• Hudební

Párty Jaromíra Hniličky (2002) (pořad)

Vynikající hudebník, inteligentní, příjemný a vtipný člověk. Z hostů mě nejvíc potěšil Peter Lipa.

Dlouhá bílá nit (1970) (TV film)

Výborné herecké výkony všech zúčastněných pod vedením skvělého Janka Roháče podle kvalitního scénáře Jana Jílka. Ačkoliv nemám příliš v oblibě Janu Šulcovou, v tomto filmu se mi líbila. Slávka Budínová a Rudolf Hrušínský, to byl herecký koncert. Líbilo se mi i doprovodné slovo vypravěče - krásný hlas pana Lukavského.

Insomnie (2002)

Kdybych neviděla norský originál s vynikajícím Stellanem Skarsgardem, možná by se mi film líbil víc. Nechápu, proč Nolan tenhle remake vůbec točil. Více financí ještě nemusí znamenat lepší film. Al Pacino zbytečně moc mluví, tváří se pořád stejně, vše se divákovi  do detailu vysvětluje, není prostor něco si domyslet, vytušit. Líbivá Hilary Swank mě neoslnila, Robin Williams je pro mě hlavně učitel ze Společnosti mrtvých básníků a takhle jsem ho vidět prostě nechtěla. Detektiv mluví s kolegou u večeře, pak ještě těsně před tím, než kolega zemře, potom telefonicky s jeho manželkou. Dlouhé dialogy mezi ním a vrahem, který ho drží v šachu, mi taky vadily. Řeči, řeči, řeči. Spousta zbytečných řečí, které nikam nevedly. Komu se tenhle film líbil, asi neviděl norský originál.

Hledání Jana Skácela (2022) (TV film)

Pár hezkých, zajímavých a přínosných momentů bych v dokumentu našla. Roztomilý pan Sádlo, který recituje Skácelovy verše zpaměti, vzpomínky Skácelových známých a přátel, místa v Brně, které slavného rodáka připomínají. Ale co si počít s dvěma básníky procházejícími Skácelovou ulicí s plechovkou piva, to nevím. A studentky chichotající se při chvilce ticha? Některé  dívky měly ve tváři výraz naprostého nepochopení a nezájmu. Ale pár vnímavých se naštěstí mezi nimi našlo. Nejsem schopna tento dokument ohodnotit.

Lino Ventura – Ital v Paříži (2017) (TV film)

Dokument, který mi přinese nové informace o mém oblíbeném herci, mě potěší. A tento mě potěšil. Lino Ventura mě kdysi zaujal v Dobrodruzích (líbil se mi tam víc než Alain Delon) a pak následovaly další filmy, Např. filmy s jinou velkou osobností Jeanem Gabinem, s kterým se Ventura přátelil. Pro režiséry musela být práce s ním náročná,  jeden přiznal, že se ho i bál. Každopádně budil respekt. Pro přátele byl pevnou skálou, pro rodinu by udělal vše. Připadalo mi úsměvné, že se s žádnou herečkou nechtěl líbat a s BB odmítl jít na večeři. Má přece rodinu! Tak to je u mě CHLAP. Tvrdý a férový chlap s něžnou duší.

Případ: Ponorka - In dubio pre reo (2020) (epizoda)

Mravenčí práce kriminalistů přinesla výsledky. Výborné herecké výkony (velmi se mi líbila Laura Christensen), působivá hudba. Šéf kriminalistů nedává najevo žádné emoce, ale pravidelně komunikuje s rodiči zemřelé novinářky. Nejtěžší případ, s jakým se během své kariéry setkal. Důstojné zakončení seriálu.

Stíny v mlze - Hardcore (2022) (epizoda)

Únavný Hanuš, nevěrník Plesl se pořád někde fláká, zatímco jeho žena skoro nepřetržitě pracuje, rapující Vyorálkův syn (to už mi hlava vůbec nebere) a Rázlovou rodina pustí na výlet do ciziny. Jak mám ráda Plesla, tady je mi ho fakt líto. Čekám, kdy ho špičková kriminalistka odhalí. Už aby to bylo, třeba bych se dočkala nějakého vzrušení.

Alibi na vodě (1965)

Na mě ten film vůbec nefungoval. Ani jako detektivka, ani jako film o filmu, ani atraktivní prostředí filmařů. Manekýnky už vůbec ne. Pár dobrých hlášek jsem sice zaznamenala, ale moc jsem se u nich nebavila. Možná mi vadila dvojice detektivů, protože ani pana Högera , ani pana Beka nemám zrovna v oblibě. Oldřich Nový mě nepřesvědčil, ta role mu podle mě nesedla. Zaujal mě jen pan Krejča. Přiznávám, že mě film nudil a nedokázala jsem udržet pozornost. Chtěla jsem vydržet až do konce a ten byl pro mě vysvobození.

Sešlost (1983) (pořad)

Inteligentní humor pánů Nekudy a Císlera mě před lety moc bavil. A baví stále. Na Sešlost jsem se vždycky těšila. Současní "baviči" mě nebaví. Vulgarity, urážky, trapnosti, podbízivost za každou cenu - to není nic pro mě. Možná se najde nějaká světlá výjimka, ale ještě jsem ji neobjevila.