Lekce umírání (2007)

Verdikt: Latexové obleky a cool brýle ještě druhý Matrix nedělají... Zvlášť když k nim přidáte mizerný scénář s nikam nevedoucími dialogy, uměle posouvajícími dějovou linii, odříkanými slabými herci. Lekce marnosti.

Červený pás (2008)

Verdikt: Čekal jsem pěkný a příjemný film, který mi zpříjemní jeden nedělní večer. Dočkal jsem se filmu, který ve mně zanechal spoustu otazníků, na které vlastně ani nechci znát odpověď - docela tragédie. Vztah hl. hrdiny s jeho ženou, která, jak jsem pochopil, byla sestrou jeho nepřátel - brazilských 'mafiánů', pořádajících ultimátní zápasy, kteří se kamarádíčkují s agentem jednoho herce, který se šel záměrně porvat do baru, kde se nachází náš hl. hrdina, aby ho hl. hrdina vzápětí zachránil, byl odměněn, ale jak posléze zjistí byl lacině zneužit, přišel o všechno - nejen o jakýsi pofiderní nápad se třemi kuličkami (2 bílé = propustka, 1 černá = handicap), ale i o peníze, kamaráda, o čest a celé to byl od počátku jeden dábělský plán? Čí plán? Do toho uměle nastrčena scéna s právničkou Emily Mortimer (chudák přece nemá peníze, ale právníka potřebuje - rozbije mu tedy okno a pak mu zdarma poskytuje právní služby), podivné situace - zápasy byly nelegální a proto měl hl. hrdina morální problém se jich zůčastnit? Nebo byly legální a plně profesionální- vysílání v TV, policie u ringu? Pokud byly profesionální, proč tam bylo naprosto amatérské zázemí? Japonský velmistr, jediný držitel červeného pásu na světě tam sedí mezi ostatními lidmi na tribuně? No a poslední desetiminutovka to zabíjí úplně. Mám pocit, že kdyby místo Ejiofora obsadili Van Dammeho (role pro něj jako stvořená), tak je z toho ''pěkné'' moralizující béčko, takhle je z toho pěkná, rádoby intelektuální a komorní blbost, kdy scénarista moc nepřemýšlel (nebo si s jeho myšlenkami pohrál nezbedný šotek ve střižně). There's always a way out. You just have to find it. -> Já jen lituju, že jsem se nechopil téhle citace z filmu, díval se až do konce a nevypnul to, ale když ona ta hloupost byla opravdu dobře zamaskována...

Zločinec (2008)

Verdikt: Chladně syrový a brutálně surový pohled do vězeňského systému USA očima jednoho občana/podnikatele/manžela/rodiče/vězně s trochou té omáčky, kterou už jsme ochutnali v jiných filmových polévkách. Pro Vala 'který to sakra je?' Kimera jednoznačně nominace na Oscara! Zatraceně silný zážitek.

Zametač stop (2007)

Verdikt: Velice slabý scénář a střihač pracující pod vlivem halucinogenů jsou největšími slabinami tohoto snímku, který se tak stává záležitostí na jedno rychlé zkousnutí, spolknutí, vyplivnutí a zapomenutí. Samuel L. Dexter se svým týmem to pak už nezachrání. Ale na průměrný snímek to stačí a v TV z toho ještě bude film týdne.

11. hodina (2007)

Verdikt: ScarPoul vyhrává cenu za nejblbější věcný komentář v historii ČSFD (sorry všichni rozpocet ? trzby celosvetovo ?, hudba, atd.): ''chyba dotik autenticity ktorý by nas prinutil hlbsie sa zamysliet nad daným problemom''? Tobě chybí základní dotYk jazykovým vzděláním a přesto se odvážíš veřeně publikovat svůj psaný text. A ve filmu ti chyběl dotik autenticity? Co se takhle podívat z okna, otevřít noviny, pustit TV zprávy? Pořád nic nevidíš? Tohle není akční film, ale dokument. A hodně povedený. Škoda jen, pro mě, zbytečných Leonardových monologů, ale chápu, že jména táhnou a dokument, který má zasáhnout co největší skupinu lidí, známé jméno, kterým se bude zaštiťovat, prostě potřebuje.

Grace už není (2007)

Verdikt: Cusack Is Gone. Tedy pro mě určitě. Filmy s tímhle týpkem mě nudí, jeho role mě nikterak nezaujmou, samotný John mě nebaví. Až mě napadlo, že máme něco společného :-) Whatever, své fanoušky si Cusack najde. Silný příběh, který tady byl stokrát už po stoprvé ztrácí sílu, zasazení do 'aktuálního' témata války v Iráku ho před osttaních 100 filmů nijak neposune. Snaha o originální výpověď, už tolikrát viděná, nudí. Malé plus za to, že to není prvoplánový doják a za 'malou' Shélan O'Keefe.

Kopačky (2008)

Verdikt: Opradu nejslabší dílek z 'trilogie' Zbouchnutá, Superbad, Kopačky. Tento názor tady má více lidí, takže se jen se divím, proč jsou zde Kopačky jako jediné červené... Čas je nelítostný a věřím, že ukáže svou modrou tvář i tady. Nutno podotknout, že mezi ostatními komediemi jde stále o lepší průměr, k tomu připočtěte skvělou Milu Kunis a máte film, který stojí za shlédnutí. Apatow rlzzz.

Muž na laně (2008)

Verdikt: Jediný film, který si z celého 43. MFF KV zapamatuju.

Kdo se bojí Kathy Ackerové? (2007)

Verdikt: WTF? Prozatím to musí stačit, lepší komentář si musím rozmyslet. Každopádně Kathy Ecker jsem se bál.

Tři opice (2008)

Verdikt: Nuda, nuda, nuda. Tak sakra zvedni ten podělanej mobil!