• Krátkometrážní

Nemrtví (2009)

Od spojení Francouzký zoombie film jsem si sliboval mnoho. Jenže film byla jedná velká nudná pakárna bez kapičky nápadů nebo jiné inovace. Hlavní hrdinové byli nesympatičtí a nudní. Aspoň se nešetřilo umělou krví.

Kronika mutantů (2008)

Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.

Howlův kráčející hrad (2004)

Klasický Miyazaki. Nádherný a neobvyklý příběh, paradní hudba, moře detailů a hlavně vše funguje jako celek.

Gándhí (1982)

Očekávání u Gándhího jsem měl obrovské a snímek je nenaplnil. Gándhí není špatný film, ale nebýt famózního hereckého výkonu Bena Kingsleyho, který právem získal Oscara tak se asi unudím k smrti. Snímek si možná zasloužil krátší stopáž, protože v některých pasážích se téměř nic nedělo. Jak už jsem říkal, nebýt Bena Kingsleyho dám slabší tři hvězdičky, ale díky němu dám čtyři.

Můj soused Totoro (1988)

Snímek je sice určený pro nejmenší diváky, ale já se bavil královsky. Trošku jsem ve snímku postrádal nějaký děj nebo zvrat. I tak Tonari no Totoro krásně plyne a moc pěkně se na to vše dívá. A jak už bývá u filmů od Miyazakiho zvykem hudební doprovod to je balzám na duši.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Zatím můj nejlepší Miyazaki a nedovedu si představit, který jiný jeho film by tuhle krásu překonal. Pokud se pletu budu rád. Snímek je nádherně namalován a hlavně mě dostalo to neuvěřitelné množství detailů. Každé shlédnutí najdete něco nového. Ke krásné atmosféře přispěla taky fantastická hudba.

Magie kouzla zbavená (1997) (TV film)

Val Valentino měl koule, že něco takového se rozhodl natočit. Většina kouzel se zdá být nepochopitelná, ale jak začne kouzelník vše vysvětlovat tak to vypadá tak lehce.

Stop (2001) (pořad)

Škoda, že se tenhle krátký pořad nevysílá více a na všech stanicích. I ty dvě minuty musí člověka aspoň trošku poučit.

Cvoci v akci (2007) (pořad)

Trapná parodie Brainiac. A hlavní dvojice je neuvěřitelně nesympatická.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Ze začátku mi to přišlo zábavné, ale po pár dílech jsem si uvědomil jak je tenhle pořad trapný. Je neuvěřitelné co pro pár dolarů je člověk schopný sežrat.