• Fantasy

Underworld (2003)

Upírská story s krásnou Kate Beckinsale. V době, kdy se mi ještě tento typ filmů líbil dávám za tři*.60%

Sahara (2005)

No, nic velkolepého. Podobných témat hledačů legend a pokladů už bylo zpracováno spousta a mnohem lépe. 45%

Želary (2003)

Poctivé a zasloužené čtyři *. A to nejen za fantastickou Geislerovou, skvostnou Bittovou a výborného Cserhalmiho. Také za úžasnou hudbu,která vystihla tísnivou atmosféru tohoto období. Za Adamovou, která mi tam naprosto skvěle seděla a role jí padla jako ulitá. Za Třísku, který se jen tak otřel o pár záběrů. Je to důstojný český film, který umí s divákem zamávat a vrýt se do něj. 85%

Tropická bouře (2008)

Lepší tři* a bez tlustého, plešatého, fuckujícího a tančícího Cruise by to bylo ještě méně. Naprosto dokonalá zábava, tenhle Cruise. Jinak ještě dobrý McConaughey se svým satelitem. Hlavní hrdinové filmu mě zklamali, nejlepší z nich byl Stiller, i když jsem se nejvíc těšila na Downey Jr. Jacka Blacka nemusím, takže jeho "vtipná" prdící postava ani nepřekvapila. Rovných 50%.

Ledová sklizeň (2005)

Žádný světoborný film, ale celkem slušný výkon Cusacka i Thorntona. Slabší průměr - spíše 2 a půl* - 40%

Santa je úchyl! (2003)

Vážně dost úchylné. Souložící, klející Santa v podání Billyho Boba, no, Billy máš na víc. 35%

Ples příšer (2001)

Celkově ve mě tento film nezanechal hlubší dojem a silnější pocit. Ukázalo se, že Halle Berry je kus krásné ženské ale že by to bylo na oskarový výkon? Pěkná je poslední scéna filmu, kdy Hank s Leticií sedí na schodech domu a my můžeme vídět postupně se měnící výraz obličeje Leticie. Jinak její tlustý syn mi byl nesympatický už od začátku. Scéna s popravou byla možná realistická, ale rozhodně ne taková, aby v člověku zanechala to, co například poprava v Zelené míli. Billy Bob ve své roli skvělý, stejně tak Heath Ledger v roli jeho syna. Postava citlivého Sunnyho byla nejlepší v celém filmu, škoda, že si tam moc nepobyl. Tedy 55%.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Hodně drsná komedie se skvělým Aaronem Eckhartem při které jsem se bavila, až mě mrazilo. Přesvědčivost Nicka Naylora byla okouzlující a jeho malý synek Joye se svými hláškami jakbysmet. Komedie, která měla grády. Paráda. 85%

Řidič slečny Daisy (1989)

Krásný a svým způsobem poeticky laděný příběh starého a dobrého řidiče Hoka a ještě starší bohaté slečny Daisy. Jessica Tandy byla skvělá, ale mě se víc líbil Morgan Freeman, kterému bych Oskara právem udělila. 80%

Hořký měsíc (1992)

Hodně zajímavě podaný příběh lásky, ve kterém má hlavní slovo vášeň, touha, zrada a nenávist. P. Coyote jako stárnoucí playboy Oskar a E.Seigner v roli okouzlující mladičké Mimi byli naprosto uvěřitelní. Oskarovo líčení jejich erotického vztahu do nejmenších detailů by bylo přesvědčivé i bez obrazu. Drama jak má být za 85%