• Krátkometrážní

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Myslím, že Grohlem může být rád, jak Kurt dopadl. Tuhle hudbu jsem nikdy neposlouchal, ale po tomhle dokumentu se mé hudební obzory trošku rozšíří.

50/50 (2011)

Pro mě osobně lehce nadprůměrné komediální drama o člověku, který trpí rakovinou a snaží se ji překonat. V recenzích jsem četl, jak si z téhle nemoci dělají ve filmu neustále srandu, ale já postřehl jen pár vtipů od Rogena. Po herecké stránce naprosto skvělé zahráno. Trojice Rogen - Howard - Levitt funguje bezvadně. Už teď je jisté, že tenhle snímek bude mít akademie hodně ráda a nějakou tu nominaci na Oscara nebo Zlatý glóbus získá.

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Sympatický a vtipný seriál z prostředí, které mám rád. Co více si přát.

Válka Bohů (2011)

No konečně ! Po dlouhé nekonečné době film o řeckých bájích u kterého jsem neusínal nudou. Vím, že to s řeckou mytologií nemá nic společného a to možná je v tomhle hitu jen dobře. Akční gore scény jsem vůbec nečekal a čuměl na ně s otevřenou hubou. Akční scény fantastické a choreografie bojů rovněž. O vizuální stránce filmu se nebudu vůbec bavit. To je orgasmus. Stejně jako tenhle film. Doporučuju spíše 2D verzi, protože 3D má docela tmavý obraz. Snad bude dvojka.

Vendeta (2011)

Na české poměry slušný thriller o pomstě se skvělým Vetchým. Z Kaisera jsem měl strach, protože ho mám v hlavě zafixovaného jako baviče, ale svou vážnou roli zvládl parádně. Igor Chmela taky roste v pořádnou hvězdu českého filmu a to český film potřebuje. Trošku mimo byl začátek, kde dialogy byly tragické a mladí herci svou úlohu nezvládli. Celkově jsem čekal, že snímek bude mít trošku temnější atmosféru, jak jsme mohli vidět v traileru. Jako celek to není špatné a jakýkoliv jiný námět než romantická komedie nebo film o komunismu vítám.

Kocour v botách (2011)

Naštěstí snesitelnější než poslední dva díly Shreka. Pro mladší publikum je tahle kočička asi už bohyně. Něco jako tučnáci v Madagaskaru nebo veverka v Době ledové. Tak proč ji nevěnovat celý film ? Nápad to byl dobrý a penízky se taky hrnou takže očekávám, že se teď bude točit více celovečeráku o vedlejších postavách v animovaných hitech.

Žena (2011)

První půlka neuvěřitelná nuda, ale jak se snímek postupně krásně depresivně rozjížděl, tak to byla parádní jízda a závěr byl kulervoucí. Konečně horor v roce 2011, který nebyl nudný a měl koule ! Lucky McKee má možná přece jen talent na hororový žánr. Přece jen May a Lesy byla nuda.

Ďáblův dvojník (2011)

Noir byl ďábel! Ten kluk si sakra uměl užívat života. Dominic Cooper byl ve dvojroli bezchybný a jeho herecký koncert pozvedl tenhle film úplně někde jinde. Téma je navíc teď hodně aktuální a myslím, že kritika tenhle film bude mít ráda. Uvidíme zda si vyslouží aspoň nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Tři mušketýři (2011)

Moderní zpracování tohoto filmu bylo trochu zajímavé, místy i komické, ale film mě nezklamal. Bojové zpomalené scény taky dobré a hlavně jich nebylo přehnaně mnoho jako v jiných filmech. Pravda, bitva vzducholodí odehrávající se v oblacích končící ztroskotáním na hradbách byla trochu komická, ale co už :). A Waltz je prostě nejlepší záporák součastnosti.

Lovci hlav (2011)

Parádní severský thriller ! Ze startu to žádný zázrak není, ale jak se pak začně Brownovi všechno hroutit jako domeček z karet, je snímek napínavá a místy i zábavný. Závěr je sice trošku přehnaný, ale připomínalo mi to místy Tarantino style a ten ja rád, takže jsem to nějak neřešil.