• Telenovela

Den D (2008) (pořad)

Zajímavý, originální, a hlavně zábavný pořad, kde se rozumní lidé střídají s těmi méně obdařenými před pěticí investorů, u kterých si zkouší vydobýt peníze na svůj projekt. Vysoké hodnocení dávám právě kvůli zajímavým osobám oněch investorů - všichni jsou velmi výrazné osobnosti a dokáží společně špatně připravenou prezentaci s vtipem a nadhledem smést ze stolu, stejně tak jako se dokáží "pohádat" mezi sebou. Plné hodnocení ale nedám, a to ze dvou důvodů. Za prvé: zbytečný komentář, který pozornému diváku prozrazuje jen to, co už dávno ví. Informace typu "Ondřej Bartoš projektu moc nevěří" nebo "Dva investoři už odpadli" podruhé slyšet nepotřebujeme. Za druhé: opakované představování všech investorů na začátku každého dílu pořadu také není něco, po čem pravidelný divák touží. Asi jako kdybychom si měli na úvod finálového večera každé Superstar podrobněji představit všechny finalisty... Proboha fuj, to by bylo ještě horší.

V řetězech (2006)

Byl bych ochoten dát i 5*, bohužel nejsem schopen překonat své nesympatie k Justinu Timberlakeovi a důvod jeho obsazení mi stále vrtá hlavou. Ne že by hrál špatně (ale ne že by zas hrál nějak úžasně), ale toho člověka prostě nemám rád a myslím, že by se našlo nejméně tucet mladých herců, kteří by to zahráli líp. Jinak výborní Samuel s Christinou a skvělá hudba, k dobru připočítávám taky celou scénu s hraním "Black Snake Moan", která měla až hororový nádech. Dohromady tak 4* za nenápadný, ale příjemný film, kde by stačilo přeobsadit jednu jedinou postavu, a bylo by to ještě o něco lepší.

Avatar (2009)

Od málokterého filmu jsem očekával po shlédnutí traileru tolik co od Avatara a na málokterý film jsem se tak moc těšil po přečtení zdejších komentářů. Ale Avatar mě nezklamal. Naopak, dlouho jsem z (normálního 2D) kina nevycházel v takovém rozpoložení. Byl jsem nadšen, byl jsem fascinován nádherou vizuálního zpracování, byl jsem unešen tóny Hornerovy hudby, byl jsem v sedmém nebi. Avatar mě dostal. Přišla revoluce. U mě jasných 5* a určitě místo v (zatím) pomyslém žebříčku TOP filmů.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Některé příběhy opravdu stály za to (nejvíc mi utkvěla v paměti pani na hlídání s červenýma očima), u některých bohužel scénárista jakoby na chvíli vypnul. Těch druhých bylo díky bohu poskrovnu a celkově mě tak Věřte nevěřte bavilo, i když s přibývajícími sériemi už někdy po prvních pár minutách tušíte, jaký konec bude historka mít. Jonathan Frakes i James Brolin jsou skvělí (i když raději jsem měl Frakese) a některé jejich otázky typu: "Je příběh o vrtošivém potrubí skutečný, nebo se řeč mluví a voda teče?" mě dokáží rozesmát i teď. (Ta co jsem sem napsal ještě tak zabávná není, ale znalci vědí, že se tam vyskytují daleko větší pecky. V angličtině možná tyto věty znějí dobře nebo jde o jistá ustálená spojení, překladem do češtiny ale občas vznikne naprostý blábol. Alespoň je to zábavné. )

Invaze žraloků (2008) (TV film)

Už podle názvu se dalo vytušit, že nepůjde o žádný kinematografický skvost. A taky že nešlo. Co tento film sraželo ke dnu se stejnou jistotou jako olověná koule byl neuvěřitelně tupý scénář, který by nevyplodilo ani dítě celý život zavřené v jedné místnosti se všemi čtyřmi Teletubbies. Hlouposti, kterých se pan scénárista dopouštěl, prostě rozdýchat nešlo. Namátkou: stupidní romantická linie dcery, sežrané lidi nikdo nepostrádá, elektrické pistole na žraloky, zázračný útěk z klece obklopené žraloky (tohle ani nepovažuju za spoiler, protože snad nikdo nemůže předpokládat, že tam ti dva umřou) a dál a dál. Hvězdičku dávám za to, že alespoň těch lidí, sloužících jako žraločí potrava, tam bylo docela dost. A přidal bych i druhou, kdyby nějaký žralok roztrhal toho kněze, ale to už bych chtěl asi moc. PS: nejhorší na tom bylo to, že když jsem se v úterý hned po tomto díval na Kriminálku Miami, nepřišlo mi, že by se úroveň vysílaného pořadu nějak dramaticky zvedla. Ale to už patří do jiného komentáře.

Mejdan roku z obýváku (2009) (pořad) odpad!

Chi chi, ha ha! To jsme se zase jednou pobavili... Na Novu (díky bohu) taky udeřila ekonomická krize, a tak už nemohla udělat mejdan z Václaváku. Juchů, jupí! raduje se inteligentní člověk. To ovšem netuší, že Nova svůj boj nevzdává a točí další Silvestrovský nářez, kde s grácií sobě vlastní smíchá všechny ty pořady, které zde mají to nehorší hodnocení, v jeden dlouhý... Exkrement. Nova by si za to zasloužila jediné - kulku do hlavy. Chi chi, ha ha...

Garfield 2 (2006)

GARFIELD 2 aneb příběh o tom, jak se tu někdo nedůstojně snaží parazitovat na úspěšném komixu. Jestliže jednička byla špatná, ale snesitelná, tohle už nesplňuje ani tu snesitelnost. Obyčejný scénář doplněný stejně negarfieldovským humorem jako v prvním filmu, nuda, nuda a zase nuda. Nakonec dávám 1*, ani nevím proč. Snad že toho sympatického kocoura z komixu prostě do odpadu poslat nemůžu.

Garfield ve filmu (2004)

Jako věrnému čtenáři a sběrateli Garfieldových stripů mi tahle adaptace prostě nesedla. V komixu je Garfield úžasně cynický, sarkastický, líný, protivný hajzlík, nad jehož kousky se pobavíte. Plus samotné kresby, které vás často pobaví i beze slov. Zde Garfield nemá ani jednu ze svých komixovách vlastnosti a humor je posunut z hranice "alespoň trochu chápavé dítě až důchodce" do "batole až alespoň trochu chápavé dítě", což je škoda: zfilmování Garfieldových příběhů je určitě dobrým nápadem, ale musí se na to jinak. Takže 2* za krásnou Jennifer a za slušný dabing Vladimíra Čecha.

Láska rohatá (2009) (TV film)

O něco lepší než loňská KOUZLA KRÁLŮ, o hodně horší než úžasný ANDĚL PÁNĚ. Skoro to vypadá, jakoby Češi zapomněli, jak se točí pohádky: opakovalo se to, co minulý rok. Až nevkusně častá upozornění na novou pohádku a má očekávání byla opravdu velká. Snad jsem si říkal, že to nemůže dopadnout tak špatně jako loni se zmiňovanými Kouzly králů. Tak špatně to nedopadlo, ale zázrak se nekonal. Dostalo se nám průměrné pohádky, kde se dá vyzdvihnout možná tak krásná Táňa Pauhofová a vcelku hezky zahrané postavy Bohdalové a Táborského. Na druhé misce vah ale stojí hrozná hudba, která mi místy připomínala "Smoke on the water" a místy muzikálovou Válku světů, a fakt, že ta pohádka je prostě průměrná a nepřináší vůbec nic nového ani origiálního. Celkově tak 3* a pevně doufám, že jestli ČT na příští rok opět zařadí nějakou nově natočenou pohádku, budu moct sáhnout po vyšším hodnocení.

Air Force One (1997)

Air Force One by byl dobrý film, nebýt toho odporného amerického patriotismu zde dovedeného až do naprosté absurdnosti (jak se tam všichni ti chudáci rádi obětují pro drahého pana prezidenta...). Takhle tedy jen za 3* a všichni vzdejme hold nejsilnější a nejmoudřejší Americe!