Smrt v sedle (1958)

Veľká časť exteriérov bola točená v okolí Dobšinskej ľadovej jaskyne. Môj otec, v tom čase 17-ročný učeň - automechanik, opravoval auto niekomu z filmového štábu.

Lví skok (1969)

Maďarská paródia na Jamesa Bonda. Skupina bývalých nacistov vedených bývalou dozorkyňou z koncentráku Helgou (Irén Psota) sa snaží získať biologickú zbraň od doktora Klauberga (Andor Ajtay), v čom sa im snaží zabrániť tajný agent Menő (István Bujtor). To, že nič z toho všetkého autori nemysleli vážne podtrhuje hudba a prítomnosť skupiny Lajosa Illésa, ktorá sa v niektorých scénach objavuje úplne nezmyselne :)

Sannikovova země (1973)

V slovenskom kinodabingu dabovali niektoré z hlavných postáv aj Vladimír Kostovič a Ivan Krajíček.

Případ Bachmeierová - Není čas na slzy (1984)

V názve je síce použité skutočné meno Bachmeier, v samotnom filme však tvorcovia meno hlavnej postavy zmenili na Marie Sellbach (hrala ju Marie Colbin) a jej dcéru, obeť úchylného vraha, premenovali na Juliu (skutočná obeť sa volala Anna), hrala ju Christine Limbach. Pre mňa jeden z najsilnejších filmových zážitkov. Úplne chápem matku, ktorá to nakoniec vyriešila radikálne. Film bežal v 80. rokoch aj v československých kinách a 2x bol uvedený vo večerných hodinách aj v ČST v pôvodnom znení s titulkami. Repríza bola 14.11.1988 o 20:00 na 2. programe.

Fitzcarraldo (1982)

V televíznej verzii daboval Klausa Kinského Milan Kňažko.

Život na zámku (1966)

Minimálne 2x bol tento film uvedený v 80. rokoch v ČST so slovenským dabingom.

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Prvýkrát videné v dnes už neexistujúcom kine v Dobšinej počas prázdnin, druhýkrát na čiernobielej telke na vojne v Malackách :-) V obidvoch prípadoch skvelý zážitok.

Kdo je miliardář? (1979)

Vo filme bola použitá hudba z muzikálu The War of the Worlds od Jeffa Wayna. Ešte doplním, že film mal 2 reprízy na slovenskom okruhu ČST, ak sa dobre pamätám, tak to bol rok 1983 a posledná repríza bola vo štvrtok 17.12.1987 o 17:30 na 2. programe. Premiéra ako napísal Anderson, vtedy som mal zákaz to pozerať kvôli zlým známkam v škole :-) Réžia slovenského znenia: Alžbeta Domastová.

Farma (2011) (pořad) odpad!

Hlavnou náplňou vysielania TV Markíza sú takéto primitívno-dementné programy + otravné reklamy. Všetko ostatné medzi tým (filmy, seriály...) je len "vata" na vyplnenie vysielacieho času. A tá vata je samozrejme väčšinou tiež odpad. Niektorí pamätníci tvrdia, že za komunistov sa na vtedajšie vysielanie ČST nedalo pozerať. A na "toto" sa vari dá??? (moje pocity po zhliadnutí asi 10 minút tejto "úžasnosti").

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Výborný slovenský kinodabing k tomuto filmu sa do TV nikdy nedostal, čo ma dosť sklamalo. Donalda Pleasenca daboval Vladimír Kostovič. "Toto je pán Vylámzuby, toto je pán Rozkopávač ľadvín a toto je pán Znásilňovač."