• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Obsahuje spoilery: "Smísíme žánry, překročíme hranice... Budeme mluvit cizíma jazykama, když se nám zachce." Neví se, co Queen představuje, protože nepředstavuje jen jednu věc. Freddie Mercury jedna z hudebních ikon 20 století. Film ho často vykresluje jako zženštilou slečinku. Období večírku a jeho radovánek s můži, se to věnuje pouze okrajově. Díky bohu za to! Většina filmu je o úžasné hudbě... Jsou tam celé písně. Závěr: Posledních 20 minut si dopřejeme celý koncert Live at LIVE AID. Když se podíváte na ten originální koncert, a pak na ten ve filmu, tak musíte říct WOW! Rami Malek a jeho předkus prostě celej Freddie aneb házeč kufrů. Tomu se říká naprosto výborně zvládnuté řemeslo, Bryane. Rejža X-Menů dodal film, kde to vyhrává muzika na plné čáře. - 100%. P.S: Jednoznačně nejlepší životopisný film roku 2018!(7.2.2019)

Oslava hudby. Rámování celého příběhu koncertem neuvěřitelným způsobem funguje. Narvané Wembley hltající každou notu, každý Mercuryho pohyb obklopí diváka a přenese ho ne jen do středu dění, ale i nad něj, kamera létá nad diváky nebo se proplétá mezi nohama kapely i mezi prsty hrajícími na klavír. Singer je formálně brilantní a servíruje detaily na stříbrném podnose a to stále mluvíme jen o rámci. Vznik samotné kapely, nahrávání největších hitů a vztahová dynamika i AIDS jsou pojaté velice funkčně. Snímek nezachází do detailů a je malinko zkratkovitý, což je sice na jednu stranu škoda, ale aspoň nepřekáží hymně o nejlepší kapele na světě. Kdo chce detaily pustí si dokument... Malek je fantastický, ale to i zbytek hereckého ansámblu. Ehm... skvělý soundtrack.(7.11.2018)

Queen. Legenda, která hudebně nezestárla. Vynikající herci ve správných rolích a Rami Malek, který v obličeji není podobný Freddiemu, ale pohyby zvládl dokonale (zpět samozřejmě FM). Celé je to plné dramatických momentů, člověk se baví celou dobu, hraje mu do toho oblíbená hudba a finále je prostě působivé. Jaký s tím mám problém? Jen taková drobnost... tohle prostě překrucuje příběh Queenů a hlavně Freddiho do dost odlišné polohy a návaznosti a motivace postav je naprosto mimo realitu (zásadní body ve zkratce -> Freddie zjistil, že má AIDS více jak rok po koncertě Live AID, všichni členové skupiny měli sólo dráhu dřív než Freddie, první Freddieho zkušenost s muži je z jeho 14ti let, atd...). Rozumím, nemá to být dokument, v podstatě ani biografie, je to pocta skupině (kterou si sami vystavěli) a jejich frontman tu má pozici, která pro film dává smysl a diváky dožene k slzám, jen prostě to ke skutečnosti má daleko... Škoda, podle mě si postava člověka jako je Mercury zaslouží víc.(8.11.2018)

Rád bych viděl i nějakou tu kontroverzní, na dřeň jdoucí verzi příběhu Freddieho a Queen, ale nadmíru spokojený jsem i s tímhle feel good hudebním filmem, který črtá standartní story vzestupu, pádu a smíření (a hledání vlastní sexuální identity), ovšem za doprovodu nesmrtelné hudby a s famózním výkonem Rami Maleka jako Freddieho.(4.11.2018)

Nikdy jsem nepatřila mezi vyznavače Queenů. Jejich hudba je pro mne synonymem pro filmového Highlandera a když se řekne Freddie Mercury, vybaví se mi maximálně duet s Montserrat Caballé. Ale respektuju film, který s takovou samozřejmostí předává tolik energie. Závěrečná půlhodinka z koncertu Live Aid je výborný nápad. Nač komplikovat něco, co funguje? Že byla skutečnost poněkud komplikovanější? O tom by zase mohl být jiný film.(26.7.2019)

• - Rami Malek musel dodržovat i přísnou dietu a cvičení: „Chtěl jsem své tělo dostat do takové formy, abych zvládl 22 minutový koncert znovu a znovu během pěti dní a nevyčerpal se při tom,“ prohlásil herec. Během prvního týdne musel přibrat určitou váhu a následně musel zhubnout, protože jel točit Freddieho mládí, kdy byl velmi hubený. (Hannahh)

• - Ve filmu je naznačeno, že se členové kapely mezi sebou neustále hádali. To je opravdu pravda. Hádky nebyly v kapele něčím neobvyklým a občas to zacházelo opravdu do velkých extrémů, kdy ze vzteku Roger Taylor házel bubny, nebo dokonce vyhodil i televizi z okna. Při jedné podobné hádce se Freddie Mercury naštval, prohlásil, že s Queen končí a uprostřed nahrávání odešel ze studia. Když se stále nevracel, začali John Deacon a Roger Taylor panikařit, protože si opravdu mysleli, že je jejich velká hvězda opustila. Brian May ale zachoval klid, stoupl si k mikrofonu a začal cukrovat: „Freddoušku, Freďátko, prosím, buď tak hodný a přijď zase hezky mezi nás.“ Po těchto slovech se rozrazili dveře a do studia nakráčel Freddie (který se celou dobu schovával na chodbě) a vyhrožoval, že pokud mu Brian ještě jednou řekne Freddoušku, opravdu kapelu opustí. (Leeenilka)

• - Bob Geldof (Dermot Murphy) byl za Live Aid nominován na Nobelovu cenu. Na realizaci tohoto monstrózního projektu měl pouhé čtyři měsíce. Kapely na Live Aid hrály zadarmo, bez smlouvy a musely se na stadion dopravit na vlastní náklady. Vystoupení Queen na tomto koncertu je dodnes považováno za nejlepší rockové hudební vystoupení všech dob. Geldof po koncertu přísahal, že už nikdy podobnou věc neudělá. V roce 2005 uspořádal ještě mnohem větší charitativní akci s názvem „Live 8“. (Leeenilka)