Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Okouzlujíce vlezlý poručík Columbo u prvního televizního případu, který mu přichystal neméně skvělý pan Cassidy. Jediné co jsem asi nepochopil byl motiv vraždy, protože tam v průběhu jasně zazní, že všechen majetek zůstane v rukou pozůstalých v rodině oběti. Trochu jsem se při sledování pozastavil u náhody kdy údajně Columbo volá panu podezřelému na chatu a ten zrovna není přítomen z čehož následně usoudí, že vraždí a přitom se šlo lehce vymluvit na trilion dalších věcí a nedat na sobě cokoliv znát. Na to jak vražda byla v úvodu skvěle naplánovaná a pan Cassidy si jistý v kramflecích, úplně cítíte jak v průběhu vyšetřování, ztrácí půdu pod nohama. Každopádně jsem si jistý, že pro svou obhajobu šlo udělat více než pod tíhou prakticky nepřímých důkazu kapitulovat.

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda)

Po dvou slabších epizodách chytá Columbo znovu dech a servíruje slušnou dramatickou podívanou s poměrně sympatickým padouchem. Rozhodně jedna z nejlepších epizod první série, které nechybí ani zábavné momenty. Jen ten závěr mi přišel až přehnaně naivní, ale budiž...

Co má Jennifer na svědomí (2024)

Případ hrozný, ale na hodinu a půl dlouhý dokument to nestačí. Hlavně proto, protože přeživší otec do vyšetřování hodil vidle a tudíž poslední třetina filmu už to byla pro policii prostá formalita a pro mě naopak nuda...

Cry_Wolf (2005)

ÁÁÁ tady ho máme! Takový můj osobní černý kůň teen vyvražďovaček. Nevím čím to je, ale mám tento film nesmírně rád a i po sté se na něj rád podívám. Nejsem sebevrah ani masochista, ale herci mě baví, chci hrát jejich hru a na konci se rád dozvím zajimavé vyvrcholení... Jo pravda není tu moc krve ani vlastně moc hlášek, kterým by se člověk zasmál, ale k čertu s tím, když tu je sebranka sympaťáků a ( jen moje ) Lindy Booth v hlavní roli. Kdo genialitu filmu nepostřehl dal mu dvě hvězdy, ale až ti ostatní pravdu mají...

Čepel smrti (2009) odpad!

Český slasher z kterého jeho amatérismus jen září na všechny světové strany. Vůbec vlastně nechápu jak něco takového může jít vůbec do prodejní distribuce. Děj naprosto stupidní a neskutečně natahující, kdy postavy běhají z místa na místo bez sebemenšího logického uvažování a cíle jak afektované kozy na porážku. Dialogy vycucané z nějaké žumpy až jsem se i párkrát musel nad jejich debilitou zasmát. Určitě je musel sepsat někdo z prvního stupně základní školy, pač jsou fakt extrémně geniální. Nejkomediálnější však zůstávají vraždící scény, kdy po každém bodnutí nožem zvukař využil totožných zvuků jaké jsou využívány v počítačové hře Counter Strike. Už jen chyběly nápisy Double Kill či Killing Spree. No a vlastně bych mohl takto kritizovat donekonečna a nenašel bych jeden jediný kladný důvod proč by jste tomu to braku měli věnovat svůj čas.

Černý kotel (1985)

Mít tuto Disneyovku v dětství třeba ve své sbírce na VHS kazetě, tak bude lehce patřit k mým nejoblíbenějším kresleným filmům co sem v té době viděl. Hezká animace, spousta dramatické akce i povedený záporný padouch, to by má nezkažená dětská dušička jistě tleskala blahem. Okem dospělého jedince už mě tolik tento film nenadchnul a hlavně příběh už jsem viděl v různých variacích jinde nesčetkrát. Animace však pořád vypadá hezky a pěkně se u ní rozpomenete na ty ranní víkendovky strávené u televizních obrazovek a sledování podobných Disney kreslených seriálů od kterých si tento film bere jistě inspiraci.

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Jednu trochu ušklíblou hvězdičku za první sérii, kterou jsem docela ze zvědavosti sem tam sledoval. Další mě vice méně minuly velkým obloukem, protože zásadně neuznávám způsob hlasování v těchto komerčních soutěžích a popová hudba není přímo můj šálek kávy, kór v tom úžasném jednotvárném ztvárnění.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Pěvecké soutěže moc nemusím kór když se jedná o popový žánr. Celá ta soutěž je postavená podle jedné šablony, se kterou se nedá už nic moc tvořit. Je pravda, že nyní se to rozrostlo o dvě státní televize, ale to je taky jediný a chudý nápad, který se od ostatních sérií liší. Koukl jsem na jednu a ani nevím jestli celou epizodu a už se k tomu nevrátil, odpad.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Už bych se fakticky dokolečka jenom hloupě opakoval, protože platí prakticky úplně to samé a to do jediného puntíku, co jsem už jednou napsal u předešlých odvysílaných verzích. Tato série je navíc ještě delikátnější, protože má snad nejhorší složení poroty v historii této pěvecké soutěže u nás. Proto doufám, že tohle je vrchol všeho toho okolo a další série už na našich televizních obrazovkách nikdy neuvidíme. Howgh.

Četa (1986)

Hodně silný příběh a hlavně zážitek z pohledu amerického bažanta Charlieho Sheena, který přijíždí do varu Vietnamského pekla. Není to však jen on, ale i sympatický Willem Dafoe či ostřejší Tom Berenger, roztáčí úžasné věrohodné představení pod pokličkou samotného guru Olivera Stona. Hned od prvních záběru si získal Platoon mé divácké srdce a patří mu tak zasloužené i místečko v mém osobním TOP 10 nejoblíbenějších filmů na světě. Jedinou výtku bych měl možná k závěrečné přestřelce, která byla místy zbytečně chaotická, ale jinak musím smeknout klobouk kdybych nějaký měl. Bez debat jasných 5 hvězd a určitě nejlepší válečný film k tomu to konfliktu v Asii.