• Krátkometrážní

Satyrikon (1969)

To byla hrozná blbost. A je mi úplně jedno, že to natočil Fellini.

Život Briana (1979)

Inteligentní komedie potrhlých britských komiků plná absurdního humoru, který ovšem nesedí každému, se spoustou náboženských odkazů a parodování křesťanství. To je prostě taková klasika, že všechno už někdo někde napsal dřív. Nejkomplexnější z MP filmů a i můj nejoblíbenější. Naprosto nesledovatelné v dabingu, originální znění je u Monty Pythonů nenahraditelné! Vůbec se nedivím pozdvižení, které ve Vatikánu film způsobil. Je to něco jako současný Borat. Hlavní myšlenkou je šokovat a pobavit. A podle zdejšího hodnocení není o kvalitách této komedie pochyb. "I'm not your messiah! So fuck off!!!"

Občan Kane (1941)

Doufám, že mě nikdo neukamenuje, ale pořád nějak nechápu, co je na tom filmu tak fantastického. Viděl jsem v kině, ale i tak je to dlouhé a v podstatě o ničem. Myšlenku chápu, ale znám plno lepších filmů - i starších.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Nostalgie jako prase, akční nářez pro otrlé :D vzpomínám na dobu, kdy jsme se na to dívali na vypujčené VHS s kvalitou kopie kopie třetí kopie. Raiden rules!

Zima kúzelníkov (2006) (TV film)

Když nám pan Trančík na přednáškách vyprávěl o tomto svém filmu, čekal jsem od něho bůhvíjaké věci, neboť nám ho vylíčil velice barvitě a měl jsem pocit, že je to promyšlené do poslední niti. Po shlédnutí jsem ale nepostřehl ani desetinu všech těch narážek a odkazů, které nám popisoval. Jinak je to ale celkem dobrá komedie. Taková nenáročná.

Divoké včely (2001)

Neskutečně dobře vykreslená podoba zapadlého venkova, která nemá skoro žádný děj, ale funguje to a bavil jsem se moc! druhá projekce: musím dát o hvězdu míň, tentokrát to už tak zábavné nebylo.

Zloději kol (1948)

Ve školním kině nám to promítali bez titulků. Štvalo mě to, protože italsky umím asi tři slova. Nakonec jsem ale pochopil, že k porozumění tohoto filmu není třeba jazyk. Stačí rozum... ale s titulkama by to bylo mnohem lepší :)