Capote (2005)

Philip Seymour Hoffman vystřihl krásně buzerantský hlásek bezkouláka, že by mu i Vašík Klausů mohl závidět. Ale kromě vybordelně záhrané homoklády film nabídne pouze bezbřehé a řídké hovno.

Blade Runner (1982)

Hodnotím Ridleyho Final Cut, ne všechny předchozí nedomrlé verze.

Neviňátka (1961)

Povinný studijní materiál každého začínajícího kameramana a osvětlovače.

Duch ve stroji (2017)

The Shell without a Ghost není průser, ani zázrak. Prostě komerční produkt bez emocí. Zápletka je chabá a předvídatelná a konec příliš zkratkovitý. Rupert Sanders má cit pro vizuál (jméno si udělal na reklamách a má degree in graphic design from Central Saint Martins, a London art school), ale jeho vypravěčský schopnosti jsou tristní. Film postrádá jakýkoliv náznak hloubky animované předlohy a plotem připomíná spíš poslední remake RoboCopa než původní anime Ghost in the Shell. Hloubku v sobě naopak nese velmi povedený cover Enjoy The Silence, jenž byl nahrán speciálně pro tento film, ale bohužel byl použit pouze u traileru, a ne u závěrečných titulků. https://www.youtube.com/watch?v=E_1-oylPHjs

Kodaň (2014)

Film, který mi připomněl, že už jsem fakt dospěl.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Už chápu, že Johnny Depp tak žárlil na Amber Heard. Krásně klišoidní retro výplach na vypnutí mozku, jenž dává jasně najevo, že dnešní generace je fakt těžce mimo realitu díky té asociální mo(de)bilní módě.

Chappie (2015)

Celovečerní reklama na psí konzervy Chappi.

John Wick 2 (2017)

John Wick Chapter 2 is a renaissance of an action movie.

T2 Trainspotting (2017)

Trainspotting mě nezklamal, nevaří totiž z vody, ale z nostalgie a je to kurevsky dobře natočený. Kamera a střih berou dech. Chvílema málem uroníš slzu, jak to brnká na city. Hlavně při flashbacích, kdy do toho hrajou podprahově zremixovaný Born Slippy.... Spousta scén je schválně natočená tak, aby evokovaly původní kult, ale zároveň film dýchá vlastním životem. Na druhou stranu plně chápu nedocenění či až zklamání, protože pokračování není věrné Porno předloze a opravdu se hraje hlavně na tu nostalgickou strunu než na nějaký vývoj.

Suburra (2015)

Celovečerní cikánská reklama na hudbu francouzské kapely M83, jejichž songy je film doslova přejebán, že se to míjí účinkem. Bohužel tomu chyběla alespoň jedna sympatická postava. Takhle nebylo komu fandit, což je u rádoby gangsterky stěžejní.