Apocalypto (2006)

Verdikt: Dejove slabsi film, ktery je celkove prumerny a brutalni, ale nudit se nebudete. Kdyby se Mel rozhodl natocit pokracovani Cortez vs. Mayove, mohlo by to stat za to...

Zběsilý útěk (2006)

Verdikt: Tak se mi zdá, že podobný film jsem nikdy neviděl. Akce, sprostá slova, jízda, střílení, lži, to vše od začátku až do konce.

Královna (2006)

Verdikt: Wow, tak tomuhle se rika sonda do kralovske rodiny...rozhodne to neni film puze pro starsi a pokrocile, jak tady napsal nekdo. Vytecni 'aristokraticti' herci, skvely Tony Blair v podani Michaela Sheena (ktery neni vubec chvalen, narazka na budoucnost/nynjesi pritomnost se mi velmi libila), co vic napsat, moc se mi to libilo, tesne pod 5hvezdicek, i kdyz mozna to ve mne jeste za hodinku dozni a dam opravdu plny pocet.

Moucha (1986)

Verdikt: Naprosto nadhodnoceny snimek, becko, ktere pod zasterkou kultu sbira priznive hodnoceni a ohlasy. Stupidni dialogy, slabi herci (Jeff je vazne k smichu), predpokladana a tudiz nezajimava dejova linie.

Návrat na vrchol (2006)

Verdikt: Jako by toto snad ani nebyl film rezisera McG, ktery proslul klipy a klipovymi remakey Charlieho andilku. Film popisuje osudy lidi a navrat samotneho mesta Huntington v Zapadni Virginii do normalnich koleji, po tragicke udalosti, ktera postihla toto mesta 14.11.1970, kdy pri etecke katastrofe zahynul cely fotbalovy tym vcetne realizacniho tymu mistni Marshall University. Kamera je mozna az moc klidna, dej je mozna trochu rozvlekly, ale to je tim, ze film nema v zadnem pripade pusobit jako 'typicky' americky film, kdy se ze vsech popelek stanou princezny a vse skonci dobre. Film ukazuje depresi, smutek a hledani nadeje, presne tak, jak se to stalo pred 46lety. Matthew McConaughey, David Strathairn a Matthew Fox hraji vazne dobre, nestrhavaji na sebe zbytecne pozornost od pribehu... From The Ashes They Rose. They Are Marshall.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Verdikt: Vubec to neni spatny film, nese se v podobnem avsak drsnejsim a krvavejsim duchu remakeu, pokud nemate na vsechno zaludek, parkrat radeji zavrete oci, ale dobre udelana zvukova stranka vas nenecha na pochybach, co se zrovna deje. A dozvedet se, jak to vlastne zaclo a co vede lidi k necemu takovemu, neni vubec na skodu.

Prozacový národ (2001)

Verdikt: Naprosto nepochopitelne u nas neznamy film jsem mel moznost shlednout diky kamaradovi, nejvetsimu obdivovateli Michelle Williams v CR, ktery si obstaral vsechny film s ni a ja, jakozto filmovy blazen jsem je take shledl a mezi nimo i tento snimek. Zajimave herecke obsazeni, ale dej jaksi pokulhava, natahuje se, az se trochu cloveku dostavuje ona deprese, na co ze se to vlastne diva...? O 2 roky pozdeji jsem si pujcil i knizni bestseller a kniha se mi libila vice nez film, ale je mozne, ze nyni bych film hodnotil o neco lepe, uvidime, kazdopadne komu se dostane pod ruku, tak at se urcite podiva.

Nauka o snech (2006)

Verdikt: Wow! Naprosta bomba, takhle jsem se v kine smal jenom dvakrat, a to u Austin Powers Goldmember a Borata. Mel jsem strach, ptz vsemi do nebe vychvalovany Vecny svit me vubec neohromil. Ale Gaela Garcíu Bernala jako herce mám velmi rád a respektuji ho, takze jsem se tesil, ale s mirou, at nejsme potencialne zklaman z prehnaneho ocekavani, jak uz se nekolikrat stalo. Herci v cele s Gaelem a jeho cool cepickou jsou super, animace jsou uzasne, pribeh je totalne blaznivy a hlasky jsou az uchylne :o) Presne jak to mam rad, takze nemejte obavy a shlednete tento film s klidnym srdcem, nudit byste se nemeli a kdyz prijmete reziseruv snovy zamer, ceka vas uzasna jizda. -''How are you?'' -'I'm super fine.''

Tupac: Vzkříšení (2003)

Verdikt: Pro me osobne srdecni zalezitost, jeden z nejlepsich filmu vubec a urcite nejlepsi dokumentarni film vsech dob, ktery byl po ostude nominovan cenu Akademie az 2 roky po svem uvedeni do sveta, nechapu, jak nemohl nevyhrat. Budete se usmivat, budou vam tect slzy, budete ho milovat, budete ho nenavidet, budete ho litovat, budete mu to prat...urcite to ve vas zanecha nejake emoce, coz je u filmu nejdulezitejsi. Skvele provedeno, skvela hudba, skvely strih, skvela kamera, skvela rezie, vyborny herec, Tupac promlouva celym filmem, jako by byl jeste na zivu... Vzkriseni jak ma byt...

Biggie & Tupac (2002)

Verdikt: Jako pro opravdoveho fanouska Tupaca byla pro me povinnost si toto DVD objednat z Britanie na dobirku za cenu cca 250kc i s postovnym, kdyz jsem ho nesehnal jinde. Skvely dokument, ktery rekne zase neco noveho o pozadi smrti Tupaca a Christophera Wallace...