• Fantasy

Tohle je válka! (2012)

Velmi dobrý akčňák! Překvapivě žádné hluché místo, hodina a půl utekla jako voda. Svižné, vtipné a k pokoukání! Reese zářila a oba pánové jí velmi slušně sekundovali. Obzvlášť herecký part Toma Hardyho se velmi povedl. Pro mě jeden z nejlepších filmů s Reese a 89%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Závěrečná scéna filmu je naprosto famózní. Zbylých 120 minut vysoce nad průměrem. Nicholson v roli Maka výborný, Louise Fletcher coby "je to jedna z našich nejlepších sester" jakbysmet. Chladná vládkyně psychiatrické léčebny versus živelný pacient. Kdyby jen věděl, co ho čeká, nehrál by duševně chorého. Na filmu mě hrozně štvalo, kolik příležitostí k útěku prošvihl. A naopak mě ohromně dojímal vztah mezi Mekem a "hluchoněmým" Náčelníkem. Velmi silný film, ale na pět hvězdiček to u mě není - celkem 85%.

Sociální síť (2010)

Špičkové dialogy, velmi rychlý děj a spád, srozumitelné prolínání současnosti a minulosti. Jesse Eisengerg zabodoval a Fincher také. Řadím ke třem nejlepším filmům roku 2010. 95%

Den zrady (2011)

Ač mě politické klání nezajímá, na tento film jsem se těšila. Vymydlený Clooney se do role guvernéra Mika naprosto hodil a přesvědčil by i mě, abych ho volila. Gosling byl ještě o grády lepší a jeho role poradce Stephana neuvěřitelně uvěřitelná. Přerod naivního chlapečka s ideály v nekompromisního žraloka mě dostal a jeho výkon považuji za jeden z nejlepších v uplynulém roce. Tleskám také jako vždy skvělému Seymourovi, jeho slizký vzhled byl působivý. Nemohu opomenout ani brilantní výkon Paula Giamattiho, a vyzdvihuji scénu, kdy Goslinga kopne do pr... . Fakt dobré. Za mě 85%

Čertova nevěsta (2011)

Nejsem odpůrce pohádek Zdeňka Trošky, ale Čertova nevěsta se opravdu nějak nevyvedla. Titulní role princezny Štěpánky je ztvárněná příšerně, její protějšek Štěpán jakžtakž ujde. Sabina mě poslední dobou (vlastně pořád) nepřesvědčuje svými hereckými kvalitami a její role pošahané královny nebyla vlastně ani vtipná. Tak proč dávám proboha dvě hvězdičky? Protože se mi líbil Němec a ta pěkná rusalka v jezeře. Celkem 35%

Barevný závoj (2006)

Drama o lásce, zklamání, nenávisti, nevěře, odpouštění, sebeobětování se, znovunalézání a odvaze. Film, který svou nádhernou kamerou, hudbou, příběhem patří mezi jedno z nejlepších dramat s milostnou zápletkou vůbec. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou naprosto přesvědčivé a jejich emoce na mě působily velmi intenzivně. Pro mě za 95%

Crazy Heart (2009)

Jeff ve své nejlepší roli. Jeho věrohodné ztvárnění stárnoucí country hvězdy mě dostalo. Maggie naprosto spolehlivě držela krok a její role Jeannie byla zahraná s citem a přesvědčením. Colin coby hvězda moderní country svého slizkého Tommyho také celkem zvládl. Film, který pohladí duši za 85%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Velmi silný film. Dlouhá stopáž uběhla jako voda, necítila jsem slabé místo. Špičkově stvořený thriller se skvělými hereckými představiteli. Už se mimořádně těším na další dvě pokračování! 95%

Okamžik zlomu (2007)

Dobrý thriller, kde je Hopkins ve svém živlu a roli Teda ztvárnil velmi věrohodně. Potěšila mě přítomnost Rosamundy Pike, která svým malým rolím vždy dodá jiskru a šmrnc. Ryan je naprosto skvělý a jeho předěl z právnického floutka do zapáleného a po pravdě pátrajícího správňáka byl sympatický. Téměř čtyři hvězdičky a 65%.

Ripleyho hra (2002)

Obrovské zklamání, kde jediný Malkovich září jako diadém. Bohužel s podprůměrností tohoto snímku neudělá nic. Škoda promrhaného potenciálu - film působí velmi lacině. Slabých 40%