• Pohádka

Bitevní loď (2012)

Většina lidí tady se považuje za filmové odborníky, ale když si pustí americký akční film o vojácích a mimozemšťanech, jsou překvapeni, že je plný americké hrdosti, nacionalismu, "republikánství", hrdinství. Bože. Já překvapený nebyl, protože jsem to čekal. A film mě příjemně překvapil. A to nemluvím o výběru hudby.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Dávám 5*. Napětí je dávkováno s citem, po správných porcích, ponurá atmosféra, charismatický hrdina, no, vždy se nemůžu dočkat dalšího dílu. U seriálu české výroby nevídané.

Opravdová kuráž (2010)

Těšil jsem se na něj, dokonce jsem na něj chtěl jít do kina a jsem rád, že jsem to nestihl. Pro mě to je další případ, kdy kvalitní herecké obsazení nezaručuje kvalitní snímek. Dost jsem se nudil.

Revival (2013)

Já se bavil, jako už dlouho ne u českého filmu. Humor jemný, občas ostřejší slovo (jsou to rockeři sakra ne?), krásná Jenovéfa Boková, jako vždy skvěle jednovýrazový Miroslav Krobot (i když párkrát se i usměje!), ale hlavně naprosto fantastický Marián Geišberg. A samozřejmě Rock and Roll.

Ať vejde ten pravý (2008)

Znáte ten pocit, kdy sledujete tak nudný film, že nechcete kvůli němu ztratit už ani minutu vašeho života, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout? Dokoukal jsem ho. A nelituju.

Proroctví (2009)

Dlouho jsem nevěděl, kolik hvězd dát. Katastrofické scény byly famózní. Syrové jako v reálném životě. Na druhou stranu, ty "tajemné postavy" mi tam vadily a i když jsem tušil, jak to skončí (scéna v lese), tak jsem pocítil zklamání. A to nemluvím o úplném závěru (scéna v "obilí"). Vykompenzovala to ovšem poslední scéna s Nicolasem. Ale hlavně, ten film se mi dostal pod kůži a to se cení.

Occamova břitva (2012) (TV film)

Film by mohl být lepší, kdyby chování hlavních představitelů nebylo proti všem pravidlům logiky.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Odmítám hodnotit seriály podle klíče: seriál + česká výroba = odpad! Seriály hodnotím po třech dílech a v tomhle případě to nebylo jinak. Na české poměry je to dobrý seriál, a nevadí mi ani občasné zpívání hlavních hrdinů. Stal jsem se s chutí pravidelným divákem, což nemůžu říct u mnohých amerických "kultovních" serošů.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Letos jsem nějak moc sentimentální a melancholický. Třetí pohádka, třetí čtyřhvězdičkové hodnocení. Ale mě to opravdu nepřišlo tak hrozné. Takový Šťastný smolař je rozhodně lepší, ale i tady se pár dobrých věcí najde. Například princezna, společný duet Krauze a Tenorové, i ten Dejdar ušel (i s "protistátní" písničkou).