Policejní odznak - Série 2 (2003) (série)

Spousta malých i velkých případů co baví. Postavy se trochu polarizují, skoro žádná z nich to nemá jednoduché. Finále je uspokojivé, ale kdo již celý seriál viděl, tak ví, že s těmi penězi to ještě bude horší, už nebude cesta zpátky na to být dobrým poldou, ne že by strike team tyhle ambice měl... Be careful what do you wish for... :D

Policejní odznak - Série 1 (2002) (série)

První série šlape skvěle. Postav je tak akorát a seriál je postavený na strike teamu, přitom ale nenudí ani epizodní zápletky, které vyšetřují detektivové a nebo se řeší i osudy ostatních policistů. Boj pěšáků s vedením, boje gangů, boje dobra se zlem... Je tu toho opravdu hodně.Bude hůř, teda pro diváka vlastně líp.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Forma neustálého dialogu ve stylu Before Sunset mi nevadí. Ignorace ostatních postav tedy v tomto formátu funguje. Horší je, že obojí postavy jsou v rámci zábavnosti až příliš extrémně asociální. Z toho důvodu jistá intimita nepůsobí příliš uvěřitelně. Obsazení je ale fajn, takže na jedno shlédnutí, proč ne.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Po druhém shlédnutí musím uznat, že Spielberg rozhodně má prst na tepu doby. Film má fantastickou grafiku, má několik zcela pohlcujících scén a je zábavný a odlehčený a přitom neztrácí napětí. Jako člověk, co si popkulturní odkazy a osmdesátky užívá ve filmu i hudbě stejně jako devadesátky ve kterých jsem dospíval, mohu film s chutí doporučit. Technická kvalita je o dvě třídy výše, než třeba celé MCU. Množství CGI co nešlape po vyprávění a oba světy, jak OASIS, tak ten opravdový fungují skvěle. . Kupuji knihu.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Knížka byla super, seriál není o nic horší. V kostce se dá takhle popsat nová HBO minisérie natočena dle předlohy od Gillian Flynn (Gone Girl). Sharp objects je skvěle napsaná látka z pohledu hlavní hrdinky, která se vydá do svého rodného městečka někde v americkém buranově (kdyby nedaleko od toho běhal Leatherface s motorovou pilou, nedivil bych se, zatímco o pár kilometrů jinde by klidně svoje pátrání vedli Marty a Rust z True detective). Camille v podání Amy Adams je dokonalá jako médium, přes které se na diváka přenášejí emoce. Pomalé vyprávění může odradit klidně polovinu diváků, a v knize se s látkou pracuje úplně stejně. Vyšetřování brutálních vražd dospívajících dívek se krátce po začátku hodí jakoby na druhou kolej a divák vidí, jak se Camille postupně noří do minulosti a zároveň skrze ní poznáváme ostatní postavy. Postavy mají dokonalý casting, zejména vztah Camille s Adorou (její matkou) je opravdové herecké pošušňáníčko. Minisérie končí přesně tak jak jsme si přál, určitě doporučuju i několikavteřinové dovysvětlení v posledních titulkách, kde do sebe vše dokonale zapadne.Lepší než Sedmilhářky.

Kult hákového kříže (1998)

Film co opakovaně krade divákovi dech. Jeden z TĚCH filmů, které by měl každý vidět. Proměna z démonického Dereka v člověka je opravdu neuvěřitelná a neopakovatelná. Dokonale citlivá režie co snadno pohltí každou svou scénou a Nortonův triumf. Edward Norton je jeden z nejlepších herců posledních několika dekád a co měl štěstí na skvělé látky (Primal fear, Fight club, American history X), bohužel jak sám řekl nedávno v Roast of Bruce Willis : "Chtěl jsem jen, aby scénář k Incredible Hulkovi byl alespoň tak dobrý, jako k nejhoršímu filmu od Christophera Nolana". Bohužel Hollywood neodpouští. No nic. TOP 20 film pro mne.

Mission: Impossible II (2000)

Sice se jedná o film z roku 2000, ale je devadesátkový jak to jen jde. Přesto i po letech cením skvělý soundtrack, sexy Thandie Newton a zejména celovou reklamovost a adoraci Toma Cruise. Následující díl je sice o třídu lepší, na druhou stranu proti pomale odsýpající jedničce, tady se John Woo mazlil s každým záběrem. MI není mnou favorizovaná série, ale tahle mi utkvěla po trojce v hlavě přece jen nejlépe. Ačkoliv je stupidní.

Happy! (2017) (seriál)

Neskutečná jízda, mix Maxe Paynea a Deadpoola? :-) Prostě výborná absurdní minisérie, jaká nemá v TV obdoby. Sice finále nedrží krok tak suprově jako první polovina, ale Christpher Meloni předvádí neskutečný komediální talent. S touhle postavou si dovedu snado představit celovečerní film, pokud by byla dobrá zápletka. Takhle si představuju vánoční atmosféru já. Těším se na druhou sezónu.

Bistro Ramen (2018)

Asi hodně diváků překvapí, že hlavní děj filmu není o jídlě, ale o rodině a jejich komplikovaných vztazích. Film je poměrně dost naivní a je v něm řada typicky japonského / asijského přehrávání. Poměrně smutný film s hezky natočenými scénami příprav jídla.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Polovina děje je vata. Další dva nebo tři "parky" ve výsledku nemají význam. Kde zase potřebují scénáristé zvrat tamn si pomůžou trapnou berličkou. Řada zásadních činů nemá ve výsledku žádný význam. Některé epizody byly slušně napsané, všechny skvěle natočené. Bohužel finále jedno obrovské zklamání a nezapůsobilo tak, jako v předchozí sezóně. Třetí sezóna pro mne už nebude. Nebál bych se srovnání s druhou polovinou LOST.