• Krátkometrážní

Černobílý svět (2011)

A tady máme nečekaného kandidáta na několik Oscarů. Černobílý svět je krásná sonda do demokratické a nerasistické Ameriky. Teda aspoň takhle vždycky jsem o Americe četl a slyšel. Kdo by řekl, že o pár let později bude americký prezident černoch ? A teď k samotnému filmu. The Help je pro mě nejlépe zahranný film v tomhle roce. Tolik skvělých a téměř nepopsatelných hereckých výkonů v jednom filmu se jen tak nevidí. Navíc scénař je bez chyb a i přes dlouhou stopáž film nádherně a rychle plyne. Velké překvapení!

Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (2011)

Morgana Spurlocka nemám rád, ale tady si cením jeho odvahy a průbojnosti. Dokument o product placentu jsem vždycky chtěl vidět, abych pochopil celý ten nesmyslný a film kazicí kolotoč.

Věc: Počátek (2011)

Upřímně pro většinu kultovní Věc od Carpentera považuju za průměrný horor, takže jsem se na tenhle prequel ani moc netěšil. O to víc mě pobavil výsledek. The Thing je příjemná jednohubka, u které jsem se osobně výborně bavil a navíc prostředí, kde se děj odehrával miluju. Po řemeslné stránce nemám taky co vytknout. Možná efekty byly trošku slabší, ale to se dá překousnout.

Noroi (2005)

Dokumentární styl kamery dodává Noroi tu správnou hustou a strašidelnou atmosféru. Pravděpodobně se budete v příběhu hodně ztracet a nebude vám dávat vůbec žádný smysl, ale postupem času vše krásně do sebe začne zapadat. Jeden z těch lepších "dokumentárních" hororů.

Válečné hry: Za prahem smrti (2011)

Nejvíce zaujal parádni soundtrack a místy i docela dobrá atmosféra. Jinak se tady většinu stopáže bohužel nic moc neděje. Ale jsem rád za každý evropský pokus o horor.

Klukanda (2011)

Hodně zajímavé téma, které jsem ještě na plátně neviděl. Bohužel mě ale vůbec nezaujalo a nebýt skvělého výkonu mladé herečky Zoé Héran, tak bych šel na 1*. Ta slečna ten film vytáhla úplně někde jinde.

Snowtown (2011)

Slušné syrové drama, které trpí hlavně díky nevyváženosti. Zatímco, první polovina snímku je utahaná nuda, tak naopak druhá půlka je fantastická a překvapivě dost brutální a nechutná. I tak si myslím, že z tohodle námětu šlo vytěšit o trošku více. Za kameru se měl postavit lepší režisér a věřím, že by hodnocení bylo ještě lepší.

Neměj strach (2011)

Řemeslně slušně odvedená práce, ale dějově mi to někdo moc nedávalo smysl. Hlavně jsem nechápal moc chování té holky, která byla obětí sexuálního obtěžování ze strany otce. Naštěstí stopáž byla akorát, tak se to dalo bez úhony přežít a celkově to nakonec působí jako příjemné nadprůměrné drama.

Na straně osm (2011) (TV film)

Casting naprosto dokonalý, ale co z toho, když se všechno utopí v naprosto debilním scénáři, kde se pořád jen nesmyslně tlachá a nic se neděje ? Politické a spiklenecké filmy mám rád, ale tohle bylo jako co ? Tohle bylo jedno velké nic. I na TV film to je jedna velká tragédie.

Za lepší život (2011)

Z filmy o přistěhovalcích mám jeden velký problém. Zásadně fandím USA a to je hlavní problém, protože mě nedokáže tak zaujmout příběh a utrpení přistěhovalců. Navíc scénář je nalinkovaný a ničím prostě nezaujme. Na podobné téma už bylo natočeno spoustu lepších filmů.