Monstra vs. Vetřelci (2009)

Animak, ktoremu najviac podraza nohy scenar nesuci sa v duchu katastrofickych sci-fi beciek. Celkova formalna stranka vsak vynahradzuje co sa da. Nadpriemerna animacia, naslapane akcne sceny, skvela kamera, roztomile filmove odkazy (Akty X, E.T., Blizke stretnutie 3. druhu) a absencia nudy mi v konecnom dosledku dovoluju udelit 75%.

Nezvaná (2009)

Elizabeth Banks je riadna kost. Mat taku macochu bol by som stastim bez seba. Samozrejme za predpokladu, ze by nebola taka mrcha, aku v tomto filme hra. Co sa filmu tyka, vcelku dobry na nic sa nehrajuci thriller (teda az na tu pointu, ktora bola podana trochu smiesne). Film vhodny na odreagovanie a zahnanie nudy.

Hotel pro psy (2009)

Cakal som vacsiu kravinu. Vlastne ked pri tom clovek vypne mozog a zapocuva sa do Debneyho hudby nebude velmi sklamany. Najvacsia slabina tkvie v scenari ktory je, ako to uz u rodinnych filmoch poslednej doby byva zvykom, dost stupidny. Zostrihane a natocene je to vcelku solidne a zopar trapnych scen sa prezit da. Herecky je to aspon priemerne. Zial zajtra si na film s najvacsou pravdepodobnostou nespomeniem. 45%

Roxy Hunter a záhada mrzutého ducha (2007) (TV film)

Tuctovy rodinny film akych su desiatky. Slovicko mysteriozny by som osobne prehodnotil, zo zaciatku sa to hra na ducharinu ale v skutocnosti sa ziadnych trikovych scen nedockame (ak neratam jeden svetielkujuci prsten). Nastastie film vylozene nelezie na nervy, zaobide sa bez trapnych momentov, avsak ratajte s infantilnym dejom. Ma to vcelku pekny zaver a miestami posobivu hudbu.

Město ztracených dětí (1995)

Ach jaj, Jeunet je druhý Gilliam. Nebyť tej úchylnej štylizácie mohlo to byť vcelku zaujímavé. Oceňujem hlavne precítenú hudobnú stránku. 50%

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Nevedel som, na čom sa mám smiať viac. Na trikovo spackanom Kyklopovi, či na českom dabingu ("Barbarko, ty to chceš drsně, že jo?") 15%

Za zvuků hudby (1965)

Neopísateľne magický rodinný muzikálový zážitok pri ktorom sú ďalšie slová zbytočné. Majstrovské dielo

Duchařský příběh (1981)

Mrzí ma, že musím siahnuť po takom nízkom hodnotení. Mrzí ma to z toho dôvodu, že to vôbec nebolo zle natočené. Väčšine súčasných hororov vyčítam tony klišé, prehrávajúcich hercov, samoúčelnú brutalitu a videoklipársky strih. Ghost story je natočené starým oldschoolovským štýlom s dobrým obsadením, žiaľ príbehovo film nemá absolútne čo ponúknuť. Je to nehorázne naťahovaná nuda pri ktorej som mal po hodine pocit, že to sledujem už celú večnosť. Sem-tam sa niečo udeje, nejaká tá lakačka podporená slušnými maskami ale ten zvyšok väčšinou vyšumel do prázdna. Čo-to mohla vylepšiť hudobná stránka, žiaľ nestalo sa. Nebola vyložene zlá ale to disharmonické kvílenie mi dralo uši, postrádala nejaký pamätný motív. (I keď si uvedomujem, že vyčítať toho hororovej kompozícii nie je celkom na mieste). 50%

The Ryan White Story (1989) (TV film)

Na TV film to má vcelku príjemných hercov a atmosféru. Scenáristicky či režijne je to len typicky odvedená rutina, ktorá našťastie nenudí, ani neobsahuje zbytočné dejové odbočky. Avšak nemôžem sa zbaviť dojmu že celý príbeh bol podaný až príliš naivne. Umierajúce decko bojujúce o to aby mohlo chodiť do školy? Ja by som na jeho mieste šiel radšej do Disneylandu :D. 55% http://www.youtube.com/watch?v=LtWRsvshJ9c&feature=related

Pán zlodějů (2006)

Ako fantasy to neobstojí (jedna scéna s kolotočom to nevytrhne i keď musím uznať že trikovo bola zvládnutá prekvapivo dobre), ako rodinný film dajme tomu. Decká sú nesympatické, výprava priam žalostná (benátske ulice skutočne vyzerajú takto otrasne?) a hudba len priemerná. Na druhej strane nebolo to ani vyložene trápne a dalo sa to bez problémov dopozerať. Malo to ako tak slušnú kameru a réžiu. Takže keď to zhrniem mierny podpriemer ktorý neurazí ani nenadchne.