písničky od nich mi připadali obehraný, protože ty nejznámější běží pomalu v každém rádiu co hodinu a filmaři je vecpou pomalu do všeho. Do kina se mi poprvé vůbec nechtělo a šla jsem tam s tím, že to nějak zkousnu. Z kina jsem odcházela po hubě pofackovaná, že jsem doposud házela pomyslné úšklebky na kapelu, která si právem zaslouží být legendou. Je mi jasné, že kdejaká situace je přitažená za vlasy a poupravená tak, aby se to prostě líbilo a lahodilo, ale ono to zatraceně funguje, ať už je to celé pravda nebo ne. Je mi to fuk. Protože tenhle film je luxusní mistrně natočená a zábavná podívaná o klasickém vzestupu nikoho na vrchol a luxusní herecké představení všech zúčastněných. Nevěřím, že Malek není vzkříšenej Mercury a holt i všem v těch menších rolích, Jako by to člověk celý zažíval s nima. Už chápu, proč jsou Jeho Veličenstva legenda. Pro mě jí už nyní je i tento film.(23.12.2018)

Energie, výtečná kamera a střih, plno detailů, intenzivní sounáležitost s hlavním hrdinou, který je výborně zahraný. A samozřejmě hudba. Nemám rád klasické životopisy, většinou jsou srozumitelným kusem pro všechny, jenže stejně často i strojeným a nudným zklamáním. Tenhle mezi takové nechce zapadnout, režisér Bryan Singer cílil spíš na oslavu jejich přátelství a samozřejmě hudby a jejího originálního pojetí. Ano, snaží se zalíbit a být pro nejširší publikum, přičemž snímek mohl být výrazně temnější, ale já na tuhle cestu rád přistoupil. Výsledkem je tak trochu rodinný film, na který stejně rodiče své děti nevezmou, protože se tam nepodřezávají hrdla a nesahá na prsa. Víc je to o hustém knírku, živelnosti a módních výstřelcích než o vzájemných rozepřích, zpěvákově promiskuitě a AIDS. Kontroverze stranou. Freddie prostě chodil pozdě a byl osamělý. Nevadí. Není to patetická poklona, spíš citlivě pojatý přístup k jedné ikoně. Sledovat hravý vznik písní v nahrávacích studiích, snahu nebýt loutkami (ale být zdravě drzí a přesvědčení o vlastní „genialitě“), zpěvákův hlasový rozsah nebo koncert ve Wembley, který otřásl světem, je úchvatné. Tvůrci scény dokonale stylizují, srší nápady, kamera hledá detaily a dosud především seriálový (a brzy hereckými cenami zasypaný) Rami Malek přesně zmákl Freddieho osobité pohyby a grimasy. Atmosférické a skvěle natočené. A těsně pod vrcholem.(4.11.2018)

• - Na začátku filmu, kdy se Freddie Mercury (Rami Malek) na Live Aid přesunuje na pódium a kamera ho snímá pouze zezadu, je prostřih do přenosového vozu a následně detail na jednu z obrazovek v něm. Tato obrazovka ukazuje skutečný záběr z Live Aid, kde Bob Geldof doprovází královský pár, princeznu Dianu a prince Charlese, do lóže. Za touto trojicí je možné si všimnout stojících Briana Maye a Rogera Taylora. (Dinsberg)

• - Během scén z koncertu Live Aid, jsou na projekčních obrazovkách promítání záběry ze skutečného Live Aid ve Wembley. (Punisher)

• - Když herec Rami Malek ve filmu zpívá, tak je to kombinace tří hlasů, a to jak Ramiho Maleka, tak zpěváka Marca Martela a nahrávek od Queen. (ngo.michal)