Králíček Jojo (2019)

Být náckem není lehké v žádné době. A to je dobře. Humor co baví a občas trochu přejde ten mráz po zádech a dojde i na velmi dojemné momenty. Herci jedou bomby a Scaŕett hraje letos po Marriage story zase na Oscara.

Slunovrat (2019)

Directors cut ztrácí dost na tempu. Jinak fantastický psycho.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nová trilogie je nejen zbytečná ale i dost hloupá. Řada situací v posledním filmu nedává smysl a celá linka kolem rebelů je nezajímavá a nudí. Jediné co pozitivně stojí za zmínku je tradičně Rey a Kylo Ren. Bohužel pro mne zůstává celá Lucasovo trilogie E1-E3 zdaleka tím nejlepším a Abramsovo ždímačku peněz znovu nikdy neuvidím. E7-E9 vyniká jen roztomilými robůtky a tradičně skvělým zvukem. Televizní seriál Mandalorian má lepší atmosféru a scénář a s čistým svědomím doporučím na vánoční svátky věnovat čas právě jemu než Vztestupu.

Bez jištění na El Capitan (2018)

K tomuhle nejde dodat nic než osobní zkušenost při sledování tohohle dokumentu. Finální climb jsem měl zatnuté chodidla v pěst a myslel, že to nerozdýchám. Neskutečná pecka! Navíc Yosemite NP je jedno z nejhezčích míst co jsem v životě viděl, takže vrátit se tam takhle skrze dokument další přidaná hodnota. Strhující dokument, lepší formu mají snad jen RedBull filmy o downhill bikerech.

Ženy v běhu (2019)

Ze všech postav se dělá člověku úzko jak jsou jejich charaktery ploché a jak zde jsou rozkreslené jednotlivé vztahy mezi postavami. Zejména pár Kostková-Vetchý je opravdový masakr! Tak trošku mne děsí, že se tohle zrovna masám líbí, nebo že to dokonce žijí. Dle mého je tohle průměrná komedie, která dělá z mužů mnohokrát idioty, ze žen otrokyně manželství nebo zoufalky, co jim tikají biologické hodiny a neznají míru toho, co je normální. Bohužel vysoké hodnocení tady je spíš asi kvůli těm pár vtipům co se povedly a sympatickému castingu než, aby reflektovalo kvalitu filmu.

The Blood Pact: The Making of 'Blade II' (2002)

Dokument jak má být, rozdělený do asi deseti videí, kde se Guillermo rozpovídá nejen o své kariéře, ale hlavně o inspiracích a je to proloženo mnoha záběry z natáčení. Jeden z mála těch "správných" dokumentů, kde se neplácají tvůrci po ramenou a není zakončeno nepovedenými záběry, ale opravdu se dozvíme jak ty hollywoodské filmy vznikají, u nás v Praze :D

X-Men: Dark Phoenix (2019) odpad!

Tady vidim velký špatný pro všechny... Další hřebík do tohohle omylu v alternativní X-realitě s mladým Xavierem. Už nikdy více! Nechte to umřít a dělejme spolu, že to byl jen sen. Myslel jsem si, že to Sophie Turner herecky posune k dramatu, ale hraje tak blbě, že nula bodů. Jediná pozitivní věc je, že Hans Zimmer dodal dva hudební motivy z toho jeden je slušný byť recyklovaný. Absence potitulkové scény snad značí, že na další díl už nikdo nepřijde, pokud by si nespletl sál a zbytečnou realitu tedy už rozvíjet snad nebudou. Sbohem.

John Wick 3 (2019)

Dost evoluce na to, aby opět film rychle utekl. Akce se psy je zase o kus dál a opět něco, co jsem ještě neviděl. Film stejně jako minule už ke konci jakoby ztrácí dech, protože 25 minut soustavné akce vyčerpá i diváka. Ale u čtvrtého dílu se mnou může Keanu zase počítat.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Když jeden z nejepičtějších seriálů zkončí tím, že je mi vše vlastně jedno, tak je něco špatně. Poslední sezóna měla své momenty, poslední díl je totální průměr a blbost za blbostí. Scénáristické zkratky nás obírají o vztahy k postavám, jejich kolikrát hloupá rozhodnutí vedou jen k nezájmu o další dění. "Srdceryvné" loučení Starků mi bylo ukradené.... A to je asi největší šok z posledního dílu - bylo mi to jedno :-D