• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Keď si film rozmeníme na drobné, s určitosťou zistíme, že tento film zas žiadna veľká sláva nie je. Možno som mal prehnane vysoké očakávania, počúval som iba samú chválu a zrazu som pri sledovaní zistil, že to, čo sledujem vlastne vôbec nie je životopisný film a čo je horšie, že to ani nie je bohvieako kvalitný film. Strhlo sa okolo neho iba masové šialenstvo a to hlavne preto, že vo filme je fakt veľa muziky od Queenu. Nechápte ma zle, Mám doma cd-čka Queen už dlhé roky, mám ich rád, ale od filmu som očakával hlavne dobrý príbeh, množstvo zaujímavých informácií, dojímavé momenty čiže životopisný film, ktorý divákovi povie o Mercurym a zrode kapely podstatne viac než tento film, ktorý je skôr mixom poloprávd. Takmer celý film sa točí okolo piesní a záverečných 20 minút je len samý spev. Výborne natočené, Rami zahral fajn, ale podľa mňa nie oscarovo, ale čakal som viac. A ako som si ho predstavoval? Pozrite si Walk the line alebo Ray...Toto sú skvelé životopisné filmy . Čo vám tento film povedal o Mercuryho detstve napr.?? 60%.(11.3.2019)

Bohemian Rhapsody je krása s nesmírnou duší. Já ji dík zde získané deformaci hodnotila jako film a děkuji za příležitost si na podruhé uvědomit, že přátele a lásky, co formují váš život a dostanou vás z depek do výšin, je takhle vnímat hambárna. Kdo nezná a chce dál plout na vlně, ať si dá Tribute … jedinečné rockové díkuvzdání Freddiemu do nebe.(17.11.2018)

Schémátka. Klišé. Přímočarý emoce. Idealizace. Faktografický omyly. A stejně je to v kině nepopsatelně SUPER. Už jen proto, že když dojde na (bezmála kompletní) rekonstrukci legendárního vystoupení Queenů na Live Aid, jste v tu chvíli schopní vyměnit život za možnost tam bejt; vážně, člověk po tomhle uvěří, že má význam nemyslitelný - natáčet remaky slavných koncertů. Nechce se mi to nějak moc rozmatlávat - Bohemian Rhapsody je v podstatě taková životopisná klasika, která má štěstí na skvělej střih a stejně skvělýho hlavního představitele. Kontroverze zůstala za dveřma, takže tu moc nefrčí bujarý smažení a HIV pozitivní gayparáda (což neznamená, že to tam není). Spíš než nepřibarvenej portrét skupiny Queen se koná dynamická exkurze highlightama kapely + oslava nekonečnýho Mercuryho ega a jeho geniálního tahu na poli showmanství. Nechybí vtip, respekt a spád. Když pak dojde na největší koncertní hity (naprosto skvěle převedený), má člověk husinu až na prdeli. Kino s nadupanou výbavou je tady povinnost. Vlastně docela dost uvažuju nad tim, že zajdu znova...(14.11.2018)

Pokud mate radi film a hudbu a na Bohemian Rhapsody nepujdete do kina s kvalitnim zvukem, budete toho litovat. Neskutecny audiovizualni zazitek. Rami Malek by mel byt nominovan na Oscara. Snad bude a snad ho dostane. Obecne neskutecny casting vsech postav. Ja vim, ze ta hudba proste nejde zkazit ale ten film stoji za to. Cely sel koukal na titulky a jen si uzival tu hudbu po sileny jizde do posledni sekundy ticha. A hlavne ano, mam rad Queeny. Posloucham je casto ale ted ta ikonicka hudba pro me se posunula o level vys. Myslim si, ze ted ty jejich songy budu prozivat o neco vic a to je na tom to super:) PIsnicky co meli zvuk a dusi, dostali i tvar.(2.12.2018)

Výborný hudební film, ale mizerná biografie. Snad všechny aspekty týkající se orientace jsou tady vyobrazeny jak ten růžový slon v místnosti. Od coming outu přítelkyni přes metaforu s gay barem coby místem nákazy HIV, její zneužití do podoby hnacího motoru pro finální akt až po závěrečnou romanci. Přesně takto navazují gayové vztahy, chodí od dveří ke dveřím a po dvou hodinách strávených spolu se jdou představit svým rodičům. V roce 2018 by si tohle téma zasloužilo citlivější přístup. Takhle je výsledek filmem o tom, jak by se kapela vidět chtěla a né o tom, jaká vlastně byla, protože to by mainstreamový divák nerozdýchal.(30.11.2018)

• - Na absolutně žádné studiové nahrávce není slyšet hlas Johna Deacona a i na živých koncertech je jeho zpěv slyšet opravdu zřídka, protože mu byly ztlumovány mikrofony. Dělo se tak z jednoho prostého důvodu – John neuměl zpívat. (Leeenilka)

• - Robert De Niro sa podieľal na réžii. (stafino)

• - Na natáčení byl přítomen dokonce i Greg Brooks, archivář skupiny, který údajně dohlížel i na autenticitu takových detailů, jako byl typ ponožek Johna Deacona (Joseph Mazzello). [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)