• Fantasy

Cokoliv (2003)

Výborná vztahová komedie se skvělou Ricci a překvapivě dobrým " protože neprcičkovým" Biggsem. Průměrný De Vitos výjimkou jeho parádní variace na infarkt v restauraci. Tradičně výborný Allen v roli rádce pro život. Rozhodně 90%.

Láska a smrt (1975)

Neuvěřitelně vtipné shrnutí ruských klasiků. Tento film je z Allenovy tvorby jeden z nejlepších. Skvělé repliky, tradičně výtečné obsazení. 90%. Skoro 5*.

Králova řeč (2010)

Jedním slovem-úúúúúúúúúúúúžasné. Jemný humor, který k britským filmům patři, se nikdy neohraje. Ze závěrečné řeči mě mrazilo v zádech a každý sval v mém těle napjatě sledoval Colina na plátně. Po skončení projevu jsem se měla co držet, abych nezačala spolu s herci ve filmu nadšeně tleskat. Diváci v sále by to možná nepobrali :-). Za sebe dávám 90%.

Cizinec (2010)

Mnohokrát ohrané - Angelina jako krásná agentka, Johnny jako neodolatelný cizinec. Faktem zůstává, že Angelina je pořád stejně krásná a Johnny stejně neodolatelný. A hvězdičku ještě za Benátky. O čem jiném to vlastně bylo? Celkem tedy 55%.

Na vlásku (2010)

Bezpochyby jeden z nejpovedenějších počinů od Disneyho v posledních letech. Skloubením Pixarovského humoru a klasické animace se povedlo povznést tuto pohádku až k výšinám. Nádherné songy, vtip a spád dovedly Lociku k jejím rodičům i do náruče Emila. Za sebe 95% a 5*.

Černá labuť (2010)

Neuvěřitelně pohlcující drama. Křehká krása Natalie a její strhující výkon jsou hlavními tahouny tohoto filmu. Samozřejmě - ještě hudba. Baletní sekvence mě učarovaly svou lehkostí. Snové sekvence mě naopak zmrazily v křesle. Závěrečná scéna je dechberoucí. It was perfect... Za sebe dávám 95% a 5*.

Princezna a žabák (2009)

Milé a vtipné pokoukání. Jasně, není to Popelka nebo Bella, je černá jak bota, ale je okouzující - jako žabka kvákalka dvojnásobně. Ta světluška nebo spíš světlušák byl úchvatný. Celkem 75%

Veřejní nepřátelé (2009)

Parádní drama se skvělým Deppem a inteligentně krásnou Cotillard. Bye, bye, blackbird! 80%

Hanebný pancharti (2009)

Působivá atmosféra, vynikající výkony, mrazivá úvodní scéna se mi vryla pod kůži. Pro mě 85%.

Julie a Julia (2009)

Kuchařská romantická komedie o obdivu k vaření. takových 65% tři a půl*