• Pohádka

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Jako, že to je druhá popelka je jasné po pár minutách. Stonehenge je taky jasnej. Oblečení a účesy jak z Mrazíka? OK. Ale přesto to bylo koukatelný. Já se u toho bavil a občas opravdu zasmál. Někdo potřebuje Ivana Trojana, aby dal dobrý hodnocení. Mě to stačí takhle.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Vydržel jsem 40 minut. Doufal jsem, že to bude dýl. Že je to silně kontroverzní film jsem věděl a s tím jsem do toho šel. Jsem ale zklamaný, pokud vynechám prasárny a hnusy tak je to šílená nuda. K tolik komentovaným hovnům, které film v podstatě proslavili, jsem se ani nedostal. Superpero, Sud a další mají pravdu. Tomuhle filmu se opravdu nic jiného, než odpad!, dát nedá.

Skyfall (2012)

U Casino Royale jsem napsal, že když tak kvalitní Bond bude i nadále, přehodnotím svůj názor na sledování bondovky v kině. Quantum of Solace a recenze na Skyfall mě přesvědčili a já nelituju. Z mého pohledu je ještě o kousíček lepší než předešlé filmy, i když někdo může namítat, že se to už klasické bondovce moc nepodobá. Děj je svižný, ženy krásné, akční scény baví, navíc film obsahuje spoustu odkazů na předešlé filmy nejen s Craigem a skvělé hlášky. A Bardem je jako hlavní záporák dokonalej.

Operace: Zlomený šíp (1996)

Takhle si představuju pořádný akčňák. Akcí začíná a akce je po celou dobu filmu. K tomu skvělá hudba (jak jinak od H.Z.). Ale úplně nejlepší na tomhle filmu je John Travolta, kterej svojí roli dává fantastickým způsobem.

Takoví normální zabijáci (1994)

Tohle je právě ten film, u kterého nevíte, jestli jste absolutně nadšeni nebo totálně zhnuseni. Každopádně takhle šílený snímek jsem už dlouho neviděl (pokud vůbec někdy). Ale Tarantina mám rád, a tady je cítit od samého začátku.

Zkažená úča (2011)

Bože, a to jsem na to chtěl jít do kina.

Terminál (2004)

Jen a pouze výborný herecký výkon Toma Hankse (opět) dělá z tohoto filmu víc, než jen obyčejnou romantickou komedii.

Temný rytíř povstal (2012)

Komentář je k ničemu. To se nedá popsat, to se musí vidět. Samozřejmě i u tohoto filmu platí, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Byť jsem hlavního padoucha věděl pomalu před začátkem filmu, tak mě závěr dokázal překvapit. Akce tam je dost, vůbec jsem se nenudil. Děj je sice trochu předvídatelný, ale kvalitu rozhodně má.

Statečné srdce (1995)

Pět hvězd, jinak to nejde. Pořád mám u toho vlhký oči. Další bych dal za postavu toho Ira, je vážně famózní ("Bůh mi řekl, že to přežiju, ale ty prý jsi v prdeli" :-D).