Na hraně lásky (2008)

Verdikt: Tady tvůrci přestřelili. Film nepřináší nic nového, ohrané téma a prostředí, které jsme viděli nedávno v Pokání, nicneříkající vlečící se příběh, který po většinu času nut(d)í ke spánku. Jediné, co film zubynehty drží nad cigaretovým oparem, jsou Siena Miller a Keira Knightley, které zúročili své opravdové nefilmové přátelství. Keira hraje standardně výtečně, ale její roli matky působí neuvěřitelně, naštěstí v ní nepůsobí tak komicky, jako válčení a následný poválečný stav Cilliana Murphyho s tím jeho kukučem.

Slepota (2008)

Verdikt: Máte jen dvě hodiny času, před sebou 4 filmy, ale podívat se můžete jen na jeden. Který to bude? Experiment, 28 dní poté, z poslední doby Stalo se či právě Blindness? Zvolíte-li poslední možnost, dočkáte se všech prvních tří filmů dohromady v Persilově bílém balení. Na počátku se něco stane (název tohoto filmu napoví)...bílá...na to začne probíhat experiment...bílá...posléze se dočkáme několika dní poté...bílá...abychom se nakonec ponořili někam, kde dohlédnou jen někteří z nás.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Verdikt: Trailer mě vůbec, ale vůbec nezaujal - nudný, vyloženě nevtipný. K tomu tam vidím Simona Pegga, který je slabý herec a ještě mizernější komediant. Ach bože, tohle vynechávám, řekl jsem si. Za nějaký čas se to tady červená, všude se objevují pozitivní recenze. Sakra, co to? Dám mu teda šanci. A to jsem neměl dělat. Přesně jako v traileru, trapnost, nevtipnost, neoriginalita. Tfuj. Jedna hvězda za Kirsten, druhá za Megan. A tímto si veřejně slibuji, že se už příště nenechám zlomit okolím a jakýkoliv film Simona Pegga obloukem vynechám. Zbavil se přátel, jednoho diváka, ale sám, dle pohledů na ostatní komentáře, nezůstane. Mission failed.

On je fakt boží! (2008)

Verdikt: Film režisérky Blafuj jako Beckham se opět točí okolo dospívající dívky, první lásky, cestování, rodičovských trablů a trochou toho sportování. Být opačného pohlaví a o pár let mladší, dávám ještě lepší hodnocení. S klidným svědomím mohu doporučit.

Karamazovi (2008)

Verdikt: Nejlepší český film (nejen) posledních let.

Milionář z chatrče (2008)

Verdikt: Chvály na tento snímek si všude (nejen nad tímto a pod tímto komentářem) přečtete dost a dost, s většinou nezbývá než souhlasit (výborné herecké obsazení, kouzelný soundtrack...) nebudu se tedy opakovat a začnu z kritického soudku. Přišlo mi, že Danny Boyle se dle bollywoodských tradicí snaží zkombinovat snad všechny žánry (krom hororu) do jednoho filmu, výsledek si dokážete představit. Z počátku drsné drama alá Město bohů se postupně protíná osudovou pohádkovou láskou, aby se soutěžení v Chcete být milionářem stalo jen vedlejším efektem a během závěrečných titulků nám hlavní hrdinové hromadně zatančili. Sakra Danny, natočil jsi výborný film, ale nemohu se zbavit vtíravého pocitu, že mohl být zpracován ještě o něco lépe, čímž by se definitvně zapsal mezi nejlepší filmy všech dob. Kdo z nás někdy nechtěl prožít pohádku?

Rallye smrti (2008)

Verdikt: Ve své podstatě se jedná o totální shit, blbost, která nepřináší vůbec nic nového. K porovnání mě hned napadl kultovní Vodní svět, což ale byla naprostá pecka, kritikou i diváky nepochopitelně odeslána do filmových bažin. Rallye smrti je o 13 let mladší film, o třídu horší úplně ve všem a vůbec... proč já nedám 2*? Nic převratného stejně nikdo nečekal, každý si chce užít pořádnou akci a sexy holky....bohužel, dopadlo to jinak. Na tak drsoňský název se připravte na setsakra málo krve, chabých smrtelných scén komparzistů (snad to nebyli herci?!), nula nula nic sexy navigátorek a obehranou kulervoucí písničku k tomu. Čekal jsem více.

Kurýr 3 (2008)

Verdikt: Nejvíce sračkoidní scénař od r. 2007, potažmo od filmu Next. Nemám slov. Snad je podotknu, že jakákoliv smlouva podepsaná pod nátlakem (což byl obsah celého filmu), je z důvodu chybějící náležitosti vůle (svobody vůle z důvodu bezprávné výhružky) absolutně neplatná. Tečka. Konec filmu. Titulky. Opravdu chcete odstranit složku Kurýr 3 z harddisku? ANO! Konečně mi ta mizerná herečka s otravným přívukem zmizela ze života.

Zack a Miri točí porno (2008)

Verdikt: Smith & Rogen se baví, Liz Banks zvládá svůj vývoj vztahu kamarádka / rozdáme si to / (za)milovali jsme se na výtečnou, ale nejvíc mé porno choutky uspokojil Jason Mewes, který ruluje až nehorázným způsobem. Vulgární, avšak ne sprosté za hranicí dobrého vkusu, inteligentní, avšak ne intelektuální, prostě takové příjemné natáčení jednoho domácího porna. Pokud znáte tvorbu Smithe/Rogena, víte co očekávat a buď se tomuto filmu vyhnete obloukem nebo si ho parádně užijete. Hláška filmu: -Panebože! Snad nepoužíváš moje krémy, aby sis honil v koupelně. -Ne, víš co dělám? Zapálím si pár svíček, rozvalím se na povlečení a poslouchám Stinga. Ne! Jsem chlap. Dej mi dvě tyčky od nanuku a gumičku do vlasů... a já najdu způsob, jak je ojet jak zvrácený MacGyver! :-) P.S. Na webu zackandmiki.com najdete bombastickou masku obou hl. představitelů ke stažení a vytisknutí.

Domácí mazlíček (2008)

Verdikt: V rámci žánru nadprůměrný film, v rámci všeho růžový průměr. Byl jsem příjemně překvapen a pobaven, nelámejte nad tímto filmem hned hůl, kdyby někdy ve dvou třetinách délky nenabralo trošku jiný směr, bylo by to za 4*. A nezapomínejte, že vaše oči jsou bradavkami tváře.