Postiženi muzikou (2019)

TTT fandím, hudba je originální a dobrá. Koncerty jsou super a práce, které za ní je opravdu hodně je ve výsledku znát. Ornestovo vedení působil drsně, ale v mnoha věcech má pravdu a těžko s tím co říká nesouhlasit. Dokumentu chybí pointy respektive koncept. Tradičnější formát by vyžadoval víc času, ale myslím, že představit postavy by šlo lépe a sledovat vývoj kápely by bylo mnohem zábavnější i kdyby bylo z vyprávění.

Generace Singles (2011)

Perfektní dokument pro single lidi s nadhledem a bez filtru a expertů na problematiku. Znám hned několik pořád a stále single jedinců co na první opravdoví vztah stále čekají. Nebo možná ani nečekají, protože si zvykli být sami. A přesně o tom tenhle dokument vlastně je. A díky nadhledu režisérky je to docela zábavné pokoukání, ačkoliv s některými protagonisty moc nesouhlasím, nijak mne to netriguje.

V síti (2020)

Oproti jiným dokumentům od Klusáka je v Síti poměrně dobře vystavěno a neobsahuje takové ty bizarní a bizarně hudební momenty. Tady je zachycený materiál sám o sobě dostatečně vypovídající. Tolik nedůstojnosti a nulové empatie člověk jen tak nevidí. Rozmazání je skvělé, protože i při minimu fantazie člověk vidí, že to nejsou žádní krasavci. Nejbizarnější : Niki Lauda v černé kšiltovce, frajerka v zimní bundě co přijela s partnerem, Sneeky je už klasik no a hvězda největší pan Martin Konopásek z Ústí (aka Ústečan do nedávna organizující dětské tábory), který se rozhodl sám se hájit před kamerami. Nejlepší : všechny tři holky jsou super a ten pes co tam během natáčení počůrá bundu jednoho z úchylů je hrdina.

Zalknutí (2008)

Komedii od autora Fight clubu, to vidět prostě musím. Na jedno shlédnutí docela dobrá komedie, co bránici nepotrhá, ale casting je geniální a někdy to k zábavě a pohodovému večeru stačí. Rockwella s manželkou můžeme v čemkoliv a Kelly MacDonald je taky úžasná. Slušné tři z pěti.

Oddělen (2011)

Od režiséra Kultu hákového kříže bych nečekal nic méně, než srdcervoucí drama nejen o jedné hůře situované škole. Kaye tu ukáže nejen skvěle hrajícího Brodyho, ale hlavně to, jak se vypořádávají děti i učitelé se svými démony a většinou jim to příliš dobře nejde. Děti jsou zanedbávané od rodičů, učitelé na pokraji zhroucení. Rozhodně stojí za vidění.

Hamilton (2020) (divadelní záznam)

Kdyby vycházeli pro domácí sledování v této kvalitě i další Brodway produkce, asi by tady brzo žebříček dle hodnocení začali válcovat právě takového našláplé divadelní záznamy. Rapový muzikál o jednom ze zakladatelů Států? OK I´m in ! BTW komediální vsuvky Jonathana Groffa ??!! Tenhle kluk z Mindhuntera je totální zvíře. Hudba fantastická, zpěv / rap jakbysmet a celé to má obrovsky štědrou vizuální i zvukovou kvalitu. Zejména hudba v 5.1 vynikne a do sálů vtahuje. Sakra budu muset někdy zpět do NY zajít si na Broadway na něco pořádnýho. Kvalita jejich performerů se nedá rovnat s ničím tady u nás. Kdo nikdy neviděl nic na Broadwayi troufám si říct, že neviděl divadlo.

Brocast (2018) (pořad)

Snad kromě dvou dílů jsem slyšel všechny, dokonce celé, a za mne teda velká paráda. Některé hosty, zejména ty co se často vrací slyším velmi rád. Rozhodně super díl byl i s režisérem Havlíkem, kterého sleduju už přes deset let, jeho Blog na idnesu byl legendární. Ale kluci představili i řadu lidí, co vůbec neznám a dvě i více hodin utekly jako voda. Třeba korejský speciál, nebo konspirační díly s Janem Paličkou jsou ideální na delší večery s dobrým rumem k nějaké lehčí práci z domova, kdy nemusím moc přemýšlet. Jo tyhle si asi pustím brzo znovu.

Poslední představení (2020) (seriál)

Hodně výjimečný projekt. MJ si držel novináře od těla hodně a sakra dlouho a The Last dance je dokonalý osmihodinový dokument který jsem shlédl nadvakrát. Informace se sypou rychlostí kulometu a portréty Aira, Rodzilly a Pippa mne neskutečně strhli. Neskutečná pecka. Nejsem fanda NBA, ale tady klobouk dolu. Je to i z hlediska popkultury hodně zajímavý a devadesátky byly prostě jiný a návrat do nich mne bavil jak málo co.