• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Pane Singere smekám. Oživil jste legendu a fenomén takovým způsobem v který jsem ani nedoufal. Taková SHOW tady ještě nebyla. Všichni byli fakt špičkový ale Malek, ten byl naprosto famózní. Koncert ve Wembley jsem sledoval v slzách. Těžká ždímačka. Pro fanouška Queenu povinnost. Letos asi nic lepšího neuvidím. [IMAX 2D] . Film jsem viděl v kině ještě podruhé ve Světozoru. Zážitek to byl fantastický. Imaxu se ale žádné kino ani z daleka nepřiblíží.(10.11.2018)

Queen. Legenda, která hudebně nezestárla. Vynikající herci ve správných rolích a Rami Malek, který v obličeji není podobný Freddiemu, ale pohyby zvládl dokonale (zpět samozřejmě FM). Celé je to plné dramatických momentů, člověk se baví celou dobu, hraje mu do toho oblíbená hudba a finále je prostě působivé. Jaký s tím mám problém? Jen taková drobnost... tohle prostě překrucuje příběh Queenů a hlavně Freddiho do dost odlišné polohy a návaznosti a motivace postav je naprosto mimo realitu (zásadní body ve zkratce -> Freddie zjistil, že má AIDS více jak rok po koncertě Live AID, všichni členové skupiny měli sólo dráhu dřív než Freddie, první Freddieho zkušenost s muži je z jeho 14ti let, atd...). Rozumím, nemá to být dokument, v podstatě ani biografie, je to pocta skupině (kterou si sami vystavěli) a jejich frontman tu má pozici, která pro film dává smysl a diváky dožene k slzám, jen prostě to ke skutečnosti má daleko... Škoda, podle mě si postava člověka jako je Mercury zaslouží víc.(8.11.2018)

Šel jsem na to poprvý a jakože teda dobrý, no... Šel jsem na to podruhý a z kina mě museli doprovázet. Byla to podle mě duše Freddieho, kterou dokázal Rami dokonale vtisknout do příběhu, která způsobila, že poslední dvacetiminutovku jsem prořval jak prohranou baráž o první ligu v dorostu. Mám ten názor, že nezáleží na tom, jestli má člověk rád Quenny, Mercuryho, osmdesátý léta nebo gaye. Záleží jenom na tom, jestli máš rád film. Protože jestli jo, tohle udělali pro tebe... (Vancouver, Kanada)(31.12.2018)

Pokud mate radi film a hudbu a na Bohemian Rhapsody nepujdete do kina s kvalitnim zvukem, budete toho litovat. Neskutecny audiovizualni zazitek. Rami Malek by mel byt nominovan na Oscara. Snad bude a snad ho dostane. Obecne neskutecny casting vsech postav. Ja vim, ze ta hudba proste nejde zkazit ale ten film stoji za to. Cely sel koukal na titulky a jen si uzival tu hudbu po sileny jizde do posledni sekundy ticha. A hlavne ano, mam rad Queeny. Posloucham je casto ale ted ta ikonicka hudba pro me se posunula o level vys. Myslim si, ze ted ty jejich songy budu prozivat o neco vic a to je na tom to super:) PIsnicky co meli zvuk a dusi, dostali i tvar.(2.12.2018)

Šmrncovní kapelní highlights bio feat. pompézní námořnický homo swag, na který mě nezávisle na sobě poslalo do kina asi pět lidí (a stejně jsem nešel). Dělá co může vykreslit Queen jako jednu velkou tvůrčí entitu (znalec nejsem), což jde ale horko těžko přes Malekovu suverenní one man show. Přes to, a odzbrojující vrcholný Live Aid mini set, se ale nemůžu zbavit dojmu, že vyřazený Sacha Baron Cohen by třeba nezahrál tak skvěle, ale vymohl si to celkově zajímavější, provokativnější, neuhlazenější - za mě lepší.(23.1.2019)

• - Když v úvodní scéně na Live Aid Freddie (Rami Malek) stoupá po schodech směrem k pódiu, míjí členy skupiny U2. (jandastlouky)

• - Před vystoupením na Live Aid manažer Jim Beach (Tom Hollander) zesílí zvuk. Jde o reálnou historku, kdy byl před vystoupením Queen vypnut omezovač hlasitosti. Vypnul jej ovšem James "Trip" Khalaf, zvukový inženýr, který s Queen spolupracoval již od 70. let. (Mr.Hawkeye)

• - Píseň „Bohemian Rhapsody“, která je základem celého filmu, nikdy nezazní kompletně v celku. Vždycky jenom po vybraných slokách. (HonzysKISS)