Proutníci (1996)

Nuda, nuda, nuda. Komédia? Pche, to určite. Chýba tomu príbeh, nemá to vykreslené postavy, žiadne emócie, čokoľvek čo by dokázalo upútať pozornosť. Nevidím dôvod prečo sa pozerať hodinu a pol na partu kamošov, ktorí vymetajú jeden bar za druhým a vedú zdĺhavé keci o ženských a ich spackaných životoch. Prečo to má preboha také vysoké hodnotenie? Vysvetlí mi to niekto?

Dying Breed (2008)

Problém tohoto filmu spočíva v príliš nezáživnej a nudne natočenej prvej polovici. Tá druhá je už lepšia po atmosferickej aj strihovej stránke, no stále mi z toho vychádza len priemer. SPOILER* Až na scénu, keď priatelia nájdu mŕtvu babu s urezanou nohou vysiacu na stožiari, film neponúka nič originálne, či podobne zaujímavo vyhrotené. SPOILER* Samotný záver už dokopy nemal čo ponúknuť, okrem skvostne sa škúliaceho Leigha Whannella, ktorý už v Sawke dokazoval, že vystrašené pohľady vrhať skrátka vie. 50%

Zazděná (2009)

Sľubný rozjazd pochovala totálne dementná druhá polovica. Nízkorozpočtový "thriller" s podpriemernými dialógmi a priemernými hercami. 35%

Huo zhe (1994)

Zhang opäť neskamal. Možno za to môže môj záujem o východnú civilizáciu a čínske tradície obecne. Lifetimes je veľmi pekne odvyprávaný príbeh o jednom hazardérovi, ktorý jedného dňa prehrá aj svôj majetok. So ženou a deťmi sa potom musí pretĺkať strastiplnými cestami života na pozadí vtedajšieho vojnového konfliktu. Do toho naivného divadla s plátennými postavičkami je ťažké sa nezamilovať. Vyzdvihnúť musím aj jednoduchú, no pôsobivú ústrednú melódiu a sympatických hercov. 80%

Popínavá růže (1991)

Herecky dobre zvládnutý film, ktorému nechýba pôsobivá hudba a dobová atmosféra. Myslím však, že ten žánrový obrat v druhej polovici filmu skôr uškodil ako pomohol. Na drámu je to celkovo trochu nevýrazné. Popínavá ruža napriek tomuto faktu ponúka niekoľko príjemných dialógových scén s pekným prostredím a zručné réžijné vedenie. 3* a 1/2. Za Lauru Dern v svadobných šatách a krásnu orchestrálnu hudbu v úvode a závere zaokrúhľujem smerom nahor. 75%

Hrací skříňka (1989)

Výborný film z prostredia súdnej siene s veľmi presvedčivým hereckým výkonom Jessici Lange. 85%

Pán Domu (2005)

Na Herekovom mieste by som uvodnu fekalnu scenu s kravou a mobilom bez milosti vystrihol. Co sa tyka mladych naivnych roztieskavaciek boli take vygumovane az boli vtipne. Priemerna komedia s podpriemernym scenarom. Na pocudovanie film vyrazne nenudil a na jedno pozretie bol vcelku stravitelny. Od rezisera Mighty Ducks som vsak cakal viac.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Sympatický dobrodružný filmík, ktorý v prvej polovici dosť nudil (2*) no v tej druhej sa dramaticky zlepšil (4*) takže celkovo také silnejšie 3*.

Dům snů (1993)

Dlho ma žiaden film nepotešil tak, ako práve tento. Priam učebnicový príklad toho, ako sa točili filmy počiatkom 90tych rokov. Tá atmosféra, štýl režírovania a vyprávania príbehu, to je niečo čo v dnešných filmoch človek nevidí. Krásne prostredie, čarovne jemná pôsobivá hudba, skvelý casting a herecký výkon Kathy Bates. Pôsobivá rodinná dráma ktorá nevyniká len kvalitným scenárom ale aj všetkým ostatným. 90%

Trestanci (1991)

"Yes sir, no sir". Keby mám počítať koľkokrát Lukas Haas vyslovil slovíčko "sir" určite by som sa nedopočítal. Už mi to časom liezlo na nervy. Ako spomenuli kolegovia predo mnou, taktiež dosť dobre nechápem čo viedlo tvorcov filmu k natočeniu takéhoto príbehu. Nič zaujímavé sa v ňom dokopy nestane a jediné čo môže ponúknuť je príjemná retro atmosféra s dobrou hudbou a oldschool réžiou. Odohráva sa to v zaujímavom prostredí a tých pár hercov čo v tom hrá bolo dobre obsadených. Ale prečo sa scenáristi nepoprali lepšie s tým scenárom a neprišli s niečim lepším než s príbehom senilného dedka dožívajúceho svoj život v drevenej chatrči na plantáži. Hlbšie vykreslenie postáv, nejaký ten dejový zvrat, hocičo. Je to škoda, ten film mal na viac. Od 2* ho zachraňuje len umiernená 90 minútová stopáž takže tá nuda našťastie netrvá až tak dlho. 55%