Esgalnor

okres Svitavy
(nad)Člověk

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.6.2018  21:01

Fascinuje mě to, ale po konci epizody se mi na jazyk dere přídomek "pěkná". Je to poněkud zvláštní v případě tohoto seriálu, navíc když se dostalo na jeden velmi silný (ale podle mě i klíčový) moment. Vývoj postav je neuvěřitelně zajímavý, Serena si mě podmaňuje čím dál tím víc a hrozně moc mě štve, jak je ten svět Giléadu nefér... Příběh dílu tentokrát spíš epizodní, ale o to víc snad zajímavý, hrozně mě zajímá, kam děj bude směřovat příště.

• 3.6.2018  13:04

Horory prostě stále mají co nového nabídnout... Tiché místo vybočuje z již poměrně zajetého hororového standardu fajn Wanovského strašení tím, že se vyhýbá nadpřirozenu a bez dlouhého vysvětlování člověka vhodí do postapokalyptického boje o přežití v dystopické budoucnosti s tajemnými emzáky. Film nabízí výborné herecké obsazení s dětmi, kterým po delší době opět fandíte a u mě čím dál oblíbenější Emily Blunt, především pak ale skvostnou práci se zvukem, kdy film s pořádným ozvučením musí být zážitek na úplně jiném levelu. Film ani tak neděsí, jako spíš napíná, práce s napětím a jeho gradací je taktéž obdivuhodná. Kasovní úspěch je zcela zasloužený a pokračování by vůbec nemuselo dopadnout špatně.

• 3.6.2018  12:58

Skvělý nápad, vynikající technické zpracování, dokument vymykající se českým standardům, který potvrzuje, že česká příroda rozhodně má co nabídnout. Jenže i přes krásný vizuál, je Hádkův komentář místy dost zbytečný, jako celek to je občas roztrhané a tematicky nesourodé, také mi nesedly režisérovy vstupy, které celkový dojem poměrně sráží. Vizuálně to ale v kině vypadalo moc pěkně, cením si náročné práce a panu režisérovi do budoucnosti fandím.

• 3.6.2018  12:54

Odcházel jsem docela zklamaný, pohádka totiž stojí prakticky jenom na vynikající výpravě, jinak zaostává i v porovnání třeba s českými pohádkami, především kvůli scénáři. V dramatických pasáží to celé jakž takž funguje, ale co se humoru týče, evokuje to ve mně Trošku a jeho otravné uječené taškařice. Jako celek to pak působí jako slepenec co největšího počtu opravdu zajímavých nápadů, který ve finále strašně, ale strašně nudí. Škoda.

• 3.6.2018  12:47
    Tomb Raider (2018)

Příjemný oddechový návrat do dob klasických akčních dobrodružných filmů, které stály na schématu "hrdina se musí dostat z bodu A do bodu B, následně překonat překážku do bodu C a v bodě D odhalit nečekané tajemství", kdy největším osvěžením na filmu je, že v čele stojí ženská hrdinka. Lara je emancipovaná, silná a díky Alicii Vikander ohromně sympatická, člověk jí fandí, i přes Mary Sue atributy. Děj je docela předvídatelný, nepřekvapivě zde nefungují zákony fyziky a charaktery postav jsou dost nestálé, ale akce je skvěle natočena a celé to uběhne strašně rychle. Film člověk za pár dní zapomene, ale jako oddechovka je nový Tomb Raider úplně dostačující... a dvojka by mi ani nevadila.

• 1.6.2018  20:42

Po předchozí epizodě logicky dochází k útlumu, ale přestože mě osudy uprchlíků v Kanadě tolik nezajímají, Moira se postarala o nejsilnější momenty epizody. A miluju scény mezi Serenou a June, chemie mezi herečkami je perfektní a to vzájemné napětí by se dalo krájet.

• 28.5.2018  23:08

Vynikající komedie, která se zvládá vyhýbat většině klišé, rozjet zajímavý příběh, překvapit spoustou nekorektního humoru a na závěr člověka šíleně, ale šíleně semlít. Nejlepší feel-good film všech dob? Dost možná. A Louane Emera nejen že je skvělá zpěvačka, ale i hrozně přirozená herečka.

• 28.5.2018  22:19
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Nejlepší český film za poslední roky, nejlepší český televizní film všech dob, jednoduše něco výjimečného a až světového. První část kvalitně napsané a vygradované sociální drama, druhá už čistokrevný klaustrofobický thriller. Úvody i závěry s pamětníky zdatně plní svůj účel, jako celek to má neuvěřitelnou sílu. Nejšílenější je, jak snadno se celé tragédii dalo zabránit. A jak snadno se na ni zapomnělo. Issová v podobě uštěkané matky herecky exceluje, ale není jediná, mladí herci skvělí a po delší době i výborný Taclík. Ondříček se vyhýbá lacinému patosu, náhled na tragédii i společnost šedesátých let je syrový a reálný. Díky za obnovení víry v český film.

• 26.5.2018  14:53

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Konečně dostává pořádný prostor Serena, jedna z nejzajímavějších postav mezi současnými seriály. A... TEN KONEC! Uf, vynikající epizoda, Služebnice prostě válí ve všech rovinách, herecky perfektní, výborná kamera a skvělá výprava. Jen tak dál.

• 23.5.2018  19:41
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Hned po zhlédnutí jsem sem hodil nadšený komentář a pětihvězdičkovou pálku pro druhou sérii. V řádu několika dní jsem však ale vystřízlivěl. Jednotlivé epizody fungují skvěle jako celek a průměr všech hodnocení by na těch 5 hvězd vyšel, jenomže jako celek má série strašně velké množství plot holes, na které si časem vzpomenete, a na které se v následující epizodě prostě zapomnělo. Druhá série ale zvládá skvěle pracovat s originálními postavami a dost tak cílí na fanoušky první série, kterým dokázaly přirůst k srdci, hlavně poslední díl je de facto kromě závěru jenom pro ně. A protože mně přijdou skvěle napsané a dosti reálné (pominu, že v obsazení není nikdo pod 21), tady chybu nevidím. Jenže ve snaze být místy strašně mysteriózní a napínavá, druhá série dělá hrozné logické přešlapy, ať už v občasném jednání jednotlivých postav nebo samotných situacích, které se v seriálu objeví. Clay je navíc hrozně mizerná hlavní postava, logicky se pozornost decentralizuje z Hanny na něj a ačkoliv je Minnette fajn, postrádá dostatečné charisma, aby zvládl utáhnout takhle fádní charakter. Tvůrci jako by zapomněli, v čem první řada fungovala nejlépe - když byla "jen" silným a emotivním teen dramatem. Přesto dojde na pár skvělých a možná i jednu nejlepší epizodu seriálu, jenomže jako celek to už nevyznívá tak silně jako první série. Ale mohlo to být horší, navázat mohlo dopadnout mnohem křečovitěji. Jít do třetí série bude ale hodně těžké, hodně štěstí.

• 23.5.2018  00:36

Závěrečné dvě minuty mým očekáváním nedostály, ale zbytek více než hodinové epizody udělal tlustou čáru za Hanniným příběhem a asi záleží na tom, jak moc jste si jako divák dokázali oblíbit postavy, které v seriálu vystupují. Pokud patříte mezi ty, kterým prostě nijak nepřirostly k srdci, nejspíš vám bude finále druhé série připadat jako zbytečně dlouhý balast (a máte pravdu). V opačném případě dle vás půjde o povedený a kvalitní závěr, který má vícero silných momentů (taky máte pravdu!). Záleží na vašem úhlu pohledu. A btw, ta jedna scéna (hádám, že kvůli ní je na začátku to varování) je fakt odporná, ani tak nejde o gore (prakticky žádné není), ale o její nečekanost. Sbíral jsem pak dolní čelist ze země, v tomhle žánru jsem na tohle nebyl ready.

• 22.5.2018  19:55

Jessica Yu opět stojí za nejlepšími epizodami v sérii, po famózní jedenáctce přichází jen velmi mírný pokles v podobě nahuštěného a opět silného dílu. Chybu bych zatím vyčetl jen postavě Chloe, jejíž motivace nějak nechápu, oceňuju ale docela reálné zakončení, klidně by mohlo jít o závěr celého seriálu, nestěžoval bych si. Ale po celou sérii se vyvíjí ještě jedna zápletka, kterou je třeba ukončit.

• 22.5.2018  15:21

E-X-C-E-L-E-N-T-N-Í! Nejlepší epizoda seriálu, přestože je druhá série o něco slabší než ta první, tady 13RW vytahuje to nejlepší, co jen může. Síla, od začátku až do konce. Za dlouhou dobu mě nic nenechalo na konci ve víc "WTF" stavu. Uf.

• 22.5.2018  12:20

No páni, graduje to skvěle. Zbývají tři díly a já vůbec nechápu nesmyslnejch 37 % na RT, protože slabší byly maximálně tak dvě epizody. Tyler je nesympatickej blb, ale vůbec nevím, kam až hodlá směrovat.

• 21.5.2018  22:03

Předchozí dva díly se rozjížděla, zde zatím graduje přesně ta citová ždímačka, kterou dobře známe z první série. Silná epizoda, znovu musím ocenit skvěle napsané i zahrané postavy a tentokrát kvalitní scénář. Tvůrci to zvládají podat tak, že vám na těch fiktivních figurkách záleží, a že se v nějaké každý zvládne trochu najít. Možná podle toho jak moc, tak moc si pak člověk tenhle seriál oblíbí.

• 21.5.2018  20:53

Situace se vyostřuje a postavy jednají hystericky, což je asi největším nedostatkem této epizody. Animovaný začátek mně ale sedl a úroveň je pořád vysoká.

• 21.5.2018  17:21

Atmosférou a celkovým feelingem trochu odklon od minulých epizod, především zde víc prostoru získávají flashbacky, které byly na první sérii výborné. Zach je navíc po Jessice zatím nejzajímavějším předvolaným, postavy si procházejí zajímavým vývojem. Občas to trošku hapruje na hranici uvěřitelnosti, ale zatím se to drží v té únosné mezi. Příběh se posouvá, především to ale drží skvěle napsané postavy.

• 20.5.2018  18:46

Drží si to úroveň, ačkoliv o stupeň slabší než předcházející díl. Především ty Clayovy halucinace mě moc neberou. Postavy se zas o kus někam posunuly, ale děj zde prakticky stojí na místě.

• 20.5.2018  13:34

Po vyloženě slabém začátku se třetí epizoda dostává na úroveň toho nejlepšího z první série, Jessica je zatím nejzajímavější vypravěčkou a příběh se pěkně rozjíždí.

• 19.5.2018  19:46
    Deadpool 2 (2018)

Na úrovni jedničky, se všemi plusy i nedostatky. Deadpool je pořád skvěle nahláškovaný a plný senzačně parodických scén (Základní instinkt, tady chcípalo celé kino) a nekorektního humoru, na druhou stranu opět postrádá silnější příběh (a víc Domino). A oproti minulému setkání i to nadšení z něčeho nového, protože dostáváme v kostce vše, co jsme dostali v jedničce, bez něčeho, co by se pokusilo jít trochu jinou cestou (počáteční zvrat úplně originální nebyl). Ale co, funguje to senzačně, v kině jsem se bavil krásně a Reynolds zase zaválel (jo, a X-Force senzační). Napotřetí už chci ale nějakou změnu, prosím.

• 19.5.2018  14:35

Pořád mám problém s postavou Claye jakožto hlavním charakterem, ale obecně epizoda skvělá, s takovou úrovní bych byl spokojen. Vygradované závěry mě na 13RW baví nejvíc.

• 19.5.2018  12:24

Čekal jsem to mnohem horší. Tvůrci znovu otevírají relativně uzavřený příběh první série a jejich snaha nepůsobí tak násilně, jak to dopadnout mohlo. Jistě, na pár dějových chyb, které nesouhlasí s první sérií dojde už tady, ale není to nic zásadního. Problém mám s tím, že (ačkoliv se ji autoři tam snaží trochu protlačit) z popředí zmizela Hannah a nahradil ji Clay, který je na hlavní postavu prostě hrozně nezajímavý a plytký charakter. Naštěstí zde jsou postavy jako Hannina matka, Jessica a další, které mě aktuálně zajímají mnohem víc. Jo, a mám radost z většího prostoru pro Skye. Začátek tedy OK, ale snad to bude lepší, dost to ztratilo ten silný feeling první série.

• 18.5.2018  16:28

Uf, od dialogů přes scénografii až po kameru, skvělá práce. Především si ocenění zaslouží herecké výkony, to napětí mezi jednotlivými postavami je až neúnosné. Strhující, vynikající, avšak zároveň prostě (budu se opakovat) strašidelně realistické a silně depresivní. Ale stojí to za to.

• 14.5.2018  20:00

Člověk až tu June a ostatní Služebnice chápe. Ono bojovat a neustále prohrávat snadné není... a tak se stát ovcí a řídit se stupidními pravidly je zdánlivě jediné zbývající řešení, kterému dříve nebo později podlehnou. Achjo, ten seriál je tak syrový, depresivní a realistický, až to mrazí. Jo a paní Waterfordová s tetou Lydií jsou vynikající komplikované postavy, které si svůj prostor zaslouží, navíc podtržené fantastickými hereckými výkony.

• 9.5.2018  01:44

Nejvýraznější posun v ději, pár emotivních okamžiků, vynikající finále, živé postavy... Služebnice zatím nezklamává.

• 5.5.2018  17:40
    Le chalet (TV seriál) (2017)

Mezi dnešními seriály vyčnívá Le chalet svým až staromódním nádechem, některými svými aspekty dává vzpomenout na celou plejádu starších děl, ať už Osvícení, Dobrodružství kriminalistiky nebo Deset malých černoušků. To mi v prvních epizodách vadilo, způsob, jakým se snaží jít proti proudu, mi přišel až trochu laciný, ale postupně se člověk přizpůsobí a užívá si skvěle zvládnutou gradaci v druhé polovině seriálu. Nejde tedy o nic světoborného, Le chalet postrádá žánrový přesah, bohužel postrádá atmosféru, ve flashbacích je v pilotu docela zmatek a občas je trochu naivní, avšak servíruje nám zajímavé charaktery, napínavý příběh a kvalitní řemeslnou práci, což celkový dojem vytahuje na příjemné 4 hvězdy. Mezi dnešními seriály jde o svěží a zároveň nostalgický vánek.

• 20.4.2018  23:46

Vše funguje na jedničku, budování napětí vynikající, tajemno strhující. Naháněčka v paneláku překvapivě intenzivní. Jen dialogy občas šustí papírem, naštěstí to herci zvládají přesvědčivě uhrát (ta jedna dlouhá slovní výměna zvlada být i dost emotivní).

• 8.4.2018  22:52

Paradoxně to má k Indianu Jonesovi blíže než nejnovější Lara Croft. Vizuálně strhující honba za artefakty s výbornou Spielbergovou režií, uchu lahodící hudbou Alana Silvestriho a navrch sympatickými a velice zdatnými mladými herci (Olivii Cooke snad uvidíme častěji). Příběh je poutavý, zvládá napínavé, humorné i překvapivě hororové polohy. Jenomže nakonec to i přes snahu zúčastněných doplácí na svou předlohu, která ač mě celkem bavila, nebyla pro mě nic víc než oddechovka, co mě prostě moc neoslovila. A ačkoliv zápletce filmové médium sluší víc, stále jde pro mě jen o fajn oddechovku u níž mi chybí větší přesah nebo... cokoliv. Rozhodně jsem však RPO neviděl naposledy (třeba hodnocení i změním) a věřím, že se bude v podvědomí veřejnosti držet ještě dlouho, těch filmových odkazů je zde až fascinující množství.

• 6.4.2018  22:44

Děj má pár zádrhelů, ale atmosfera úchvatná, technická stránka oku lahodící, tempo příjemně pomalé a navrch napínavé jak kšandy. Další severská strefa?

• 25.3.2018  23:55
    Annihilation (2018)

Nejsofistikovanější sci-fi za hodně dlouhou dobu. Spíš než jako tísnivý horor funguje jako ekologická alegorie, herečky skvělé a je to krásně POMALÉ. Akce tu skoro ani není, děj staví na konverzačkách a Garland se zde maní ze zajetých vyprávěcích kolejí, kdy překvapuje zvláštní negradací děje - přesto je finále vynikající a strhne. Krásná příroda, poutavý děj, drsně pomalé tempo (film se táhne, ale výsledku to pomýhý), výborné finále, skvělá scéna s medvědem a jasný hlubší podtext... Užil jsem si to.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6