Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Verdikt: Jeden z nejlepších seriálů všech dob s nekompromisně vtipným hudebním doprovodem! Kvalita s žádným dílem nekolísá, laťka vtipnosti je stále nasazena sakra vysoko. Na nic nečekejte a shánějte, stojí to za to.

Kath & Kim (2008) (seriál)

Verdikt: Naprostá blbost o životech potrhlé matky a její pomatené dceři (Selma Blair). Někde jsem vyčetl, že britský originál je, jak už to tak bývá, mnohem lepší, takže v případě zájmu Vás odkazuji na něj. Tohle doporučuji jen pro členy fanklubu Selmy Blair.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Verdikt: Strhující a poutavé! Silné téma, emoce a scénář, který napsal nejlepší scénarista na světě - život sám. Když se k tomu přidá dobrá práce režiséra, který nechá volně plynout děj přičemž vyniká výborné herecké obsazení, vznikne obvykle film, který mi kápne do filmové duše. Jako tentokrát.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Verdikt: Po pěti dílech musím hvězdičku ubrat. Začalo to pěkně - prostředí Bostonu a Massachusetts (miluju Boston), originálně vytvořené názvy lokací v ději, zajímavý scénář. Už po 4 dílech se vše začalo ohrávat stále dokola a díl 5. tomu nasadil 'korunu'. V prvních deseti minutách se v Bostonu nastane podivná událost (rozleptání cestujících v letadle; narození a zestárnutí právě počatého dítěte během 5 minut; plešoun, který se vyskytuje u všech podivných událostí za posledních X let...), na svědomí to má vždy jeden člověk, kterého musí naše skupina hrdinů najít. Zajdeme tedy za doktorem Walterem Bishopem, ten nám řekne, že kdysi (než ho na 17 let zavřeli do psychiatrické léčebny) na něčem takovém pracoval a ví, co to způsobuje, jeho syn Peter mu nevěří, agentka Olivia se chytne stopy a zjistí, že doktor měl pravdu, čemuž se synáček pokaždé podivuje. Nakonec v posledí minutě se objeví něco šokujícího, většinou nesouvicejícího s dějem minulým ani budoucím. Vše se řeší pod slupkou jakéhosi Vzorce. Jak jsem to teď napsal, tak je to pomalu na dvě hvězdy, počkám na 6. díl a jestli se děj nijak neposune kupředu a budeme svědky stále stejného provařeného schématu, tak s dalším sledováním končím.

Devítky (2007)

Verdikt: Boží blbost, která Vás bude pekelně nudit.

Oni (2008)

Verdikt: Bál jsem se. Účel splněn dokonale. Škoda snad jen závěrečné scény, ale i tak se jedná o třídu lepší snímek, než scénaristicky podobný Motel smrti.

Guru lásky (2008)

Verdikt: Vrcholí boj o pohár lorda Stanleyho :-) v NHL mezi LA Kings a Torontem Maple Leafs, hlavní superstar Leafs, Darren Roanoke (velice uvěřitelný Romany Malco), se rozejde se svou přítelkyní Prudence, která si nabrnkne frankofonního kanadského brankáře jménem Jacques “Le Coq” Grande aka Justin Timberlake (přezdívku pochopíte) v barvách LA Kings. Od tohoto okamžiku je z Darrena naprostý hokejový břídil. Všemi muži Toronta neoblíbená Jessica Alba se tedy rozhodne přivolat pomoc. Tou není nikdo jiný, než hollywoodský guru vtipnosti/trapnosti (lomítko je špatně vidět, přesně tak tenká je hranice, na které se tento pán pohybuje) Mike Myers změněn k nepoznání (vypadá a hraje jako Ashton Kutcher?!) v Guru Pitku, který má za úkol dát Darrena a Prudence dohromady, čímž si vydělá peníze, dostane se k Oprah a získá si srdce Jessicy Alby. Tolik k dějové linii. Tento úchylný humor rozhodně není pro každého, ale mě si Guru Pitka se svým ašramem získal na svou stranu. Ať už pojízdným meditačním polštářem, strojem na přeměnu hlasu (''Oblíbil jsem si hlas Morgana Freemana''), všudypřítomnými, hluboce filozofickými radami, fotkami s Tomem a Katie, prostě naprostými blbostmi. Ale fungovalo to, stejně jako legendární Rob Blake jako centr elitní formace LA, Kanye West a Mike Myers jako fanoušci Leafs a další maličkosti (Verne Troyer). Nemít soudnost, tak dám 4*. Takže mariska hargitay, uživatelé ČSFD.

Americký zločin (2007)

Verdikt: NEJSILNĚJŠÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK od shlédnutí Vykoupení z věznice Shawshank. Efekty, kostýmy, hudba, vtipy, slavní herci/herečky, reklamní masáž - nic z toho tady nehledejte. Všechny tyto filmové ingredience se snaží získat přízeň diváka a dostat tak z jeho kapsy co nejvíce peněz. Některým filmům se to povede více, jiným méně, tak či tak, producentské společnosti mixem zmíněných ingrediencí vydělávají miliardy $. Pro mě je však u filmů nejdůležitější věc jiná. Příběh. A toho se mi v tomto díle dostává až do té míry, kdy jsem v jeden moment zároveň znechucen, uchvácen, ohromen, ostuzen, zvědav, doufajíc, plakajíc. To vše bez digitálních efektů, roztodivných kostýmů, působivých melodií, chytrých vtípků, celebrit a reklamy. Wow! Dechberoucí příběh, který zpočátku připomíná Copppolinu Smrt Pannen - dům plný děvčat, rodinné tajemství, jen ti zachránci se stále ne a ne objevit... Nepochopím, že se tento film v USA nedostal do kin, ale vysílal se pouze v TV a následně vyšel na DVD, jakékoliv zasloužené ambice režiséra, scénáristy, slečny Page či paní Keener na rozličná ocenění tak vzaly za své. Avšak doufám, že i tak budou tito lidé vědět, že natočili mimořádný film. Díky.

Speed Racer (2008)

Verdikt: Vizuálně nádherná blbost spíše pro malé a menší diváky mužského pohlaví...