A Bit of Fry and Laurie (1987) (seriál)

Jednoduše tuto dvojici miluju! Skvělé scénky (Tony of Plymouth), pointy, hudební čísla (Mystery je skvělá píseň :), krátké pouliční rozhovory,...Navíc když vidím Hugha v dalším dámském převleku, tak se směju, ještě než scénka začne. Zajímavé by taky bylo spočítat kolikrát dostal Hugh od Stephena ránu. Milé je taky, když do jejich scének zavítá Emma Thompson nebo Rowan Atkinson. :) Britský úžasně úžasný humor dvou dobrých celoživotních přátel, kteří se dle jejich slov navzájem zbožňují. :)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Vynikající, originální, nesmírně zábavný snímek. Určitě jeden z největších pokladů českého filmu. Parodie, komedie se skvělými herci, scénářem a výtvarným ztvárněním...můj taťka vždycky říká, že u scény, ve které Carter a komisař pořádají tah na plzeňské pivo,dostal vždycky velkou žízeň. :) ''Vy u Vás neboxujete? My se prostě fackujeme. :)''

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

V tomto díle je Poirot kouzelný. Opět trošku dojemné, protože se dozvíme o někom, kdo byl detektivovi blízký a také od koho pochází ozdoba v jeho klopě, kterou jsme mohli během mnoha epizod vídat. :)

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Výjimečný díl. Smutný příběh, ale nádherně zpracované drama s s citlivou hudbou (Erik Satie). Vynikající herci a postavy, Poirot geniální jako vždy. Na konci vždycky potřebuju kapesník na nějakou tu slzu. 'It’s all right, darling, it’s all right.'

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Asi můj nejoblíbenější Poirot...jako vždy brilantní Suchet a skvělí jsou i další herci, zejména hlavní pár milenců - můj veleoblíbený JJ Feild, kterého mám v různých dobových filmech nesmírně ráda a výborná Emma Griffiths Malin. Tento Poirot má spolu s některými jinými zvláštní smutný nádech, což alespoň pro mě není na škodu a umocňuje to sílu příběhu. Agatha Christie to opět vymyslela geniálně komplikovaně a závěrečnou odkrývačku si tak pokaždé užívám. Vždy se ráda podívám (i na verzi s Ustinovem), přestože znám rozuzlení :) ... Poirotův smutný závěr...''Vždycky to není jednoduché.''...je perfektní.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Jeden z nejznámějších detektivních případů z pera Agathy Christie. Vynikající, trochu děsivý díl řešící morální dilema. Konec je velmi silný a výkon Davida Sucheta mě nadchl. Potěší i zbylé zajímavé herecké obsazení.

Americká noc (1973)

Snímky Francoise Truffauta jsou pro mě vždycky velkým filmovým svátkem. Naprosto přirozené postavy, vždy nápaditý a originální scénář a krásná hudba (Georges Delerue) - to vše s francouzským šmrncem a atmosférou. Americkou noc mám, jako překrásný film o filmařině a všech kdo se na ní podílí, obzvláště ráda. Vždy si vzpomenu na scénu, kdy Truffautovi přijdou knihy o filmech a režisérech, ta byla nejmilejší. :) Nutno také podotknout, že Jacqueline byla v té době jedna z nejkrásnějších hereček. ,,Jsou ženy magické?'' Prostě krásný film. http://www.youtube.com/watch?v=qSqfhjt-Gg8&feature=related

Anglický pacient (1996)

"I promise, I'll come back for you. I promise, I'll never leave you." Snímek, který má pro mě výjimečné kouzlo a určitě se silně zapsal do mé filmové paměti. Chápu ty, co jako nedostatky vytýkají délku. Ne každý je stavěn na rozsáhlá milostná dramata. Mně ale dlouhá stopáž vůbec nevadila, spíš ještě přidala na monumentálním dojmu (v pozitivním smyslu) a vtáhla mě do děje. Oscarový snímek má vynikající herce - opět brilantní Ralph Fiennes, kterého miluju téměř v každém filmu a jeho charizmatický, záhadný Almásy patří k mým oblíbeným filmovým postavám...dále pak skvělá K. S. Thomas, která podle mého názoru byla pro roli osudové Katharine perfektní. Společně oba tvořili jeden z nezapomenutelných filmových párů. Oscar překrásné, jemné Juliette Binoche mluví za vše a potěšil mě i Colin Firth. To čím si mě Anglický pacient z velké části získal je HUDBA, která je pro mě tak nádherná, geniální,....že bych se s její chválou zřejmě zdržela déle. :) Gabriel Yared zkomponoval čistý klenot a soundtrack filmu se mi zřejmě nikdy neoposlouchá (doporučuji skladbu - As far as Florence, Cave of Swimmers nebo Rupert Bear). Jen zajímavost - kdo viděl trailer a líbí se mu hudba v jeho druhé polovině, tak to je The Telegraphist - love theme (Randall Meyers) - http://www.youtube.com/watch?v=5RfcsDWEAKM&feature=channel_video_title, nepochází z filmu, ale jeho hudbě je podobná.....K samotnému filmu - mě prostě zasáhl ústřední milostný příběh, zejména díky hereckému ztvárnění Almásyho a Katharine. Tajemné prostředí nekonečné pouště, romantické dialogy (o druzích písku-na to by mě Ralph dostal :)), hudba, atmosféra 30. let...vše je krásné. Je zde také zobrazeno kruté prostředí války, zejména scény s ukrytými minami jsou silné. Je pravda, že někde mohl být film kratší, ale to je pro mě malý nedostatek. Oblíbených scén mám mnoho - tanec, bouře v poušti, hra na klavír nebo čtení dopisu od Katharine (to už jsem ale měla promáčený kapesník). Tento (doslova) velkofilm mohu vřele doporučit. Moc moc se mi líbil. :) Almásy o poušti - I once traveled with a guide who was taking me to Faya. He didn't speak for nine hours. At the end of it he pointed at the horizon and said, "Faya!" That was a good day. Z Almásyho deníku - Betrayals in war are childlike compared with our betrayals during peace. New lovers are nervous and tender, but smash everything. For the heart is an organ of fire. Z dopisu Katharine - We die. We die rich with lovers and tribes, tastes we have swallowed, bodies we've entered and swum up like rivers. Fears we've hidden in - like this wretched cave. I want all this marked on my body. Where the real countries are. Not boundaries drawn on maps with the names of powerful men. I know you'll come carry me out to the Palace of Winds. That's what I've wanted: to walk in such a place with you. With friends, on an earth without maps. The lamp has gone out and I'm writing in the darkness. http://www.youtube.com/watch?v=WHm8yzC0uEs&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=SNNrMdwwfMQ&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=BcSzqqaidbA

Ať žije nebožtík (1935)

Skvělé komediální kousky Huga Haase, který celý film doslova jede. :) Vždycky se mi líbí, jak jeho postavy začnou nějakou lživou výmluvu nebo historku...pak se uprostřed zadrhnou a končí to nějakou super kravinou. :)) Krásná Adina Mandlová - zde ještě v roli spíše plachého děvčete. ''Pro mne jste pohled nenašla...vy jste se na mě vykašla lalalalala'' :))