• Krátkometrážní

Love (2011)

Vypadá to, že slovenský film jde nahoru. Dům, Cikán a teď Love dokazuje, že i na Slovensku jsou talentovaní mladí tvůrci. Love má spoustu děr ve scénáři, ale rád jsem mu to odpustil díky skvělému castingu a závěrečnému vyvrcholení. Možná by neuškodilo, kdyby se film ubíral jen jedním směrem. Takhle je to něco z komedie, dramatu, thrilleru a nakonec i kopa romantiky.

Den zrady (2011)

Clooney se opět postavil za kameru u námětu, který tak miluje a to je politika. Den zrady je kvalitní politické drama ze zákulisí volby amerického prezidenta a navíc je podpořeno skvělým hereckým obsazením. Ryan Gosling a George Clooney v roli poradce, respektive kandidáta na prezidenta, snímek táhnou a je radost na tuhle dvojici koukat. Skvělé jim sekundovali ve vedlejších rolí trojice Giamatti - Hoffman a Evan Rachel Wood. Dostal jsem přesně co jsem čekal a jsem zvědav kolik nominací na Oscara si The Ides of March odnese. Minimálně Gosling si nominací zaslouží.

Na dno vášně (1997)

Další skvělý psychologický film od Pedra Almodóvara. Tentokrát můžete vidět příběh plný nevěry a pomsty. Snímek je parádně zahraný a děj je natolik propracovaný, že si budete myslet, že sledujete skutečný příběh a ne film. Už se těším na celou filmografii od Almodovara.

The Caller (2011)

The Caller je šíleně nelogická sračka ! Námět slušný, ale přeplacaný a naprosto tragický závěr všechno pohřbil.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Nejlepší Mission Impossible. Už od začátku budete vtaženi do šíleného akčního nářezu, kde Cruise s výdrží Supermana likviduje co se dá. O to víc jsem byl překvapený, když jsem zjistil, že mrakodrapovou scénu Cruise natáčel bez dvojníka ! Klobouk dolů. Ve vedlejší roli nejvíce potěšil Simon Pegg a Jeremy Renner. Jako záporák potěšil skvělý Michael Nyqvist, který díky triologii Millenium nastartoval svou kariéru. Jinak ve filmu uvidíte v krátké scéně taky Pavla Kříže. Jinak je film krásná reklama pro BMW, Apple a další technické vychytávky, které možná v budoucnu vážně budeme používat. Brad Bird svůj úkol splnil nad očekávání dobře a mé obavy, že takový projekt nezvládne byly zbytečné. Už teď se plánuje další díl takže se můžeme zase na něco těšit.

Territoires (2010)

Úvodní scéna celní kontroly je úžasná a oběti mi bylo úpřimně líto, i když se jednalo o film. I když nevěděli, že se jedná o dva magory, tak při takové policejní buzeraci nemůžete nic dělat. Takže začátek byl hodně slibný. Bohužel postupem času film upadl do průměru ve svém žánru. Hodně mě pak zklamal závěr. Čekal jsem nějaké brutální vyvrcholení, ale konec tak nějak vyšuměl do prázdna.

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Zase vítěz, kterému jsem nefandil snad už od začátku. Takový hajzlík co hraje na všechny strany. Na Survivoru se mi líbí, že v každé řadě tvůrci přijdou s nečím novým. V téhle řade například zajímavě umistěná imunita nebo únos do druhého kmene.

Hostel III (2011)

Jedna hvězda jen za brutální mučení obětí před zraky několika zvrhlých bohatých maniaků. První dva díly od Rotha zaujali víc. Možná i díky tomu, že se film natáčel jak u nás tak na Slovensku, ale přece jen byl zábavnější jako celek. Tady se povedlo jen již zmiňované mučení.

Terri (2011)

Slabá festivalová podívaná o tlusťochovi, co to nemá ve společnosti lehké a musí trpět psychickou šikanu.

Přizdis*áči (2011)

Povedená Britská verze Prciček. Několikkrát jsem se úpřímně zasmál, což v dnešní komediální tvorbě považuji za malý zázrak. Casting mladých přizdisráčů je skvělý a přesně se hodí do charakteristiky postav. Seriál jsem bohužel zatím neviděl, ale díky celovečeráku se na seriál asi kouknu.