Esgalnor

okres Svitavy
(nad)Člověk

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.9.2018  22:33
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Nezajímavé případy, zkreslené vyšetřovací metody, idiotské nepřirozené dialogy a neustále se opakující vytrácení dějových linek. Seriály s více než 20 epizodami prostě nechápu. Hvězdička za snaživou ústřední dvojici, ale jinak je to fakt tuctová epizodní kriminálka nejtuctovitějšího kalibru.

• 13.9.2018  18:25

Hodně, hodně slabé čtyři hvězdy především za potenciál, než za zpracování první epizody. Úvod mizerný, televizní část s moderátorem směšná. Většina nováčků se herecky vůbec nechytá, slušné to začíná být až zjevením uhrančivé Sarah Paulson. Oproti prvním řadám zase pokulhává scénář a dost mizerné jsou tentokrát i efekty (zaostávají i v porovnání se starším Asylum). Po příchodu původní herecké gardy, nástupu nějaké atmosféry a naznačení zajímavějšího příběhu to ale působí slibně. Každopádně místy to hraničí až se sebeparodií, v úvodu a především při scéně "The stew is Stu" (to jsem teda fakt vyprskl), tak snad jde jen o chytrou sebereflexi tvůrců. Námět má kam směřovat, tak hlavně ať to neztroskotá jako... posledních pár sérií.

• 19.8.2018  19:47
    Bao (2018)

Snězte svoje jídlo dokud vám nepřeroste přes hlavu, toť pointa příběhu. Samozřejmě, ta "pravá" metafora asi pěkná, ale zpracování úděsné. Pohlaví hlavní postavy jsem odhalil až po návratu domů, animace nijak oslnivá a pocitově to mělo tak půl hodiny.

• 19.7.2018  19:50
    Ant-Man (2015)

Mezi Marvel filmy vlastně docela fajn. Jistě, neláme to hranice, pořád se to drží universovských klišé, superhrdinského patosu a popcornové snaze zavděčit se všem trapným humorem - přesto jsou vtípky občas docela úderné, záporák v rámci možností dobrý a CGI tradičně senzační. Zmenšování zajímavé a vzniklé situace jsou nápadité, a i když tradičně dochází na nesmyslnosti a nelogická jednání, postavy jsou i tak sympatické. Díky skvělému tempu pak člověk překousne i ohranou berličku v podobě rodinné linky.

• 15.7.2018  21:28

Kvalitní následovník předchozí vypiplané série, který ji vlastně v lecčem převyšuje. Ač je pokračování o 3 epizody delší, pocitově je mnohem kratší a to hlavně díky větší svižnosti celého seriálu, kdy děj a jeho posun dostává tentokrát o něco víc prostoru než v první řadě, která především rozvíjela charaktery jednotlivých figurek. Známe je tedy už? Nebyl bych si tím tak úplně jistý, i tentokrát budete v jednu chvíli každou postavu nenávidět a v druhou milovat. Čeho si ale cením především je fakt, že nejde o nastavovanou kaši. Pokračování vyznívá smysluplně a je logicky vystavěno. Činy postav jsou opodstatněny jejich charaktery, scénář je precizní a během 13 epizod jsem si všiml pouze jediné drobné berličky. Přidejte si k tomu opravdu uchvacující herecké výkony - a tentokrát nejen fantastické Elisabeth Moss, ale více prostoru svědčí především Yvonne Strahovski, jejíž Serena je dle mého nejlepší postavou příběhu. Zdatně jim sekundují prakticky všichni, jen na výkonu Alexis Bledel stále nevidím nic dech beroucího. Navrch připočítejte skvělou výpravu, úžasnou scénografii a vhodný hudební doprovod... pokud se v dalších sériích nic dramaticky nezhorší, máme tu jeden ze seriálů desetiletí.

• 15.7.2018  21:22

Nejsilnější epizoda seriálu. Ačkoliv s jednáním jednotlivých postav nemusíme a asi ani nebudeme souhlasit, vše naprosto sedí k jejich charakterům, jež tvůrci budují napříč celými dvěma sériemi. Finále druhé série je takovou emocionální houpačkou, že je na konci člověku až špatně. Od znechucení, přes totální-ultranasrání-na-toho-idiota-agadsdg!, přes dojetí až po... já nevím, jak se z poslední scény vzpamatovat... Ať už ale scénáristé připravují cokoliv, budu u toho.

• 15.7.2018  00:18

Slabší díl, ale úplně poslední nádherný záběr dokonale ztělesňující melancholii celé situace vytahuje hodnocení o hvězdičku výš.

• 13.7.2018  10:23

Nechápu v čem je tenhle díl slabší než ty ostatní - dějově se to sice daleko neposune, ale jednotlivé scény jsou fantastické, epizoda diváka neustále nechává v nejistotě, co s June na konci dílu bude. Závěrečná scéna u krbu je dle mého jedna z divácky nejnepříjemnějších scén v mainstreamové televizní historii, vyhrocená slovní přestřelka mezi Waterfordovými byla výtečná. No a Elisabeth Moss je jednou z nejlepších hereček současnosti, hraje famózne. Jen bych chtěl upozornit na to, že jsem si poprvé všiml scenaristické berličky, která trochu sráží uvěřitelnost seriálu, tak snad to nebude častější.

• 6.7.2018  14:28

Nejlepší díl seriálu, šíleně vypjatá epizoda.

• 9.6.2018  21:01

Fascinuje mě to, ale po konci epizody se mi na jazyk dere přídomek "pěkná". Je to poněkud zvláštní v případě tohoto seriálu, navíc když se dostalo na jeden velmi silný (ale podle mě i klíčový) moment. Vývoj postav je neuvěřitelně zajímavý, Serena si mě podmaňuje čím dál tím víc a hrozně moc mě štve, jak je ten svět Giléadu nefér... Příběh dílu tentokrát spíš epizodní, ale o to víc snad zajímavý, hrozně mě zajímá, kam děj bude směřovat příště.

• 3.6.2018  13:04

Horory prostě stále mají co nového nabídnout... Tiché místo vybočuje z již poměrně zajetého hororového standardu fajn Wanovského strašení tím, že se vyhýbá nadpřirozenu a bez dlouhého vysvětlování člověka vhodí do postapokalyptického boje o přežití v dystopické budoucnosti s tajemnými emzáky. Film nabízí výborné herecké obsazení s dětmi, kterým po delší době opět fandíte a u mě čím dál oblíbenější Emily Blunt, především pak ale skvostnou práci se zvukem, kdy film s pořádným ozvučením musí být zážitek na úplně jiném levelu. Film ani tak neděsí, jako spíš napíná, práce s napětím a jeho gradací je taktéž obdivuhodná. Kasovní úspěch je zcela zasloužený a pokračování by vůbec nemuselo dopadnout špatně.

• 3.6.2018  12:58

Skvělý nápad, vynikající technické zpracování, dokument vymykající se českým standardům, který potvrzuje, že česká příroda rozhodně má co nabídnout. Jenže i přes krásný vizuál, je Hádkův komentář místy dost zbytečný, jako celek to je občas roztrhané a tematicky nesourodé, také mi nesedly režisérovy vstupy, které celkový dojem poměrně sráží. Vizuálně to ale v kině vypadalo moc pěkně, cením si náročné práce a panu režisérovi do budoucnosti fandím.

• 3.6.2018  12:54

Odcházel jsem docela zklamaný, pohádka totiž stojí prakticky jenom na vynikající výpravě, jinak zaostává i v porovnání třeba s českými pohádkami, především kvůli scénáři. V dramatických pasáží to celé jakž takž funguje, ale co se humoru týče, evokuje to ve mně Trošku a jeho otravné uječené taškařice. Jako celek to pak působí jako slepenec co největšího počtu opravdu zajímavých nápadů, který ve finále strašně, ale strašně nudí. Škoda.

• 3.6.2018  12:47
    Tomb Raider (2018)

Příjemný oddechový návrat do dob klasických akčních dobrodružných filmů, které stály na schématu "hrdina se musí dostat z bodu A do bodu B, následně překonat překážku do bodu C a v bodě D odhalit nečekané tajemství", kdy největším osvěžením na filmu je, že v čele stojí ženská hrdinka. Lara je emancipovaná, silná a díky Alicii Vikander ohromně sympatická, člověk jí fandí, i přes Mary Sue atributy. Děj je docela předvídatelný, nepřekvapivě zde nefungují zákony fyziky a charaktery postav jsou dost nestálé, ale akce je skvěle natočena a celé to uběhne strašně rychle. Film člověk za pár dní zapomene, ale jako oddechovka je nový Tomb Raider úplně dostačující... a dvojka by mi ani nevadila.

• 1.6.2018  20:42

Po předchozí epizodě logicky dochází k útlumu, ale přestože mě osudy uprchlíků v Kanadě tolik nezajímají, Moira se postarala o nejsilnější momenty epizody. A miluju scény mezi Serenou a June, chemie mezi herečkami je perfektní a to vzájemné napětí by se dalo krájet.

• 28.5.2018  23:08

Vynikající komedie, která se zvládá vyhýbat většině klišé, rozjet zajímavý příběh, překvapit spoustou nekorektního humoru a na závěr člověka šíleně, ale šíleně semlít. Nejlepší feel-good film všech dob? Dost možná. A Louane Emera nejen že je skvělá zpěvačka, ale i hrozně přirozená herečka.

• 28.5.2018  22:19
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Nejlepší český film za poslední roky, nejlepší český televizní film všech dob, jednoduše něco výjimečného a až světového. První část kvalitně napsané a vygradované sociální drama, druhá už čistokrevný klaustrofobický thriller. Úvody i závěry s pamětníky zdatně plní svůj účel, jako celek to má neuvěřitelnou sílu. Nejšílenější je, jak snadno se celé tragédii dalo zabránit. A jak snadno se na ni zapomnělo. Issová v podobě uštěkané matky herecky exceluje, ale není jediná, mladí herci skvělí a po delší době i výborný Taclík. Ondříček se vyhýbá lacinému patosu, náhled na tragédii i společnost šedesátých let je syrový a reálný. Díky za obnovení víry v český film.

• 26.5.2018  14:53

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Konečně dostává pořádný prostor Serena, jedna z nejzajímavějších postav mezi současnými seriály. A... TEN KONEC! Uf, vynikající epizoda, Služebnice prostě válí ve všech rovinách, herecky perfektní, výborná kamera a skvělá výprava. Jen tak dál.

• 23.5.2018  19:41
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Hned po zhlédnutí jsem sem hodil nadšený komentář a pětihvězdičkovou pálku pro druhou sérii. V řádu několika dní jsem však ale vystřízlivěl. Jednotlivé epizody fungují skvěle jako celek a průměr všech hodnocení by na těch 5 hvězd vyšel, jenomže jako celek má série strašně velké množství plot holes, na které si časem vzpomenete, a na které se v následující epizodě prostě zapomnělo. Druhá série ale zvládá skvěle pracovat s originálními postavami a dost tak cílí na fanoušky první série, kterým dokázaly přirůst k srdci, hlavně poslední díl je de facto kromě závěru jenom pro ně. A protože mně přijdou skvěle napsané a dosti reálné (pominu, že v obsazení není nikdo pod 21), tady chybu nevidím. Jenže ve snaze být místy strašně mysteriózní a napínavá, druhá série dělá hrozné logické přešlapy, ať už v občasném jednání jednotlivých postav nebo samotných situacích, které se v seriálu objeví. Clay je navíc hrozně mizerná hlavní postava, logicky se pozornost decentralizuje z Hanny na něj a ačkoliv je Minnette fajn, postrádá dostatečné charisma, aby zvládl utáhnout takhle fádní charakter. Tvůrci jako by zapomněli, v čem první řada fungovala nejlépe - když byla "jen" silným a emotivním teen dramatem. Přesto dojde na pár skvělých a možná i jednu nejlepší epizodu seriálu, jenomže jako celek to už nevyznívá tak silně jako první série. Ale mohlo to být horší, navázat mohlo dopadnout mnohem křečovitěji. Jít do třetí série bude ale hodně těžké, hodně štěstí.

• 23.5.2018  00:36

Závěrečné dvě minuty mým očekáváním nedostály, ale zbytek více než hodinové epizody udělal tlustou čáru za Hanniným příběhem a asi záleží na tom, jak moc jste si jako divák dokázali oblíbit postavy, které v seriálu vystupují. Pokud patříte mezi ty, kterým prostě nijak nepřirostly k srdci, nejspíš vám bude finále druhé série připadat jako zbytečně dlouhý balast (a máte pravdu). V opačném případě dle vás půjde o povedený a kvalitní závěr, který má vícero silných momentů (taky máte pravdu!). Záleží na vašem úhlu pohledu. A btw, ta jedna scéna (hádám, že kvůli ní je na začátku to varování) je fakt odporná, ani tak nejde o gore (prakticky žádné není), ale o její nečekanost. Sbíral jsem pak dolní čelist ze země, v tomhle žánru jsem na tohle nebyl ready.

• 22.5.2018  19:55

Jessica Yu opět stojí za nejlepšími epizodami v sérii, po famózní jedenáctce přichází jen velmi mírný pokles v podobě nahuštěného a opět silného dílu. Chybu bych zatím vyčetl jen postavě Chloe, jejíž motivace nějak nechápu, oceňuju ale docela reálné zakončení, klidně by mohlo jít o závěr celého seriálu, nestěžoval bych si. Ale po celou sérii se vyvíjí ještě jedna zápletka, kterou je třeba ukončit.

• 22.5.2018  15:21

E-X-C-E-L-E-N-T-N-Í! Nejlepší epizoda seriálu, přestože je druhá série o něco slabší než ta první, tady 13RW vytahuje to nejlepší, co jen může. Síla, od začátku až do konce. Za dlouhou dobu mě nic nenechalo na konci ve víc "WTF" stavu. Uf.

• 22.5.2018  12:20

No páni, graduje to skvěle. Zbývají tři díly a já vůbec nechápu nesmyslnejch 37 % na RT, protože slabší byly maximálně tak dvě epizody. Tyler je nesympatickej blb, ale vůbec nevím, kam až hodlá směrovat.

• 21.5.2018  22:03

Předchozí dva díly se rozjížděla, zde zatím graduje přesně ta citová ždímačka, kterou dobře známe z první série. Silná epizoda, znovu musím ocenit skvěle napsané i zahrané postavy a tentokrát kvalitní scénář. Tvůrci to zvládají podat tak, že vám na těch fiktivních figurkách záleží, a že se v nějaké každý zvládne trochu najít. Možná podle toho jak moc, tak moc si pak člověk tenhle seriál oblíbí.

• 21.5.2018  20:53

Situace se vyostřuje a postavy jednají hystericky, což je asi největším nedostatkem této epizody. Animovaný začátek mně ale sedl a úroveň je pořád vysoká.

• 21.5.2018  17:21

Atmosférou a celkovým feelingem trochu odklon od minulých epizod, především zde víc prostoru získávají flashbacky, které byly na první sérii výborné. Zach je navíc po Jessice zatím nejzajímavějším předvolaným, postavy si procházejí zajímavým vývojem. Občas to trošku hapruje na hranici uvěřitelnosti, ale zatím se to drží v té únosné mezi. Příběh se posouvá, především to ale drží skvěle napsané postavy.

• 20.5.2018  18:46

Drží si to úroveň, ačkoliv o stupeň slabší než předcházející díl. Především ty Clayovy halucinace mě moc neberou. Postavy se zas o kus někam posunuly, ale děj zde prakticky stojí na místě.

• 20.5.2018  13:34

Po vyloženě slabém začátku se třetí epizoda dostává na úroveň toho nejlepšího z první série, Jessica je zatím nejzajímavější vypravěčkou a příběh se pěkně rozjíždí.

• 19.5.2018  19:46
    Deadpool 2 (2018)

Na úrovni jedničky, se všemi plusy i nedostatky. Deadpool je pořád skvěle nahláškovaný a plný senzačně parodických scén (Základní instinkt, tady chcípalo celé kino) a nekorektního humoru, na druhou stranu opět postrádá silnější příběh (a víc Domino). A oproti minulému setkání i to nadšení z něčeho nového, protože dostáváme v kostce vše, co jsme dostali v jedničce, bez něčeho, co by se pokusilo jít trochu jinou cestou (počáteční zvrat úplně originální nebyl). Ale co, funguje to senzačně, v kině jsem se bavil krásně a Reynolds zase zaválel (jo, a X-Force senzační). Napotřetí už chci ale nějakou změnu, prosím.

• 19.5.2018  14:35

Pořád mám problém s postavou Claye jakožto hlavním charakterem, ale obecně epizoda skvělá, s takovou úrovní bych byl spokojen. Vygradované závěry mě na 13RW baví nejvíc.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7