Esgalnor

okres Svitavy
(nad)Člověk

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 26.1.2020  14:55

I když se mi u některých postav moc nelíbí, jak s nimi druhá série pracuje nebo mi to někdy přijde vyloženě špatně, celý ten character arc, který zde má Aimee, je snad ta nejlepší dějová linka celé série, kterou se navíc povedlo v této epizodě geniálně zakončit. Už jen za tohle tleskám!

• 25.12.2019  18:22

Až na nelogicky se chovající princeznu, příliš televizní kameru a povrchní jednoduché ženské postavy to je docela fajn průměrná vánoční oddechovka s několika povedenými vtipy, kvalitním obsazením a celkem pěknou výpravou. Zas tak mě to sice neuchvátilo, pořád nechápu, proč vlastně Ruml o princeznu tolik stál, ale za Ebena dávám smířlivou vánoční třetí hvězdičku. Slabších 5/10.

• 13.10.2019  23:43

Strhující thriller s hodně mrazivou atmosférou, který je skrz naskrz prošpikovaný zvraty a až do samotného konce diváka nechává tápat a hádat, co se vlastně stalo a jak to celé skončí. Našlapané tempo zde občas zakrývá větší či menší logické díry, některé indicie k rozuzlení jsou v úvodu možná až moc doslovné (přesto jsem si jimi až do samého konce nebyl zcela jistý) a Sam Worthington mi tedy v hlavní roli moc nesedl. Pořád jde ale o nadmíru vyvedenou skvělou jednohubku, jež nedá člověku vydechnout a z níž místy solidně zamrazí - možná i díky atmosférické hudbě, která za zmínku stojí. Revoluční dílo to není, ale na ponuré podzimní večery jde na Netflixu o dobrou volbu.

• 16.9.2019  01:13

Temnota houstne, zvraty přibývají, tempo se stupňuje. Místy to atmosférou dává vzpomenout na to nejlepší z Pána prstenů a Skyrim. Poslední dvě epizody patří mezi nejlepší televizní počin roku. Vynikající a každým dílem víc a víc ponuré.

• 31.8.2019  21:43

Zatím fantasy roku a to naprosto nečekaně. Hodinová stopáž je sice docela dlouhá, ale to zcela přebíjí úžasný svět, zajímavé charaktery a strhující osudovost, to vše v uchvacujícím vizuálním ztvárnění. Místy je atmosféra překvapivě temná a morbidní, pro děti to, ačkoliv na Netflixu je seriál označen 7+, úplně není, nebude je to bavit. U mě ale zatím panuje nadšení. V některých momentech to dává vzpomenout na to nejlepší z fantasy pecek jako Skyrim, Zaklínač a motivem důležitého putování zase evokuje Pána prstenů. Skvělý!

• 16.8.2019  19:08
    Dokonalost (2018)

Chytrá hra s diváckými očekáváními, u níž první cca hodina funguje fantasticky - nervy drásající šíleně gradující jízda, která eskaluje úplně neuvěřitelným způsobem, kdy i mně se dělalo zle (za naprostého uhranutí). Bohužel ke konci jako by autoři moc nevěděli co vlastně dál - logika postav se hodně vytrácí a finále je až tak přehnané, že nejprve baví, poté nudí, každopádně atmosférou úplně vybočuje z té, která stabilně šlape většinu filmu. Trochu škoda, protože celé první dvě části jsou naprosto strhující, některé ze spousty plot twistů geniálně vystavěné a ústřední herecká dvojice hraje (doslova) jako o život. Tak jako tak jde pořád o hodně povedenou, vysoce originální a netradičně zvrácenou jednohubku, kterou bych neoznačoval za čistokrevný horor. Potenciál byl mnohem větší, přesto třeba taková koncertní část s Duetem číslo 3 v úvodní části je fantasticky natočený strhující zážitek, zatím scéna roku.

• 31.7.2019  23:30
    Mama (2013)

Mama funguje skvěle na začátku, výborně v průběhu, jen aby pak přišlo finále, které je... brutální zklamání. Má to gradaci, má to místy slušnou atmosféru, má to tentokrát i vhodné lekačky, kterými sice film šetří, ale když se objeví, jsou skvěle vystupňované a precizně provedené. Mama však děsí jen do doby, než se objeví celá. Jakmile je strašidlo vidět, i vlivem hodně špatného CGI z něj jednoduše nejde strach. A závěrečné finále se snaží být až příliš velkolepé, jenže nakonec z toho vypadne nehodící se sci-fi. On totiž film vlastně nejlépe funguje v momentech, kdy horor nahrazuje rodinné drama o sbližování Annabel s holčičkami, podpořeno vynikajícími hereckými výkony.

• 28.7.2019  21:20
    Lví král (2019)

Předem nejde o žádný artový snímek, není to na žádného většího Oscara a rozhodně tato předělávka ničím nepřekvapí. Jako rodinný blockbuster na objednávku to je ale par excellence a ačkoliv mě občas takhle generický Disney štve, Lvího krále jsem si užil. Hádám, že do konce léta to ve mně vyšumí a já už to moc řešit nebudu, ale jsem rád, že jsem film zhlédl. Ono v něm totiž všechno funguje stejně dobře jako v originále, plus s nostalgickou hodnotou navíc. Silné scény jsou mnohdy díky tomu ještě silnější, písničky místy nepatrně (ale efektivně) vyšperkované, anglické hlasové obsazení neskutečně šlape (hlavně děti, ale Timon, Pumba i dospělý Simba - Childish Gambino! - jsou taky výborní). Dost pomohlo, že si z originálu už tolik přesně nepamatuju a mám k němu citový vztah z doby, kdy mi bylo 6 - stejně si myslím, že bez předem zaujatého postoje si to každý může užít stejně. Favreau šel na jistotu a i když to obvykle není vhodná volba, tady to byl správný krok. Žádná backstory není potřeba a zbytečné rozšíření by to otravně natahovalo. Občas se objeví nový vtip či dialog navíc, jedna vhodně zapadající nová písnička - a to je vše. Což vlastně úplně stačí. Ten příběh není třeba měnit a vizuální zpracování bere dech. Zvířata mi mrtvá a bez emocí nepřipadala, člověk tak nějak ví, že nekouká na dokument. Hudba místy trochu zklamává, v závěru ale naštěstí vynikající. Jako kvalitní rodinná popcornovka to splňuje veškeré její parametry. Subjektivně možná nadhodnocuju, byl to pro mě zážitek, ale pokud nečekáte intelektuální drama z africké divočiny, film bych jako dobrou blockbusterovou zábavu doporučil prakticky komukoliv.

• 5.7.2019  17:17

Silný úvod, skvělé tempo a vynikající zakončení, které prakticky nutí k okamžitému zhlédnutí dalšího dílu. Skvělý výběr hudby podbarvuje strhující oldies feeling, k němuž vhodně sedne i to obvyklé klišé s Rusy jako bezrozměrnými záporáky. Výprava je výborná, až filmová, přesto nejlepší momenty tvoří interakce mezi hlavní partou - a té jen houšť!

• 25.6.2019  21:51

Výborný, strhující, odlišný. Skvěle dotažený originální námět, který táhnou především úžasný herecký výkony hlavních představitelek a výborně napsaný postavy. Jen v popisku je celkem solidní spoiler, který člověka v půlce může ochudit o to překvápko. Epizoda je oproti všemu ostatnímu z BM strašně jiná, ale možná se to po vší tý depresi hodí. A konec byl vynikající.

• 17.6.2019  20:41
    Vzhůru za milionem dolarů (TV pořad) (2019)

Nezajímaví soutěžící plní nepříliš originální úkoly, které byly milionkrát lépe provedeny v Minute to Win It. I přes slibnou premisu a solidní nápad, provedení je strašně nudné, nikomu se nedá fandit a do toho tam otravuje úplně příšerný nehodící se moderátor.

• 15.6.2019  19:58

Technicky solidní hororová žánrovka s mnoha fajn nápady, u níž je jediným, avšak dost zásadním problémem fakt, že hlavní postavě se nedá moc fandit a všechno, co se Cooperovi stane, je divákovi docela jedno. Navíc pro mě byla závěrečná pointa poněkud předvídatelná.

• 12.6.2019  17:38

Příběhově zatím rozhodně nejnabitější epizoda v níž dojde na kupu hodně silných scén. Alexis Bledel podává životní výkon, scény s Emily jsou solidní doják. Ann Dowd pak v roli tety Lydie exceluje, protože přesně to je prototyp postavy, kterou by divák měl ze srdce nenávidět - ona jí ale zvládá vždy vtisknout takovou dávku lidskosti, že ji nenávidět nelze. Ke konci epizody dojde na jednu zásadní a geniální scénu, se skvěle vybudovaným napětím, výbornými hereckými výkony a lehkým zabřednutím do komplikované otázky mateřství v Gileádu (což by mohlo posunout události jiným směrem). A řemeslně to je zas o stupeň výš než předcházející díly, takové záběry na Serenu ve slunečním svitu nebo služebnice na točitém schodišti byly slast pohledět.

• 12.6.2019  17:29

Hodně pomalý díl, co se dějové stránky týče, místy až zdlouhavý, což mnoha lidem určitě nesedne. Přesto strašně důležitý ve vývoji dvou hlavních postav, především Yvonne Strahovski si svým morálním přerodem krade celý díl pro sebe. Dle mého scenáristicky precizní a pro další epizody dost zásadní díl, který byl třeba - jinak by se to celé zdálo podobně uspěchané, jako třeba vývoj Daenerys z osmé GoT. I tak ale očekávám propad do modrých čísel.

• 10.6.2019  20:22

Obsahově nabitější než minule, velký vývoj ani tak moc dějově, ale především charakterově. Kanadská vedlejší linie je konečně příchodem Emily zajímavá a závěrečná scéna zase dokázala nahnat husí kůži. Po dvou epizodách se nedá určit, zda tvůrci nevaří z vody, osobně se mi ale směřování příběhu zdá přirozené a moc nechápu to nižší hodnocení. Navíc když tomu filmařsky předchozí dvě série nemůžou konkurovat.

• 9.6.2019  19:29

Silné navázání na předchozí sérii, obsahově spíš na čtyři hvězdy, ale řemeslně tak dokonalé, že si to ten plnej počet zatím zaslouží. Výtvarně perfektní, audiovizuální slast - neuvěřitelná korelace mezi scénografií, kamerou a hudbou. Herecky tady všechny válcuje Yvonne Strahovski, vrcholem je ale TA scéna s postavou Emily.

• 20.5.2019  06:46
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Od série, která zakončuje epickou osmiletou cestu seriálu, jenž se stal revolucí na poli televizní zábavy, čekali všichni všelicos. A právě to jí uškodilo nejvíc - modré hodnocení čtyř epizod po odvysílání té poslední svědčí o všem. Bohužel se totiž tvůrci rozhodli vše ukončit v pouhých šesti epizodách a zde nastává kámen úrazu. Problém trčí v uspěchanosti děje, který ač postupuje přímočaře, mnohdy diváky nutí si domýšlet. Tempo je najednou až moc rychlé a ne každému to sedne. Když je navíc série o zásadním mentálním přerodu jedné z hlavních postav, je nedovysvětlenost překážkou. Přesto si nemyslím, že ta nenávist k osmé sezóně je oprávněná. Je totiž nesmírně těžké ukončit kolos jako je tento, který se pro spoustu lidí stal jakousi modlou, něčím nedotknutelným. Je pravda, že ne všechno D&D zvládli, některé momenty jsou nesmyslné, některé (i zásadní) dějové linky totálně vyhoří. Tady už ale jde jen o to, dovést vše do svého konce. Je to znát, to bohužel ano, ale způsob, jakým se to do završení dostane, sotva mohl být (na tak malém prostoru!) lepší. Osmá série není nejlepší sérií seriálu. Rozhodně je ale mnohem lepší než ta předchozí a jako konec funguje skvěle. Je jen škoda, že to opravdu šlo lépe - showrunneři bohužel nejsou nejlepší scénáristé a když se dostali mimo předlohu, hodně tápali. Možná to v rukou někoho jiného opravdu mohlo dopadnout jinak, jenže to je "kdyby", které je zbytečné řešit. Stálo to za dvouleté čekání? To ať každý posoudí sám. Kdo však seriál sleduje, jen aby měl důvod si stěžovat, možná si těch sedm hodin života může ušetřit pro něco lepšího.

• 20.5.2019  06:29

Tohle je opravdu konec, vážení. A lepší být nemohl. Co bylo osmé sérii kladeno za zápor, uspěchanost a nesmyslnost scénáře, je zde pryč a v pomalu nastoleném tempu poslední epizoda dává ZASLOUŽENÝ prostor, solidní dialogy a vlastní konec snad všem žijícím postavám, které se v seriálu objevily. Přesto to, soudě dle hodnocení, není dobře. A tak už mi v hlavě vyvstává jediný dotaz: Co víc jste chtěli? Pokud jste vydrželi 8 sérií proto, abyste sledovali, kam se děj vyvine, budete spokojení. Pokud jste těch osm sérií sledovali jen proto, abyste v pondělí ráno měli důvod si stěžovat, ušetřete 80 minut a ten odpad tomu napalte rovnou. Silné zakončení výjimečného seriálu s několika dost emotivními momenty - a já chci do Západozemí zpět.

• 13.5.2019  06:52

Pro někoho může být pátý díl opět dalším zklamáním a obávám se, že v tom případě jej stejný pocit čeká ze šestého dílu. Pokud člověk ale přistoupí na hru D&D, bude spokojen. Pryč jsou geniální dialogy a brilantní scénář, bohužel. Teď se ale po sedmi sériích plánů začalo jednat. V hávu vynikající hudby nabízí Miguel Sapochnik další režijně špičkovou epizodu úžasně v druhé polovině vytvářející brutální atmosféru plnou chaosu a beznaděje. Některé z hlavních postav zahynou dost rychlým fatálním způsobem, který si možná nezasloužily, ale o tom, co si kdo zaslouží, GoT přece nikdy nebyla, že? Scénář je zase slabý a při zpětném hodnocení celé série to asi bude velkým minusem, pocit z epizody ale mám skvělý, to napětí mezi Daenerys a Cersei se snad dalo krájet.

• 6.5.2019  06:56

Po třech dílech kostrbatého zbrojení na zklamavší bitvu s WW jsme u toho, co GoT jde nejlíp - hře o Trůn. Čtvrtý díl funguje jako most mezi událostmi předešlými a nadcházejícími a činí tak skvěle - řekněme do 50. minuty, kde kvalitní GoT drama nahradí poněkud zkratkovitá eskalace událostí, která však byla nezbytná pro vývoj následujícího děje. Takže ty dvě scény (Bronn a drak) tvůrcům odpouštím, protože svou funkci navnazení na další epizodu plní výborně. A ještě: G. Christie je vynikající herečka, plot armor zřejmě mizí a jen škoda že WW i Bran se teď zdají trochu zbyteční. Zdá se ale, že Hra o trůny je konečně zpátky.

• 2.5.2019  19:07

Buďme rádi, že můžeme být tak upřímní, jak jen se nám zlíbí... zatím. Perfektně zpracované varování před hrozbou, která je dnes větší, než různé -ismy -> ztrátou osobní svobody, ke které se společnost dost možná propracovává sama postupně. Aneb co se může stát, když se sociální sítě vymknou kontrole. Snad nás něco takového nečeká a my si budeme moct v klidu mezi sebou říct třeba jen jak naho*** den zrovna máme. Výkon Bryce D. Howard a výborné malé štěknutí Cherry Jones to celé pěkně kompletují do podoby vynikajícího výsledného produktu.

• 1.5.2019  23:35

Epické, dech beroucí a nejspíše nejlepší přírodopisné projednávání o zdánlivě nudných polárních krajinách. Mistrná hudba a dramaturgie, díky čemuž je takový návrat tučňáků k mláďatům obrovský napínák a takové lov tuleňů medvědy zas nevšední morální dilema. To celé je navíc podtrženo (aniž by bylo divákovi podsouváno) varováním, že o to vše můžeme brzy přijít. Dokonalost.

• 30.4.2019  21:23
    Boj s obry (2017)

Tak tomuhle se říká nevyužitý potenciál. I Kill Giants má solidní premisu balancující na hranici reality a fantazie, kdy divák sám moc netuší, jak se věci mají. A ačkoliv je zpočátku takové tápání zábavné, film si s tím hlavním odhalením dává načas až příliš - závěrečná citová ždímačka tím pádem příliš nefunguje, protože místo aby se film věnoval více největšímu traumatu hlavní hrdinky (popř. jej rozehrál nebo naznačil o něco dříve), zabývá se malichernostmi a zbytečnými opakujícími se dějovými odbočkami. K závěrečnému dojetí tak nedojde, protože ačkoliv Barbaru divák pozná pořádně, to podstatné zjistí až těsně před tím a tím to celé jen tak vyšumí do ztracena. Což je škoda, protože Madison Wolfe je talentovaná a ve své roli je výborná, film má slušnou výpravu a osobitý styl a místy to celé dává vzpomenout na výbornou Terabithii. Kvůli zpackané struktuře nakonec ale zůstává dalece v jejím stínu, bohužel.

• 29.4.2019  06:43

Hodina a půl konstatní husí kůže, hlubokého dýchání a neuvěřitelného napětí, které postupně vyraduje až do strhující závěrečné desetiminutovky. Spousta plot twistů, jedna z nejvíc strhujících bitev, co jsem kdy viděl. Sapochnik je génius a zas to dokázal, už teď se těším na jeho pátý díl. Vynikající. I přestože se díl odehrává ve tmě, všechno zásadní je krásně vidět, za což zvedám palec nahoru. A ta hudba byla dokonalá! Zpětně o hvězdu míň - ač režijně vynikající, co se scénáře týče špatné a dost slabé.

• 22.4.2019  13:20

Vynikající vykompenzování mizerného pilotu - postavy se setkávají, jednotlivé osudy se prolínají ve spoustě srdceryvných momentů, které jasně slouží k tomu, že moment jejich smrti nás naprosto složí. Druhá epizoda nádherně balancuje na tenké hranici mezi fan service a kvalitním GoT dramatem, na které jsme zvyklí. Důstojná rozlučka všech postav před koncem většiny z nich. Připravte si kapesníky, bude to síla. Tento díl mě po rozpačitých dojmech ze sedmé a úvodu osmé řady vrátil do stavu, kdy věřím, že se konec povede. Konstantní husina a velká očekávání před třetím dílem. A dnešním vítězem je rozhodně Brienne, která si kradla všechny scény pro sebe.

• 15.4.2019  06:20

Na úvod nejkratší, nejočekávanější a snad i nejosudovější řady... docela slabé? Vyloženě zlý to nebylo, ale moc se tam toho nestalo a osudová znovushledání mě nechala naprosto chladným. Čtvrtou hvězdu dávám jen za naznačení velkých věcí budoucích. Díl samotný mě každopádně úplně nepřesvědčil, že osmá řada opravdu bude reparátem zpackané (fan service) sedmé - snad ale ty zbývající epizody budou konečně využité na maximum... A teda sledovat herectví Emilie Clarke je skutečně utrpení. Edit: Po druhé epizodě snižuju na tři hvězdy. Laťka je vysoko a tohle si čtyři nezasloužilo.

• 12.4.2019  17:50
    Bodyguard - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Závěrečná epizoda těsně balancuje na pomezí nesmyslnýho přestřelenýho úletu a dokonale natočenýho napínavýho politickýho thrilleru. A je to Richard Madden se svou postavou (Davidem Buddem), který misky vah naklání k nadšeným pěti hvězdičkám. Jistě některé části (asi hlavně procházka po městě i vystřídání všech postav při vyjednávání) byly dost přestřelené, ale celých těch 75 minut vkuse jsem se o Davida bál, kousal si nehty a napjatě seděl na kraji židle. Twisty byly všelijaké, rozhodně ale naprosto nečekané. Některé geniální, některé trochu přehnané, každopádně vždycky vyvolaly solidní šok. A 75 minut konstantního napětí v čele s 40minutovou geniálně zpracovanou doslova bombastickou scénou.

• 9.4.2019  01:13
    Bodyguard - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

Tomuhle se říká pořádnej zvrat v ději. Tleskám, čtvrtá epizoda plnohodnotně kompenzuje o něco slabší předcházející. Napětí by se dalo krájet, nikomu se nedá věřit, příběh je zamotaný a postupně to je natolik pohlcující, že ta hodina uteče extrémně rychle. Je to sice náročnější na sledování a je potřeba dávat pozor, ta neskutečná kvalita je ale výbornou kompenzací. Zatím senzační, snad si to udrží úroveň až do konce.

• 31.3.2019  18:20

Zajímavá premisa s naprosto nevyužitým potenciálem a ve finále to je každou minutou debilnější. Jedna hvězda za snahu zesměšnit supervážné vyznavače alternativní historie, druhá za fajn nápad. Jinak ne moc vtipné a dost slabé.

• 31.3.2019  18:07

Jasně fungující humor to vytahuje na čtyři hvězdy. Jinak mě hrozně zmátlo, že tam hrajou živí herci, první půlku epizody jsem zkoumal obličej Mary Elizabeth Winstead ve snaze najít nějakou chybu ve vyrenderované animaci. Nápad moc originální není, ale je to zábavná oddechovka. Slabé 4/5.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8