Návrat do budoucnosti (1985)

Tohle sem dycky žral, žeru teď a nemám nejmenší pochyby o tom, že to budu žrát i za dvacet let, prostě to budu žrát nadosmrti :o). Co chceš taky čekat od rejži s takovým jménem, který udává tempo celýmu Hollywodu. Nutno poznamenat, že sem viděl Návrat do Budoucnosti poprvý v originálním znění a přes to, že se dubing povedl, tak je to proti originálu řidký puding :o). Jak už sem si od Zemeckise zvyknul, tak i tady mě neustále dostává do úžasu tím, jak si hraje s kamerou a s divákem, je to takovej hravej klučina... Téma budoucnosti (potažmo minulosti) mám vysoko oblibě, no ale Martyho McFly & krapet pošahanýho doktora mám uplně na prvním místě. Příběh je vymyšlen naprosto perfektně a téměř neuvěřitelně chytlavě. Kdybych měl něco jóó vypíchnout, tak jednoznačně song Johny B good v ostrém podání Martyho. A nejlepší na tom všem je, že to má hnedle 3 neméně kvalitní pokračování. Já osobně se těším nejvíc na dvojku, páč tam se nám teprv představí úžasná vize budoucnosti. Jojo, Marty, seš můj člověk...

Já, robot (2004)

Yes. Po delší době konečně zase jeden filmek, kterej si zaslouží čistých 5*. Skvělá akční podívaná z "ne"daleké budoucnosti, která má stejné, né-li dokonce větší grády než Minority Report, jojo čteš dobře :o). Hned první písnička ve filmu (kdy hlavní hrdina zmáčkne play), je perfektní nakopávák a nastartuje tím obdivuhodné tempo, které si film udrží až do úplného konce. Přesně takový druh filmu mám rád, páč se zde objevuje nemalá věc k zamyšlení a to ROBOT + vražda, smrt, zabití :o). Osobně se ztotožňuji s hlavním hrdinou, též to vnímám jako obrovský problém, který v blízké budoucnosti nepochybně postihne i nás. No jo, ale jak z téhle šlamastiky ven? Oceňuji, že do filmu nebyla hozena zbytečná romantická zápletka, ale nejvíc oceňuji námět, páč nad tím pořád tak nějak dumám a dumám a ještě dlouho nejspíš budu. A to je právě na tom to nej! Kdo máte rádi Minority report, neváhajte budete spokojeni! Nebýt Karla Čapka, tak by se film nejspíš jmenoval "Já" :o) /2.skouknutí/ Už jenom fakt, že sem kvůli tomuhle kousku začal poslouchat Steve Wondera (ne toho z brna, ale toho slepýho černocha :o) ), mluví za vše. I na podruhý svižná akční a přemejšlecí podívaná. Škoda krapet slabších efektů, na kterejch je vidět, že nejsou jedny z těch nej. Ale příběh perfektní a hlavně k zamyšlení. Až to jednou dospěje k tomu, že každej bude mít svýho robota, tak to tady zapíchnu a půjdu to zkusit do Afriky do kmene Mašakulumba :o)

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Hmm, další kousek z pohádkové dílny velmistra Miyazakiho... Tentokrát jenom krapet fantasy (příběh mladé čarodějnice, která se jako každá vydá do Světa mezi obyčejné lidi, kde řeši obyčejné lidské starosti). A i tentokrát trefa skoro do černého. Jestli bych měl tenhle kousek pojmenovat jedním slovem, tak bych řekl, že je to film laskavý. Tolik upřímnosti a dobra natlačit do jednoho filmu, který svým dějem není nijak zvlášť vyjímečný, no ale ta laskavost, ta teda dává. A navíc mluvící vtipnej černej kocour, kterej dodává do té celé dobroty ještě takovej srdečnej humor. Né jako v emerickejch animákách, kde za každou cenu musí bejt nějakej vtipnej jedinec, či dvojice, kterým to nežeru. A jak už sem zvyklej, tak celý film podkresluje překrásná a stejně uklidňující hudba. Na plnou palbu to ovšem není, páč přecijenom mám rád více fantasy kousků, kterých tady není moc (jenom vlastně ta slečna a mluvící Macek :o) ). Jojo, někdy bych docela rád věděl co si takle kočka myslí, i když v čase mrouskacím bych si to nechal rozhodně ujít :o). Miyazaki mi opět dokázal, že je to jedinečný tvůrce, jehož styl mi sedí jako kroksky do vody.

Thor (2011)

Rychle, rychle, rychle o tom něco napsat, než dočista zapomenu o čem a jaký to vlastně bylo... Po dlouhý době opět návštěva 3D kina, definitivně sem se utvrdil v tom, že až budou nějaký další očekávaný filmy, tak vyměním formát za 2D. Je to kvůli pestrosti a výraznosti barev, který prostě v Cinestaru v HK s nasazením brejlí opadnou tak o 1/3. A teď už k Thórovi. 3D pocit sem měl pouze na 5 minut a to bylo při závěrečných titulcích, které se ovšem velice zdařily. Jinak je to film spíš tak pro 10ti letý kluky, který toužej po mezigalaktickém dobrodružství něco ve stylu Hvězdná brána, Excalibur, Terminátor, Tron, Iron man s tím že ze všech tědlech filmů si uber tak 50% dolů. Páč Thor je čistě jen nastrojený film, který kopíruje, vykrádá a do Světa filmu nepřináší vůbec nic novýho. I když vlastně jo a to hlavního hrdinu, který by se jendou mohl stát takovým tím ženským ideálem muže (něco jako Brad Pitt, ale taky tak o půlku šerednější, hloupější, za to ale svalnatější). Cestou z Kina už sem zapomínal o čem to celý bylo, což mě na filmech vadí, takže by se dalo říct, že jsem nespokojen...Uf, stihnul sem to :o)

Bezva finta (1985)

Nostalgie jako zvon... Tenhle kousek sem viděl v mládí nepočítaně a dycky rád. Tak sem si říkal, hmm kdo ví jak je na tom Bezva finta takle po letech. A 4 hvězdičky jsou myslím tou nejlepší odpovědí. Krapet se vytratil ten dětskej smích, vlastně sem se smál jenom když byl na plátně zvrhlej taxikář, kterej mi něčím připomíná českého komika Duška... Klobouk dolů před těmi všemi kaskadérskými kousky Belmonda, v tomhle on nemá ve Světě konkurenci. Těch 12 stehů (viz.zajímavosti) se mu určo přihodilo při tom, když to Lasky s naloženým autem napral přímo do kupy soli. To musela bejt pořádná šlupka. Nutno poznamenat, že tu loupež měli fikaně vymyšlenou, leč se obávám toho, že reálnou jenom ve filmu, na tohle se Joker nehrabe, ten má sice též pod čepicí, ale taky má i pořádně nabitej kvér. Jo a poslední věc, je celkem zajímavý celej film poslouchat "Grime", chce bejt jako ty "Grime", kde je "Grim"? Jojo, přesně takle se totiž jmenuje hlavní postava, kterou hraje samotnej J-P Belmondo. Na závěr menší slovní hříčka s podotázkou: Je Bezva finta bezvadnej nebo bezva vadnej film? :o)

Kundun (1997)

A teď mi vysvětlete jednu věc... Jak je možný, že se za Tibet proti těm čínskejm prasatům, nepostavil ani jeden stát. Nikdo nepomohl. A to se při tom amíci a jejich podržtašky pletou do téměř všech problémů, ale mírumilovní tibeťani jsou každýmu ukradený. Jediný "rozumný" vysvětlení vidím v tom, že v Tibetu (kromě fantastické přírodní krásy) není nic, z čeho by se dalo vytěžit. Neznám jedinýho člověka, kterej by řekl, jojo dobře to ti číňani provedli, souhlasim s tím. A přes to to vypadá, že se tato země nikdy od těch komouškejch parchantů nikdy neosvobodí. Dost bylo politiky. Tenhle film je stejně tak moudrý jako Kundum. Scorsese si už po několikáté vzal do parády velmi těžký úkol. A stejně tak jako v případě Krista se mu dokonale povedl znázornit život jednoho z nejmoudřejších mužů... Měl bych skromný přání pane Scorsese. Prosil bych zfilmovat život Ozzyho, páč od nikoho jinýho to nebude taková pecka, jako právě od Vás. A ještě bych měl jedno zkromnější přání... Ať všichni komančové a jejich lidi táhnout do horoucích pekel!

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Jaou, absolutně největší Animatrixovej úlet. Přeplácaná akční podívaná, tolik barev v tak málo minutách, až se z toho chce motat řepa. Ale na mě to zabralo. Páč já barvičky můžu a tady se jich člověk dočká v obrovitánské míře. Kam se na to "hrabe" Miyazaki a jeho fantazie (kterou miluju). Ale tady se rejža skutečně a doslova vyřádil. Na tohle bych chtěl jít jednou do Kina, před tím bych to viděl na skleněnou kamarádku se zelenou vejbavičkou :o)

Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Opět plná palba. Tentokrát krátký, za to chytlavá detektivka z prostředí Matrixu. ISice pořád jenom tak tuším, co je to film - Noir, ale jestli něco je noir, tak by to mohlo bejt právě tohle. Rozhodně bych si nechal líbit celý film, který by byl natočený stejnou animací jako Detektivní příběh...

Animatrix: Neznámé území (2003)

Jojo, tak tohle bych bral. Mít na hraní takovejhle "kouzelnej" koutek, kam bych chodil jako malej (i určo jako velkej) trávit volný chvíle. Nechci říkat, že je to lepší prostředí než v Dobrušce za bazénem nebo u splavu, ale asi bych dal přednost tomu se sem tam proletět, zpomalit... Moc hezkej pohled na Matrix dětskýma očima. Doufám, že až někdy uteče Rozárka (naše čtyřnohá kamarádka), tak že ji najdem v nějakým tom kouzelným baráku :o) A ne třeba na silnici (fůj, to bylo hnusný)

Animatrix: Světový rekord (2003)

Poměrně zajímavá animace, styl který sem doposud neviděl. A co se týče informací, tak sem se vlastně dozvěděl o tom, kteří jedinci sou předurčeni k tomu, aby se od Matrixu odpoutali a přestali na něm býti závislí. Při tom běhu sem vzíval Aláha, aby si při tom přetržení vazů nehejbnul i s kolenem, naštěstí to odnesly "jenom" vazy... Ale palce sem mu držel, to jako jo.