tomeek

tomeek

okres Praha
animuju, kreslím a mudruju :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 5.12.2017  11:39
    Dunkerk (2017)

Druhý den po filmu jsem na internetu zjistil, že Dunkirk má soundtrack! Škoda, že ho v IMAXu nebylo slyšet, protože to 100 minut DUNÍ. Jinak napětí funguje, postavám fandíte, opět skvěle natočeno. A konečně se ve filmu zbytečně nekecá! 4,5*

• 2.10.2017  09:11

Přátelé průkopníci. Když někde na planetě, kde lidstvo nikdy nebylo, objevím něco, co vypadá jako kokon, syčí to a hýbe se to, nelezte k tomu kurva! Je vám pět a chcete si to strčit do pusy?? Opravdu nevím, co si o tom myslet. Samotný xenomorph má tak málo prostoru, že vlastně nevíte, proč to má v názvu ALIEN, postavy jsou vám uplně ukradené - jak píše Milan25; ani na konci filmu pořád nevíte, jak se kdo vlastně jmenuje a hlavně netuším, ve které střižně zmizela scéna s klíčovým zvratem, který se nikdo neobtěžoval vysvětlit. Ridley se tak moc snaží napravit reputaci, že mu úplně uniká absence jakéhokoliv hlubšího děje, kromě epizodní momentky celého Covenantu. Závěr poměrně dobrý, ale těch pádů na kluzké podlaze bylo myslím až moc. 3*

• 2.10.2017  09:02
    Auta 3 (2017)

Moc hezky řečeno, DaViD´82. Vizuálně, když není vidět očička a používají se celky, nedokážu rozeznat realitu od CG. Tak moc dobré je to. Krajiny, pobřeží a vůbec celá sekvence s kamionem - to se nechce věřit, že to není opravdové. Ale jinak nic extra. Pořád čekám na něco víc. 3,5*

• 2.10.2017  08:59

Nevím, jestli to bylo nedostatkem spánku nebo čím, ale dlouho mě tak animák nebavil. Výborná stylizace, zábavná výtvarná stránka, skvělá gumová animace a velice kreativní práce s používáním různých stylů a flashbacků. Neznám předlohu, ale ten film je skvělý :D

• 2.10.2017  08:57
    The Circle (2017)

Šmarjá, takový potenciál. Ano, Emma, ano Tom, ale jedna z nejdůležitějších postav (Boyega) je totálně upozaděná, nedostává žádný prostor, kromě jedné jakési vyhrocené reakce a finále přichází v momentu, kdy ho myslím nečekali ani sami herci. To má být gradace děje?

• 2.10.2017  08:54
    Život (2017)

Solidní závěr, ale některé ty momenty byly vyloženě stupidní a už vůbec bych neuvažoval nad tím, jak se do vesmírného programu dostane ochrnutý černoch. Debilní úmrtí způsobené z větší části demencí postav, jinak docela fajn sci-fi, i když je cítit, že kdyby tam nehráli slavní lidi, budou to dávat v úterý v půl jedné po teleshoppingu.

• 2.10.2017  08:51

Takový potenciál a dávkuje se to jak za trest. Hezky natočené, ale vůbec ne dobrodružné, jak by člověk u takového plakátu/názvu čekal.

• 2.10.2017  08:49
    The Wall (2017)

Velice solidní minimalismus! Skvělý závěr. 4,5*

• 31.7.2017  14:12
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Totální megapecka plná nerdích věcí a mystických odkazů ve formě skrytých kódů v titulkách a podprahových snímků. Nevím, jak moc je to pro děti, ale myslím, že většinu z toho málokteré pochopí. Já to žeru.

• 5.7.2017  19:02

To bylo tak debilní až mě to výborně pobavilo :)

• 26.6.2017  12:41
    Wonder Woman (2017)

Až na trochu nekonzistentní akci solidní komiksovka, která s klidem šlape na paty čemukoliv od Marvelu. Pospojovat akce do celistvějších bloků a trochu zrevidovat dialogy, aby v nich ubylo trochu těch blábolů o lidství a máme tu pecku, jaká tu nebyla od Iron Mana, Captaina Ameriky a nebo Man of Steel. 4*

• 11.6.2017  23:41
    John Wick 2 (2017)

Mr. Headshot je zpátky a furt stejně cool jako předtím. Akorát má člověk pocit, že John má god mode. Ale stejně je to zábavné, tak co :) zrcadlová pasáž je brutální a akce v Římě skvělá.

• 4.6.2017  18:55

Za poslední dobu opravdu jeden z mála filmů, kde mě ty smrti fakt mrzely. Jak se to "lacině" rozjelo, tak u konce jsem se bál dýchat.

• 12.5.2017  09:32

Je to sice cool a soundtrack super, ale ani fantastický Drax nezachrání od toho, abyste se chvilkama nenudili. Nějak tomu chybí výraznější dějová linka, spíš jde jenom o zajímavé scény slepené dohromady. Malého Groota nechápu, myslim, že cílová skupina nejsou osmileté holčičky.

• 20.3.2017  12:07
    Špión (2015)

Naprosto nečekaně zábavný film. Smál jsem se na celé kolo a mám trochu obavu, že jde o nejlepší roli, kterou kdy Jason Statham hrál :D

• 20.3.2017  11:43
    Pasažéři (2016)

Ubral bych 5 minut na začátku a přidal na konci a byl bych spokojený :)

• 15.3.2017  23:32

"Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu." - ...a dostanete slepenec nelogických momentů a totálně samoúčelných scén. Úplně postradatelný Joker, Margot jenom jako eye-candy podobně jako Black Widow u Marvelu (aztécký polobůh drtící pohledem vlak metra a oni si vezmou pálku a bumerang??) a jeden pohled tvrdší než druhý. Děj vůbec nefunguje (záchranná mise krok sun krok městem, hlavně aby si postavy pokecaly) a mezery v logice brání sebemenšímu prostoru ve vykreslení charakterů postav, které stejně nepoznáme. Celý film stojí na Willu Smithovi, ostatní postavy nonstop brzdí děj žvatláním o morálce. Nejlepšími momenty se tak stávají scény s Batmanem. Kvůli "lovestory" pořádně není prostor na všechny postavy a to ani při director's cutu. Mě to zklamalo hodně a mám pocit, že DC s filmy přichází už tak trochu s křížkem po funuse.

• 27.2.2017  11:02

Tady se asi rozhodovalo, kdo dokáže natočit větší patos. Michael Bay byl zrovna zaneprázdněný tvrzením, že další Transformers už nenatočí, tak to padlo na starého dobrého Mela. Gibsona mám rád, co má proti židům je jeho věc, ajdongivešit, ale už ve Statečném srdci ukázal, že pro "pravé" emoce nejde daleko. Americký Mirek Dušín narukoval dobrovolně, aby se nechal zabít v Japonsku a ono to nakonec dopadlo mnohem líp, než kdokoliv z jeho nadřízených očekával. Film sice smrsknul několik událostí do jedné noci, ale zpomalené záběry mezi svištícími kulkami se zraněným na zádech působí přesně, jak byste čekali. Heroický epos tlačí na pilu jak severský dřevorubec, ale nedá se tomu upřít vizuální zajímavost a válečná vřava je brutálně dobře zpracovaná. Americké až na půdu, nechápu casting Vince Vaughna, ale podruhé bych to vidět nemusel. 3,5*

• 23.1.2017  16:13

Výprava je skvělá, všechny postavy na mě působily včetně faraona příjemně lidsky/uveřitelně, ALE co dokázal Princ egyptský v 90ti minutách tady trvá skoro tři hodiny a dojem je dokonce mnohem slabší, než v kresleném filmu s písničkama. Nevím, jak je to možné, ale ani jedna scéna na mě nepůsobila tak silně, jako v animáku. A rozestoupení vod Rudého moře bylo opravdu slabé... 3*

• 6.1.2017  15:54

Velice rozpačité dojmy z toho mám. Jako největší nedostatek bych označil obrovské množství lokací v první polovině filmu, kde se odehraje několikavteřinová scéna a už zas jsme jinde, na úkor lepšímu vtažení do děje a přilnutí k postavám. Většina osudů mi byla velice ukradená, vlastně kromě jedné postavy, jejíž role byla vedlejší. Až na tropické planetě jsem tak měl pocit, že se konečně něco opravdu děje, ale i tady se letecké souboje zásadně střihaly v nejlepším, a tak se vůbec nedostavil pocit epické bojové scény, jako například útok pilotů v Epizodě VII u chrámu. Možná je to těmi přetáčkami, ale nestihl jsem si udělat vztah k postavám, narozdíl od E7, kde to šlape od první minuty. Mrzí mě to, možná to chce vidět znovu, protože hype opět zvýšil očekávání, ale zatím je to jenom 3,5/5*.

• 22.12.2016  19:07

Překvapivě zábavné :)

• 26.11.2016  10:35
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Po celkové stránce musím říct, že něco TAK trefného a skoro až strašidelně "pravděpodobně reálného" jsem neviděl. Politické machinace okolo celé výpravy, včetně slepic a stravenek - to je tak absurdní, že by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby to tak bylo doopravdy. A celé sérii dává korunu epický česko-slovenský "skype". Dlouho mě nic tak nezničilo :D 4,5*

• 22.11.2016  15:55

Krásně zpracované, ale opravdu by zasloužilo leccos dovysvětlit a hlavně konečně někomu v distribuci vysvětlit, že než filmu dají ultra stupidní český název, měli by si ho aspoň pustit, aby chápali PROČ se film jmenuje v originále tak, jak se jmenuje. 4*

• 21.11.2016  09:12
    Příchozí (2016)

Co se názorů publika týče, jde o velice rozporuplný film. Mě ale atmosférou, zpracováním i finalní pointou sedl jak prdel na hrnec. Užil jsem si to a taky chválím volbu úvodní písně (použitou i v Shutter Islandu). 4,75*

• 21.11.2016  09:08

Jacob Kowalski! Nejlepší vedlejší postava za hodně dlouhou dobu :) Film je sám o sobě jakýsi mix dvou příběhů, kde mě osobně bavil mnohem víc až ten, do kterého se dostaneme za polovinou filmu. Neškodná zábava ke konci dost přikloněná k horroru. 3*

• 3.10.2016  16:42

Už dlouho jsem neviděl TAK zábavný animák, a to počítám i letní Hledá se Dory! Jeden z nejlepších Asterixů, co znám a moc mě potěšilo, že se 3D kabátek věrně držel cartoonové podoby :)

• 29.7.2016  22:51

Tak to je mindfuck, jaký tu dlouho nebyl!

• 29.6.2016  10:51
    Tobruk (2008)

Špatné dialogy, postavy jsou vám ukradené a sem tam výbuch z čista jasna.

• 17.6.2016  11:21

Normálně regulérní detektivka bez dětských vtípečků, za což jsem neskonale vděčný. Super fóry, příjemná stylizace, výborná zápletka. Jediné, co by se tomu dalo vytknout je zmiňovaná "rasová" tematika, ale čert to vem.

• 14.6.2016  19:08

Strašný náhul!