tomeek

tomeek

okres Praha
animuju, kreslím a mudruju :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 19.9.2018  23:01
    Narcos (TV seriál) (2015)

Série o Escobarovi naprosto skvělé. Wagner Moura je chvilkama až strašidelný. 4,5*

• 18.9.2018  09:34

Zajímavé sci-fi, poměrně zbytečně naroubované na svět Blade Runnera. S odstupem času mám dojem, že kdyby se vynechalo jakékoliv pojítko s původním filmem a jednalo se o "nové" postavy, dopadlo by to naprosto stejně. I tak ale pořád nadstandard.

• 13.9.2018  21:19

Tak laciné greenscreeny jsem neviděl ani nepamatuju, ale celkově velryba výborná, příběh zajímavý, jenom je to dlouhé jak dědečkova šála strejčka Váni a bůhvíjak pamětihodné to bohužel není. 3*

• 13.9.2018  21:17
    Tvář vody (2017)

Až na ty docela explicitní sexuální momenty docela fajn rodinná podívaná a nádherná 50's výprava. 3,5*

• 9.9.2018  16:05
    Deadpool 2 (2018)

Pravděpodobně nejdražší camea ever :D

• 9.9.2018  16:03
    Jan Palach (2018)

Až na několik scén, jejichž smysl mi unikl, má film parádní atmosféru. Snad poprvé za EVER má český film hudbu, která stimuluje a funguje jako vypravěcí prvek. Scéna s příjezdem tanků byla asi to nejsilnější, co jsem kdy v českém filmu viděl. Konec bohužel nějak přichází ve zvláštní moment, protože buď jste ho čekali dřív, nebo trochu později - jako když se špatně vzbudíte. Prostě to k němu málo vygradovalo, protože předposlední čtvrtina filmu silně zpomalí, až skoro nervózně čekáte, kdy už se zas něco bude dít. Skvěle zahráno, vynikající maskérna a výprava a ta titulková skladba mě mrazila až v mozku. I tak je ale malátný prostředek důvod pro "jen" 3,5*.

• 3.9.2018  15:51
    Noční hra (2018)

Žánrově se to přeléva z thrilleru do komedie, zábavná jízda bez zbytečně debilních scén, jenom ten soundtrack je TOTÁLNĚ MIMO. Měl jsem pocit, že sleduju Trona nebo Blade Runnera. Herci super včetně "camea" na závěr (Go Dexter!). Možná trochu překombinované, ale bavil jsem se. 3,5*

• 3.9.2018  15:49
    Máš ji! (2018)

Výborná naprosto nenucená věc, která si na nic nehraje. Takový ten feel good film :) Sranda. 4,5*

• 23.8.2018  11:53
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Absolutní souhlas s "Zijutady". Po dvou dílech marně dumám, proč sledovat třetí. Zasmál jsem se za ty dva díly jenom jedinkrát, když sova narazila do zvonu(!). Nevím, jestli se to nějak rozjede, ale, ač jiný žánr, Final Space je jiná liga hned od první epizody. Nesympatické postavy, humor jako z posledních řad Simpsonů (slabý) a celkový design postav je podivný. Zapp Branigan (Futurama) byl sice idiot, ale milovali jste ho, tady je idiotů požehnaně, ale serou vás. Nerozumím tomu vysokému hodnocení, naprostá vysílací vata. Pokud ale žijete pro fantasy, možná tomu dejte šanci a uvidíte sami. 1,5* Lepší alternativa: cokoliv.

• 19.8.2018  22:01

Nechápu to hodnocení tady. Akční jízda od začátku do konce plná dinosaurů a chutné akce. Atmosféra parádní. Naprostá spokojenost. 5*

• 30.7.2018  12:19
    Final Space (TV seriál) (2018)

Až na ty chvílemi zbytečné dialogy, kdy hrdina komentuje cokoliv, tak musím říct, že jsem nebyl absolutně připravený na to, co přijde. Epičnost v rozměrech o jakých se Rickovi a Mortymu ani nezdálo a jistota přežití postav asi jako u Hry o trůny. Za mě super, ale jak říkám, ubrat rádoby hlášek a je to jasná 5*hvězda. Skvělá hudba.

• 25.6.2018  12:43
    Annihilation (2018)

Nečetl jsem knihu, ale jako samo za sebe je to solidně fungující mindfuck akce. Natálce to věříte, efekty perfektní, většina postav je napsaná tak, že vás ani nasrat nestihne a scénu s medvědem jsem moc rád, že jsem sledoval dostatečně před spaním. Jediná věc, která mi neseděla, byl Oscar Isaac, který prostě nemá ksicht na to, abyste mu fandili, ale chápu, že je to "dvorní herec". Vůbec nevím, proč mám srovnávat Arrival a Ex Machinu s Anihilací. Jsou to úplně jiné filmy. Nebo potřebujete, abyste měli delší komentář, lidi? 4 jak když střelím a ten závěr v majáku je chorý. Po dlouhé době film, o kterém jsem musel po skončení přemýšlet.

• 25.6.2018  12:30

Výborné efekty, zábava bez problémů, jenom moc neřešte určité logické faily. Rock jede kvalitní kino, u kterého nemá cenu čekat nějaké intelektuální přesahy. Prostě film s obludama and that's the way I like it, aha aha. 4*

• 25.4.2018  20:55

Velice kvalitní dobrodrůžo!

• 2.4.2018  01:16
    Coco (2017)

Já nějak nevím. Sice je to technicky krásné, děj je fajn a zápletka taky, ale je to ten typ filmu, co nemusíte vidět znovu. Angličtina je tu cizí, spíš bych čekal španělštinu a babička s dcerou jako jediné vypadají jako indiánky (ta hranatá hlava asi není dědičná). Po 'V hlavě' spíš "jenom" další výplň čekání na Úžasňákovy 2... 3.5*

• 11.3.2018  22:53

Překvapivě mega zábavné, včetně výborného zpracování.

• 20.12.2017  13:21

Nervák jako prase s brutálním kontrastem "rutinního" dne v práci politika vs mega dopad na východní vesničku.

• 5.12.2017  11:39
    Dunkerk (2017)

Druhý den po filmu jsem na internetu zjistil, že Dunkirk má soundtrack! Škoda, že ho v IMAXu nebylo slyšet, protože to 100 minut DUNÍ. Jinak napětí funguje, postavám fandíte, opět skvěle natočeno. A konečně se ve filmu zbytečně nekecá! 4,5*

• 2.10.2017  09:11

Přátelé průkopníci. Když někde na planetě, kde lidstvo nikdy nebylo, objevím něco, co vypadá jako kokon, syčí to a hýbe se to, nelezte k tomu kurva! Je vám pět a chcete si to strčit do pusy?? Opravdu nevím, co si o tom myslet. Samotný xenomorph má tak málo prostoru, že vlastně nevíte, proč to má v názvu ALIEN, postavy jsou vám uplně ukradené - jak píše Milan25; ani na konci filmu pořád nevíte, jak se kdo vlastně jmenuje a hlavně netuším, ve které střižně zmizela scéna s klíčovým zvratem, který se nikdo neobtěžoval vysvětlit. Ridley se tak moc snaží napravit reputaci, že mu úplně uniká absence jakéhokoliv hlubšího děje, kromě epizodní momentky celého Covenantu. Závěr poměrně dobrý, ale těch pádů na kluzké podlaze bylo myslím až moc. 3*

• 2.10.2017  09:02
    Auta 3 (2017)

Moc hezky řečeno, DaViD´82. Vizuálně, když není vidět očička a používají se celky, nedokážu rozeznat realitu od CG. Tak moc dobré je to. Krajiny, pobřeží a vůbec celá sekvence s kamionem - to se nechce věřit, že to není opravdové. Ale jinak nic extra. Pořád čekám na něco víc. 3,5*

• 2.10.2017  08:59

Nevím, jestli to bylo nedostatkem spánku nebo čím, ale dlouho mě tak animák nebavil. Výborná stylizace, zábavná výtvarná stránka, skvělá gumová animace a velice kreativní práce s používáním různých stylů a flashbacků. Neznám předlohu, ale ten film je skvělý :D

• 2.10.2017  08:57
    The Circle (2017)

Šmarjá, takový potenciál. Ano, Emma, ano Tom, ale jedna z nejdůležitějších postav (Boyega) je totálně upozaděná, nedostává žádný prostor, kromě jedné jakési vyhrocené reakce a finále přichází v momentu, kdy ho myslím nečekali ani sami herci. To má být gradace děje?

• 2.10.2017  08:54
    Život (2017)

Solidní závěr, ale některé ty momenty byly vyloženě stupidní a už vůbec bych neuvažoval nad tím, jak se do vesmírného programu dostane ochrnutý černoch. Debilní úmrtí způsobené z větší části demencí postav, jinak docela fajn sci-fi, i když je cítit, že kdyby tam nehráli slavní lidi, budou to dávat v úterý v půl jedné po teleshoppingu.

• 2.10.2017  08:51

Takový potenciál a dávkuje se to jak za trest. Hezky natočené, ale vůbec ne dobrodružné, jak by člověk u takového plakátu/názvu čekal.

• 2.10.2017  08:49
    The Wall (2017)

Velice solidní minimalismus! Skvělý závěr. 4,5*

• 31.7.2017  14:12
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Totální megapecka plná nerdích věcí a mystických odkazů ve formě skrytých kódů v titulkách a podprahových snímků. Nevím, jak moc je to pro děti, ale myslím, že většinu z toho málokteré pochopí. Já to žeru.

• 5.7.2017  19:02

To bylo tak debilní až mě to výborně pobavilo :)

• 26.6.2017  12:41
    Wonder Woman (2017)

Až na trochu nekonzistentní akci solidní komiksovka, která s klidem šlape na paty čemukoliv od Marvelu. Pospojovat akce do celistvějších bloků a trochu zrevidovat dialogy, aby v nich ubylo trochu těch blábolů o lidství a máme tu pecku, jaká tu nebyla od Iron Mana, Captaina Ameriky a nebo Man of Steel. 4*

• 11.6.2017  23:41
    John Wick 2 (2017)

Mr. Headshot je zpátky a furt stejně cool jako předtím. Akorát má člověk pocit, že John má god mode. Ale stejně je to zábavné, tak co :) zrcadlová pasáž je brutální a akce v Římě skvělá.

• 4.6.2017  18:55

Za poslední dobu opravdu jeden z mála filmů, kde mě ty smrti fakt mrzely. Jak se to "lacině" rozjelo, tak u konce jsem se bál dýchat.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57