Beze strachu (1993)

Skvelý úvod a bravúrny záver. Škoda že stred je až príliš nemastný-neslaný. 65%

Ledová smrt II (2008)

Dúfam že natočia aj trojku. Nasrala ma akurát scéna v kt. hlavná hrdinka držala v ruke zbraň no nevystrelila vrahovi mozog čo bolo od nej riadne hlúpe (hororové klišé numero uno, na druhej strane z tejto chyby sa napokon poučila), inak však spokojnosť. Táto séria má našliapnuté stať sa novodobým nekorunovaným kráľom slasheru a prevziať tak štafetu po filmoch ako Halloween či Vreskot. 75%

Ostrov (1980)

Priemerné dobrodružné pirátske béčko. Postavy, ich konanie a motivácia sú značne nepresvedčivé (hlavne u Cainovho syna kt. sa z nepochopiteľných príčin pár minút po zajatí pridá na stranu pirátov) herecké výkony priemerné. Film tak zachraňuje ostrovná výprava, vrámci možností znesiteľné obsadenie hlavných úloh, Morriconeho hudba, feeling 80. rokov a scéna s guľometom. 55%

Marley a já (2008)

David Frankel je fajn remeselník. Príjemný film s pekným psom a dojemným záverom. Nič viac, ani nič menej. Nie je to ani originálne (podobná psia dráma tu už bola- Môj pes Skip) ani výnimočné, či už herecky alebo dejovo. Ako oddychový film pre celú rodinu to však funguje. 65%

Ledová smrt (2006)

Severská kinematografia rulez. Najlepší slasher za posledné roky s precíznou réžiou, strihom, kompozíciou záberov a skvelou hudbou. O príbehu nemôže byť samozrejme reč ale od filmu takéhoto žánrového zaradenia to snáď ani nikto nečaká. Za normálnych okolností by som dal 3* no pôsobivá záverečná pointa ma prinútila tomuto filmu v hodnotení trocha prilepšiť.

Inkoustové srdce (2008)

Úvodných 20 minút bolo sľubných, potom to už išlo z kopca. Tuctové fantasy s nevýrazným príbehom, hudbou, výpravou a obsadením.

Rok nebezpečného života (1982)

Zrejme najslabší Weirov počin ktorý stroskotáva na slabom príbehu. Nekonečné zdĺhavé zábery v ktorých sa nič nedeje v kombinácii s rôznymi tancami a inou zábavou ma dokonale nudili takmer celú prvú polovicu filmu, v ktorej sa okrem jednej zaujímavej demonštrácie neudialo prakticky nič. Za pozornosť tak stojí akurát záverečná 30 minútovka v ktorej sa dej konečne začal hýbať dopredu. Mel Gibson a Sigourney Weaver podali štandardné výkony avšak vďaka minimálnej psychológii postáv divák nemá možnosť s nimi sympatizovať. Tú ich romancu som im skrátka neveril pretože chýbali momenty v ktorých by sme pozorovali ich rodiacu sa lásku. Tu sa skrátka zoznámia, prejde zopár nenadväzujúcich scénok a dialógov úplne odveci a zrazu sa ľúbia. Dobrá hudba a zopár zaujímavých skratkovitých scén zachraňujú čo sa dá. Nebyť toho dramatického zlepšenia pred koncom bolo by to len za 2*. 55%

Jesus Camp (2006)

Becky Fisher a jej fanatické vymývanie mozgov malým deťom. Môže byť na seba patrične hrdá, očividne má rečnícky dar presviedčať ľahko ovplyvniteľné masy, mňa však privádzala do zúrivosti. Najlepšie boli tie jej názorné ukážky- od plyšákov, cez figúrky Barie a Kena až po umelý mozog a zelenú lepkavú ruku. Nie toto sa nedalo brať vážne. Celé to bola jedna veľká komédia, potterovská antipropaganda rulez "čarodejníci sú nepriatelia Boha" :DDD. V podstate je to poľutovania hodné že takýchto ľudí nepozatvárajú niekde do blázincov. Šak tým deckám totálne zničia život.

Flash Gordon (1980)

Neskutočne uletené, eroticky ladené vesmírne sci-fi béčko. Kulisy, kostýmy a výprava sa nesú v úmyselne gýčovito farebnom prevedení. Herecké výkony a dialógy vzbudzujú úsmev na tvári. Rozpočtom sa však rozhodne nešetrilo a po dobrodružnej stránke filmu nemožno nič vyčítať. Hudba je tiež skvelá, rockove ódy skupiny Queen -"Flash aááááá" k tomuto filmu padnú perfektne, vrátane svadobného pochodu v závere z ktorého som už fakticky dostával kŕče, tak som sa rehotal. Podobne tupý, zábavný a bizarný guláš by v dnešnej dobe natočiť nešiel. Čo je v konečnom dôsledku veľká škoda. Guilty pleasure. 75%

Na lince je vrah (2006)

Vcelku solidny triller vsadzajuci na strach z neznameho. Camilla Belle je pekna a sympaticka, rozlahla presklena vila zaujme modernym interierom a estetickym sklenikom (vratane roztomilych stebotavych vtacikov :D), hudba navodi spravne zimomriavkove momenty a cele je to dobre zostrihane a nasvietene (hra so svetlom a tienom ala Halloween). Ze sa to cele zaobide bez krvi mi vobec nevadi. Scenar bol ocividne zbuchnuty behom vikendu, film sa prakticky obisiel bez dialogov a ked aj nejake boli, vacsinou vyzneli az nechcene trapne (telefonaty s vrahom). Vzhladom na sucasnu hororovu tvorbu vsadzajucu predovsetkym na brutalitu a gore by som osobne uvital viacero filmov podobnych tomuto. 65%