Akta X: Chci uvěřit (2008)

Mysteriozni detevtivka? Asi tak bych to nazval. Ocekaval jsem, ze se stretnem alespon take s jinou rasou, jak tomu bylo v jednicce :(

Alcatraz (2012) (seriál)

Prijemne prekvapeni, Neilla jsem zatim v zadnem serialu nevidel, tak jsem si rekl co mu jebe jebe, ale pak koukam, ze se v serialech objevuje celkem pravidelne. Pokud se bude kazdou epizodu takhle trosku ukrajovat z tajemstvi, tak by to mohlo byt fajn. Jenom se trochu bojim, jestli se pojede v kriminalnim zanru, ze se mi ty pribehy a chytani jednoho bad-guy za epizodu casem zevsedni. ║ No i ve ctvrtem dile se jelo podle stejne predlohy, takze skok hned na konec epky nebyla spatna volba :D To krimi me omrzelo docela rychle :P Budu praktikovat i priste...

Americká krása (1999)

Zřejmě to možná mělo být depresivní drama, ale já se u toho dost bavil a na závěr měl příjemný pocit, snad možná kvůli jistotě smrti hlavního hrdiny a že si to ještě pořádně užil. (spoiler) Trochu mi nedává spát závěr, bylo celkem jasné, že ho buď manželka nebo soused zabije, ale proč zrovna soused? Tu scénu předtím, jak za ním přišel do garáže, jsem pochopil teda jako, že si přišel ověřit, jestli právě nevykopl syna z domu pro nic za nic. A to že ho Kevin odmítl, tak si uvědomil, že udělal chybu a rozbrečel se. No asi jsem to tak trošku misunderstood. :P

Americký zločin (2007)

Rozhodně nezapomunelný snímek. (spoiler) Líčí rozpadlý život svobodné matky a vidinu, jak se její dcera řítí do stejných spárů stát se svobodnou matkou. Na druhé straně vidí někoho dokonalého a těžko se s tím dokáže smířit. Zobrazuje jakých těžko uvěřitelných činů jsou schopny učinit děti, pod jejím vedením. Jinak děj je docela přimočarý, nezanechá moc otázek, v koutu duše jsem doufal, že dojde aspoň ke zvratu, že když někoho zavraždit, tak vlastní dceru.

Chuck (2007) (seriál)

Jeden z nejlepsich oddechovych serialu, ve kterem absolutne nejde o nejaky dej, ale v oblibeni si hlavnich postav a jejich hlasek. Pokud jsem mel spolecne s Chuckem na vecer naplanovano vice serialu ke shlednuti, zarucene jsem si pustil Chucka jako posledniho, protoze mi pokazde dokazal zlepsit naladu. Je opravdu malo serialu, ve kterych jsem se takovym zpusobem szil s postavami, konkurenty muze byt asi Dexter ci Prison Break. Pokud dokazete na chvili vypnout, nevadi vam nerd v hlavni roli, naivni komedialni spionazni akce, ani Jeffster humor, tak vas ani zprvu badass Casey a sexy Strahovski nemuze urazit a casem si serial oblibite tak jako ja. Potom vam bude jedno, zda se se bojuje zrovna proti Ringu, Fulcrumu nebo jinym organizacim, ktere se v serialu vyskytly.

Interview s upírem (1994)

Nádhera, opět další film který splnil to, co jsem od něj chtěl. Osobité pojetí žánru bez zbytečných vyvražďovaček či válkou mezi upíry a lidmi. (spoiler) Film zprostředkovává autonomní pohled nového upíra Louise (Brad Pitta) na život v zatracení, který si také sám vybral a později toho i lituje. Touží po odpovědích, odkud tento svět přišel? Zda je to právě peklo, kde se nyní ocitá? Od svého stvořitele a společníka se dovídá pouze jak zabíjet a o kouzlu, které je v lidské krvi. On je však se vším v rozporu, snad je to právě dobou, ve které žil - století úpadku. Snaží se "přežívat" z krve zvířat, nakonec podléhá i lidské krvi bezbranného dítěte, které stejně umírá na mor. Upír je zde stvořením nesmrtelným, přesto ale upíři hynou s novou podobobou světa, který se mění a oni ne. Proto pouze pár silných a přizpůsobivých jedinců má možnost žít věčně, k tomu potřebují "společníky". Film je našlapaný hvězdami a v tej době ještě málo známou K. Dunst :) Člověk se skoro až diví jak jim to může šlapat, že jo pane Cruisi, do jaké role vás to ale šoupli? :D

Kajínek (2010)

Kvalitne zpracovana rekonstrukce Kajinkova pripadu, nyni jenom vyvstava otazka, co vsechno je pravda a co si scenaristi dobarvili? :)

Karanténa (2008)

Přestože jsem film viděl docela nedávno, pamatuji si z toho opravdu málo. Vím, že mě opět pěkně štvala roztřepaná kamera, asi tomu nikdy nepřijdu na chuť. No dal jsem tomu šanci už jenom kvůli Dexterový sestře. Zdálo se mně, že vidím DejaVu španělského hororu, který jsem bohužel neměl tu čest dosledovat právě díky tomuto stylu kamery. Ale jako horor uspěl, trochu jsem se i bál :)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dlouho natahovana a propracovana dobova detektivka, ktera zaujme predevsim cistou filmarinou. Pribeh me az zas tak nedostal, tak jsem ocekaval. Docela malo zvratu na tak dobre hodnocenej film.